dnes
Pondělí - polojasno
15°C
zítra
Úterý - zatazeno
19°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
14°C
Křišťál pro Světlušku vynesl 315 430 korun pro nevidomé
Foto: MČ Praha 1

Křišťál pro Světlušku vynesl 315 430 korun pro nevidomé

Radní Prahy 1 Daniel Hodek dnes předal projektu Světluška výtěžek ve výši 315 430 korun z adventního prodeje skleněných vánočních ozdob a šperků.

Peníze Světluška rozdělí tak, aby pomohly vést lidem s těžkým zrakovým postižením maximálně samostatný život plný pestrých aktivit. Křišťálové ověsy, náramky a náušnice vyrobili lidé s těžkým postižením zraku a během loňského adventu se prodávaly na trhu Václavské Vánoce v horní části Václavského náměstí. Trh pořádá Sdružení Nového Města ve spolupráci s městskou částí Praha 1.

„Moc si ve Světlušce vážíme, že nám Praha 1 již po tři roky po sobě umožnila prodej na adventních trzích. Projekt nám přináší nejen příspěvek do sbírky Světluška na pomoc nevidomým, ale také dává lidem se zrakovým handicapem pracovní uplatnění a příležitost dokázat, že jsou užiteční,“ uvedla Barbora Mocová, PR manažerka projektu Světluška Nadačního fondu Českého rozhlasu.

„Po náramcích a náušnicích se doslova jen zaprášilo, ale i vánočních ozdobiček z českého křišťálu se prodalo přes čtyři tisíce kusů. Děkujeme všem, kteří koupí ozdob na adventních trzích ocenili rukodělnou práci tvůrců se zrakovým handicapem,“ dodal ředitel fondu Přemysl Filip.

Lidé, kteří si „Křišťál pro Světlušku“ koupili, dostali navíc zdarma ještě další ozdobu, kterou zavěsili na konstrukci vánočního stromu a ozdobili tak Václavské náměstí i pro ostatní. V době konání trhů chodili potom tvůrci ozdob na kontrolu a hmatem si ověřovali, jak se jejich dílka veřejnosti líbí.

Netradiční bižuterii a křišťálové vánoční dekorace vytvářeli klienti dílny drátování v Pobytovém rehabilitačním a rekvalifikačním středisku pro nevidomé Dědina, které Světluška dlouhodobě podporuje. Křišťálové komponenty a perličky věnovala Nadace PRECIOSA. Patronkou projektu Křišťál pro Světlušku 2016 byla Tereza Kostková. Více informací na www.svetluska.net.


Zápisy do 1. tříd ZŠ v Praze 5: Na první pohled to může vypadat jinak, ale míst pro prvňáčky je dostatek

Dnes v 16:50

Po proběhlých zápisů do 1. tříd základních škol v Praze 5 pro školní rok 2019/2020 sice ještě ředitelé škol neznají konečný počet prvňáčků, které zařadí do prvních tříd na „svých“ školách, nicméně se neobávají, že by na základních školách na území Prahy 5 byl míst...

Další články
Nahoru