Dnes Neděle - jasno 14°C
Zítra Pondělí - polojasno 14°C
Neděle 3. 3. 2024
Svátek má Kamil
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Kriminalisté zabavili drogy za desítky milionů
Pěstírna konopí. Ilustrační foto: archiv Policie ČR

Kriminalisté zabavili drogy za desítky milionů

Kriminalistům z hlavního města se podařilo zadržet dvojici mužů, která dodávala dealerům v metropoli desítky kilogramů kokainu ročně. Na základě operativně pátrací činnosti policisté v průběhu několika měsíců rozkryli jednotlivé role každého z nich, zmapovali jejich činnost a odhalili místo, kde drogy schovávali a připravovali k distribuci. Informovala o tom mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

V průběhu realizace kriminalisté za pomoci zásahové jednotky Krajského ředitelství policie hl. m Prahy zadrželi dvaatřicetiletého muže, který byl hlavním organizátorem a pětadvacetiletého muže, který sloužil jako jeho pravá ruka a plnil především funkci distributora a zahradníka.

Policisté provedli několik domovních prohlídek a prohlídek ostatních prostor v Praze, ale i na území Středočeského kraje. Dvojici mužů zadrželi přímo v jedné z nemovitostí, kterou používali pouze k „podnikání“ a to v okamžiku, když připravovali drogy k další distribuci. Při domovních prohlídkách bylo zajištěno celkem 12,5 kilogramu kokainu, čtrnáct milionů korun, několik vozidel, dvě kompletní indoor pěstírny konopí a mnoho dalšího.

„Většinu zisku z prodeje drog využíval hlavní organizátor, ten si za ,vydělané´ peníze nakupoval drahá vozidla, luxusní dovolené a nemovitosti po celé České republice,“ sdělila Kropáčová.

Kriminalisté dvaatřicetiletého a pětadvacetiletého muže obvinili z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což jim v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody v délce až dvanácti let. Oba muži jsou stíháni vazebně.

V souvislosti s prodejem kokainu se titíž kriminalisté ze 4. oddělení zabývali od května letošního roku úmrtím mladého člověka po požití drog. Dvacetiletý mladík byl nalezen ve svém bytě v pražské Troji bez známek života. Provedenou pitvou se ukázalo, že muž zemřel na intoxikaci velmi kvalitním kokainem, který zkombinoval s nápojem užívaným mládeží k utlumení organismu.

Kombinace těchto látek je však pro tělo jakéhokoliv člověka velmi nebezpečná a může stejně, tak jako v tomto případě, vyvolat smrt. Kriminalisté v roce 2023 řešili celkem sedmadvacet úmrtí člověka po požití drog. V současné chvíli se do České republiky dostává velmi kvalitní kokain, který již ve spoustě případů není dále tzv. ředěn, ale bývá prodáván přímo ve své produkční kvalitě, kdy obsahuje 80 až 89 procent účinné látky.

„V případě užití této velmi kvalitní drogy, obzvlášť v kombinaci s dalšími látkami, nevhodně zvoleným množstvím a individuální zdravotní kondicí jednotlivce, dochází ke kolapsu organismu a v mnoha případech i k následku smrti,“ sdělila mluvčí.

Policistům se podařilo vypátrat muže, který mladíkovi drogy prodal. V úterý 5. prosince si pro sedmatřicetiletého muže přišla zásahová jednotka. „Muž byl ve spojitosti s prodejem drog, na základě jejichž požití zemřel mladý muž, obviněn z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody v délce až osmnácti let. Obviněný muž je v současné chvíli stíhán vazebně,“ dodala policejní mluvčí Kropáčová.


Autor: puc

Hasiči zabránili rozšíření plamenů na fotovoltaiku

22. února 2024 ve 14:05

Ve čtvrtek 22. února od 10:44 hodin zasahovali hasiči ze satalické a strašnické stanice v ulici K viaduktu v Praze-Kyjích u požáru na balkóně rodinného domu.

Agresivní cizinec napadal kolemjdoucí v parku u hlavního nádraží

15. února 2024 v 00:02

O velký rozruch se postaral třiačtyřicetiletý česky hovořící cizinec na konci ledna ve Vrchlického sadech. Kolem osmé hodiny ranní, na chodníku vedoucím od ulice Bolzanova směrem k vlakovému nádraží, nejprve s hořícími novinami v ruce ohrožoval mladou ženu a poté začal napadat náhodné kolemjdoucí....

V Praze 4 se auto po nehodě převrátilo na bok, pomohli hasiči

13. února 2024 v 11:18

Jednotka pražských profesionálních hasičů z krčské stanice zasahovala v pondělí 12. února  od 16:33 hodin v ulici Zálesí v Praze 4. Převrátilo se tam osobní auto po nehodě na bok.

Další články
Nahoru