dnes
Čtvrtek - skorojasno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Pražské krimi

Kriminalisté zadrželi brutálního vraha

Kriminalisté druhého policejního obvodu zabývající se pátráním po osobách v úterý přijali od bulharských kolegů Evropský zatýkací rozkaz vydaný na jejich občana. Ten měl ještě se dvěma dalšími spolupachateli v Bulharsku spáchat trojnásobnou vraždu.

Podle informací od Bulharské justice byly navíc všechny tři oběti v době vraždy bezmocné a usmrcené zvlášť trýznivým a mučivým způsobem. Vraždy měly mít rituální podtext. Za tento zvlášť závažný zločin byl hledaný muž v Bulharsku odsouzen k trestu odnětí svobody na šestnáct let.

K výkonu trestu však nikdy nenastoupil a ze země utekl. Tamní policisté proto vytipovali několik míst v celé Evropě, kde by se odsouzený muž mohl zdržovat, kdy nejpravděpodobnější lokalitou byla Česká republika.

Pražští „pátrači“ odsouzeného nalezli v Radotíně, kam hledaný muž, dle informací kriminalistů, docházel do zaměstnání. Tam si pro něj také ve čtvrtek ráno detektivové přišli. Odsouzený se jim ale nechtěl vzdát dobrovolně a pokusil se o útěk. Tím ale kriminalisty nijak nepřekvapil. Při zadržení navíc kladl aktivní odpor, který kriminalisté překonali použitím donucovacích prostředků.

Odsouzený pětadvacetiletý vrah je nyní umístěn v policejní cele, kde vyčká do doby, než české státní orgány rozhodnou o jeho vydání zpět do Bulharska.     


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru