Dnes Úterý - zatazeno 28°C
Zítra Středa - oblacno 27°C
Úterý 16. 7. 2024
Svátek má Luboš
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Kriminalisté zabavili drogy za desítky milionů
Pěstírna konopí. Ilustrační foto: archiv Policie ČR

Kriminalisté zabavili drogy za desítky milionů

Kriminalistům z hlavního města se podařilo zadržet dvojici mužů, která dodávala dealerům v metropoli desítky kilogramů kokainu ročně. Na základě operativně pátrací činnosti policisté v průběhu několika měsíců rozkryli jednotlivé role každého z nich, zmapovali jejich činnost a odhalili místo, kde drogy schovávali a připravovali k distribuci. Informovala o tom mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

V průběhu realizace kriminalisté za pomoci zásahové jednotky Krajského ředitelství policie hl. m Prahy zadrželi dvaatřicetiletého muže, který byl hlavním organizátorem a pětadvacetiletého muže, který sloužil jako jeho pravá ruka a plnil především funkci distributora a zahradníka.

Policisté provedli několik domovních prohlídek a prohlídek ostatních prostor v Praze, ale i na území Středočeského kraje. Dvojici mužů zadrželi přímo v jedné z nemovitostí, kterou používali pouze k „podnikání“ a to v okamžiku, když připravovali drogy k další distribuci. Při domovních prohlídkách bylo zajištěno celkem 12,5 kilogramu kokainu, čtrnáct milionů korun, několik vozidel, dvě kompletní indoor pěstírny konopí a mnoho dalšího.

„Většinu zisku z prodeje drog využíval hlavní organizátor, ten si za ,vydělané´ peníze nakupoval drahá vozidla, luxusní dovolené a nemovitosti po celé České republice,“ sdělila Kropáčová.

Kriminalisté dvaatřicetiletého a pětadvacetiletého muže obvinili z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což jim v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody v délce až dvanácti let. Oba muži jsou stíháni vazebně.

V souvislosti s prodejem kokainu se titíž kriminalisté ze 4. oddělení zabývali od května letošního roku úmrtím mladého člověka po požití drog. Dvacetiletý mladík byl nalezen ve svém bytě v pražské Troji bez známek života. Provedenou pitvou se ukázalo, že muž zemřel na intoxikaci velmi kvalitním kokainem, který zkombinoval s nápojem užívaným mládeží k utlumení organismu.

Kombinace těchto látek je však pro tělo jakéhokoliv člověka velmi nebezpečná a může stejně, tak jako v tomto případě, vyvolat smrt. Kriminalisté v roce 2023 řešili celkem sedmadvacet úmrtí člověka po požití drog. V současné chvíli se do České republiky dostává velmi kvalitní kokain, který již ve spoustě případů není dále tzv. ředěn, ale bývá prodáván přímo ve své produkční kvalitě, kdy obsahuje 80 až 89 procent účinné látky.

„V případě užití této velmi kvalitní drogy, obzvlášť v kombinaci s dalšími látkami, nevhodně zvoleným množstvím a individuální zdravotní kondicí jednotlivce, dochází ke kolapsu organismu a v mnoha případech i k následku smrti,“ sdělila mluvčí.

Policistům se podařilo vypátrat muže, který mladíkovi drogy prodal. V úterý 5. prosince si pro sedmatřicetiletého muže přišla zásahová jednotka. „Muž byl ve spojitosti s prodejem drog, na základě jejichž požití zemřel mladý muž, obviněn z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody v délce až osmnácti let. Obviněný muž je v současné chvíli stíhán vazebně,“ dodala policejní mluvčí Kropáčová.


Autor: puc

Honička s motorkářem skončila v tunelu Mrázovka nehodou

17. června 2024 ve 23:24

Nehodou šestadvacetiletého cizince na motorce v pondělí skončilo jeho pronásledování v hlavním městě, kde ujížděl před policií. V tunelu Mrázovka, který je součástí Městského okruhu, narazil do jednoho ze služebních aut. Nezranil se, poškodil však vozidlo. Lustrací se ukázalo, že neměl platné...

Na Andělu byl na lavičce pobodaný muž

17. června 2024 ve 23:12

V sousedství tramvajové zastávky Anděl v Nádražní ulici byl v pondělí po šestnácté hodině záchranáři ošetřován pobodaný muž, kterého v hádce zranil jiný muž, který se s ním pohádal. Zranění nebylo vážné. Podezřelý z útoku byl během pár minut zadržen. Frekventovaná lokalita na Andělu má už dlouho...

Další články
Nahoru