dnes
Úterý - jasno
21°C
zítra
Středa - zatazeno
21°C
pozítří
Čtvrtek - polojasno
26°C
Křišťál pro Světlušku vynesl 315 430 korun pro nevidomé
Foto: MČ Praha 1

Křišťál pro Světlušku vynesl 315 430 korun pro nevidomé

Radní Prahy 1 Daniel Hodek dnes předal projektu Světluška výtěžek ve výši 315 430 korun z adventního prodeje skleněných vánočních ozdob a šperků.

Peníze Světluška rozdělí tak, aby pomohly vést lidem s těžkým zrakovým postižením maximálně samostatný život plný pestrých aktivit. Křišťálové ověsy, náramky a náušnice vyrobili lidé s těžkým postižením zraku a během loňského adventu se prodávaly na trhu Václavské Vánoce v horní části Václavského náměstí. Trh pořádá Sdružení Nového Města ve spolupráci s městskou částí Praha 1.

„Moc si ve Světlušce vážíme, že nám Praha 1 již po tři roky po sobě umožnila prodej na adventních trzích. Projekt nám přináší nejen příspěvek do sbírky Světluška na pomoc nevidomým, ale také dává lidem se zrakovým handicapem pracovní uplatnění a příležitost dokázat, že jsou užiteční,“ uvedla Barbora Mocová, PR manažerka projektu Světluška Nadačního fondu Českého rozhlasu.

„Po náramcích a náušnicích se doslova jen zaprášilo, ale i vánočních ozdobiček z českého křišťálu se prodalo přes čtyři tisíce kusů. Děkujeme všem, kteří koupí ozdob na adventních trzích ocenili rukodělnou práci tvůrců se zrakovým handicapem,“ dodal ředitel fondu Přemysl Filip.

Lidé, kteří si „Křišťál pro Světlušku“ koupili, dostali navíc zdarma ještě další ozdobu, kterou zavěsili na konstrukci vánočního stromu a ozdobili tak Václavské náměstí i pro ostatní. V době konání trhů chodili potom tvůrci ozdob na kontrolu a hmatem si ověřovali, jak se jejich dílka veřejnosti líbí.

Netradiční bižuterii a křišťálové vánoční dekorace vytvářeli klienti dílny drátování v Pobytovém rehabilitačním a rekvalifikačním středisku pro nevidomé Dědina, které Světluška dlouhodobě podporuje. Křišťálové komponenty a perličky věnovala Nadace PRECIOSA. Patronkou projektu Křišťál pro Světlušku 2016 byla Tereza Kostková. Více informací na www.svetluska.net.


Praha 11 prodloužila spolupráci se ScioŠkolou. Chce umožnit dětem co nejširší nabídku vzdělávání

Dnes v 11:35

Nejméně do roku 2030 bude mít oblíbená ScioŠkola zajištěny v Praze 11 prostory pro své působení. Prodloužení podnájmu dala v minulých dnech zelenou Rada městské části.

Po nehodě v Praze 6 hořelo osobní auto

11. července 2019 v 07:45

Deset minut před koncem včerejšího dne zasahovala jednotka pražských hasičů u nehody osobního auta v ulici Horoměřická v Praze 6.

Další články
Nahoru