Dnes Neděle - jasno 24°C
Zítra Pondělí - polojasno 22°C
Neděle 11. 6. 2023
Svátek má Bruno
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Krčská nemocnice už hospitalizovala přes 200 uprchlíků, ambulantně jich ošetřila šestkrát tolik
Fakultní Thomayerova nemocnice. Foto: archiv

Krčská nemocnice už hospitalizovala přes 200 uprchlíků, ambulantně jich ošetřila šestkrát tolik

Ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) bylo dosud hospitalizováno přes 200 ukrajinských uprchlíků s nejrůznějšími zdravotními potížemi, a to i nádorového původu. Informoval o tom mluvčí nemocnice Petr Sulek.  

Nejčastěji byli tito pacienti hospitalizováni se zažívacími nebo neurologickými problémy.  Velkou část hospitalizovaných pacientů z Ukrajiny tvořily i děti, a to v počtu 96 nemocných.

V rámci ambulantní zdravotní péče bylo ve FTN zastím ošetřeno více než 1250 lidí, kteří utekli do Česka před válkou na Ukrajině. Ženám z Ukrajiny jsou rovněž poskytována různá gynekologická vyšetření, předporodní péče a podařilo se již realizovat celkem 29 porodů.

Ve FTN působí i několik takzvaných UA POINTŮ, a to pro dospělé či děti. Ženám nabízíme zdravotní péči i v rámci Gynekologicko-porodnického oddělení. 

„Na Pediatrické klinice 1. LF UK poskytujeme ukrajinským dětem ambulantní péči, která se zaměřuje mj. například na prevenci zdraví a také na očkování proti běžným dětským nemocem,“ uvedl Sulek.

Naprostá většina ukrajinských pacientů je podle něj řádně pojištěna. „Celková vyšetření probíhají 24 hodin denně a bez větších problémů a komplikací,“ dodal mluvčí FTN. 


Autor: puc

Nájemní byty k úpravě vlastním nákladem nabídne Praha 2 v aukci

Včera v 11:50

Praha 2 přichází v oblasti nájemního bydlení s novinkou, prostřednictvím aukce zájemcům nabídne byty určené k úpravě vlastním nákladem. Prvních pět bytových jednotek na Novém Městě a v Nuslích hodlá radnice soutěžit již 19. června.

Další tři nové komunitní kompostéry v Praze 6

Včera v 06:11

Praha 6 společně s organizací Kokoza pokračuje v rozšiřování komunitního kompostování a ke třem kompostérům, které už fungují na sídlišti Červený Vrch, ve vnitrobloku ve Velflíkově ulici a na Petřinách, nově přibydou další tři.

Praha 13: Zapojte se do tvorby pocitové mapy

8. června 2023 v 08:33

Praha 13 v rámci aktualizace Strategického plánu zveřejnila Pocitovou mapu. Jejím vyplněním pomohou obyvatelé třináctky při projektech radnice.

Praha: Veřejný seminář pro žadatele k programu podpory v oblasti kultury a umění

8. června 2023 v 07:28

Hlavní město Praha letos vyčlenilo celkem 400 milionů korun v rámci Programu podpory v oblasti kultury a umění pro jednoleté dotace v roce 2024 a pro víceleté dotace na léta 2025–2028. Lhůta pro podání žádosti je od 15. června do 28. června. Při té příležitosti se už v úterý 13. června 2023 od...

Další články
Nahoru