Dnes Středa - jasno 29°C
Zítra Čtvrtek - jasno 31°C
Středa 16. 6. 2021
Svátek má Zbyněk
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Kristýnka s Downovým syndromem se stala hvězdou muzikálu Děti ráje
Lukáš Vaculík, Kristýnka s maminkou. Foto: Aleš Hrubý / Splněné dětské přání

Kristýnka s Downovým syndromem se stala hvězdou muzikálu Děti ráje

Nezisková organizace Splněné dětské přání si může na své konto připsat další úspěšné kolo. Tentokrát prožila nezapomenutelný den 17letá Kristýnka, která má od narození Downův syndrom. Holčička vždy toužila po tom, aby si mohla alespoň na chvíli zazpívat na velkém jevišti jako skutečná zpěvačka. Na cestě k úspěchu ji podpořili umělci Šárka Marková, František Pytloun, Bořek Slezáček, Lukáš Vaculík nebo Sagvan Tofi.

Po příjezdu do Holešovic byla Kristýnka plná očekávání – poprvé v životě uvidí muzikál. Nejdřív se podívala do zákulisí, aby viděla, kde a jak se umělci připravují na své vystoupení. Moc se těšila na setkání se stylistkou, která ji krásně nalíčila a učesala šmrncovní culíček.

Během odpoledne se seznámila také s patronkou 4. kola nazvaného „Staň se muzikálovou hvězdou“. Stala se jí zpěvačka Šárka Marková. Ukázala malé hvězdě svou šatnu, komůrky ostatních kolegů a také, jak vypadají a fungují mikrofony. Kristýnka byla ve svém živlu.

Když se objevili v divadle novináři a fotografové, aby se s ní setkali, dělala rozhovory a pózovala, jako by to měla na denním harmonogramu. Také s Františkem Pytlounem, druhým patronem této akce, se ihned skamarádila a vyprávěla mu o tom, co studuje a jak jí ve škole pomáhali s přípravou na vystoupení.

Kristýnka navštívila muzikál Děti ráje

Maminka Žaneta se trochu strachovala, jak její dcerka zvládne zvukovou zkoušku, ale nakonec se ukázalo, že byla víc nervózní než Kristýnka, která prohlásila: „Neboj, mami, to dám!“ a odkráčela směle na jeviště. První zazněly tóny písně „Pár přátel stačí mít“. Holčičce se zpočátku trochu chvěl hlas, ale jakmile spatřila svou maminku a organizátorky Kristýnu a Martinu ze Splněného dětského přání, rozpaky se rozplynuly a začala si své vystoupení užívat naplno.

image001 Všem přítomným vyrazila dech, když prozradila, že si k dalšímu songu „Největší z nálezů a ztrát“ připravila i projev ve znakové řeči. Šárka s Františkem se nestačili divit, jaká hvězda s nimi na pódiu vystupuje – u dalších hitů „Nonstop“ a „Děti Ráje“ Kristýnka už tančila jako o život, divoce gestikulovala a posílala vzdušné polibky na všechny strany. A když byl čas na odchod z jeviště, postěžovala si: „To je škoda, já bych tu mohla být pořád.“

Pro tyhle chvíle stojí za to žít

Na konci každého představení Dětí ráje následuje vždy speciální sestřih písní, kdy na pódiu a mezi diváky tančí a zpívají všichni představitelé muzikálu. To se Kristýnce moc líbilo a ihned se nadšeně přidala. V krátké pauze pak patroni Šárka s Františkem promluvili o Splněném dětském přání a pozvali na jeviště organizátorky Martinu a Kristýnu Šmejkalovou společně s Kristýnkou. Ty nastínily průběh 4. kola a poděkovali svým partnerům a všem, kteří neziskovou organizaci podporují. Holčička si pak zazpívala se všemi protagonisty závěrečnou píseň „Pár přátel stačí mít“.

kristynka-s-vizazistkou-nahled

Kristýnka u vizážistky

„Byl to úžasný den plný emocí, úsměvů, milých i vtipných okamžiků. Kristýnka všechny ohromila svou bezprostředností a velkou láskou, kterou v sobě má a nebojí se jí ukázat ostatním. Podle jejího úsměvu a šťastného pláče, který jsme po skončení nemohli utišit, soudím, že se nám podařilo její sen splnit. Je to úžasný pocit. Pro tyhle chvíle stojí za to žít a bojovat, aby mohlo Splněné dětské přání rozzářit oči dalším dětem,“ nastínila své pocity Kristýna Šmejkalová z neziskové organizace. Pro více informací sledujte www.splnene-prani.cz


Autor: Renata Rákosová

Zasedne Komise pro strategické a územní plánování RMČ Prahy 11

Včera v 16:54

Jednání komise ve čtvrtek 17. června od 18 hodin je veřejné a bude se konat v zasedací místnosti Vidimova v budově úřadu.

Provozovateli hostince U Rotundy bude ukončena nájemní smlouva

Včera v 09:07

Radní Prahy 1 schválili návrh na ukončení smlouvy se současným provozovatelem hospody U Rotundy. Ten městské části dlouhodobě dluží na nájemném a jeho dluh už v roce 2018 činil 832 tisíc korun. Na tuto částku byl také v prosinci 2019 zastupiteli schválen splátkový kalendář. Nájemce ho ale...

Praha obnoví činnost Podnikatelského a inovačního centra

Včera v 07:09

Novým provozovatelem Podnikatelského a inovačního centra hl. m. Prahy (PIC) se stane Pražský inovační institut (Pii). Město uzavřelo s Pii smlouvu o zajištění provozu.

Hlavní město a Praha 12 budou spolupracovat na projektu nájemního bydlení a kulturního centra

Včera v 07:05

Rada Prahy schválila spolupráci s městskou částí Praha 12 na společném projektu výstavby městského nájemního bydlení a multifunkčního sálu pro společenské akce. Projekt, který na pozemcích hlavního města podél ulice Písková naváže na Novou Radnici Praha 12, zahrnuje rekonstrukci a rozšíření...

Probíhá veřejné projednání budoucí podoby dvou parků v Praze 1

14. června 2021 ve 23:26

V pátek 11. června skončilo první kolo veřejného projednávání podoby a případné revitalizace dvou parků na území první městské části – parku Na Františku a parčíku mezi Pařížskou, Břehovou a Maiselovou ulicí.  

Petenti požadují, aby byl 27. květen prohlášen za významný den

14. června 2021 ve 23:00

Právě 27. května v roce 1942 českoslovenští parašutisté uskutečnili jeden z nejvýznamnějších odbojových činů 2. světové války, úspěšný útok na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Petiční archy podporující, aby se tento den stal významným dnem České republiky, lze podepsat...

Další články
Nahoru