dnes
Sobota - oblacno
3°C
zítra
Neděle - zatazeno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
Víkendové tipy

Krčský les – strastiplná cesta časem

Literárními stezkami po místech souvisejících s dějem několika knih se můžete projít v sobotu 31. října.

Na startu dostanete popis této trasy a projdete např. místy známými z Posla z Liptákova, kolem bývalého sanatoria Dr. Šimsy, týkajícího se knihy Josefa Váchala Krvavý román, kolem vily Kamily, kde žil Antal Stašek, jeho syn Ivan Olbracht, Helena Malířová a dalšími místy spjatými s literaturou.

Posledním místem bude Krčský les a staré Kunratice spjaté s Bohumilem Hrabalem a povídkou Automat Svět. Nejen že se projdete, ale také si počtete v ukázkách z knih vztahujících se k prošlým místům, dovíte se řadu faktů o zajímavostech na trase a odměnou v cíli vám bude diplom a překvapení. Akce se koná v sobotu 31. října. Registrovat se můžete od 9:30 hodin. Předpokládaný konec je kolem 14:00 hodin.

Vstupné:

    děti do 15 let 5 Kč

    veřejnost 20 Kč

    členové KČT s kupónem zdarma

Start v ulici Branická u autobusové zastávky Přístaviště, vedle Restaurace Na Jezerce. Pořádá Klub českých turistů ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru