Dnes Pondělí - prehanky-dest 19°C
Zítra Úterý - bourky 19°C
Pondělí 27. 6. 2022
Svátek má Ladislav
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Krčská nemocnice už hospitalizovala přes 200 uprchlíků, ambulantně jich ošetřila šestkrát tolik
Fakultní Thomayerova nemocnice. Foto: archiv

Krčská nemocnice už hospitalizovala přes 200 uprchlíků, ambulantně jich ošetřila šestkrát tolik

Ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) bylo dosud hospitalizováno přes 200 ukrajinských uprchlíků s nejrůznějšími zdravotními potížemi, a to i nádorového původu. Informoval o tom mluvčí nemocnice Petr Sulek.  

Nejčastěji byli tito pacienti hospitalizováni se zažívacími nebo neurologickými problémy.  Velkou část hospitalizovaných pacientů z Ukrajiny tvořily i děti, a to v počtu 96 nemocných.

V rámci ambulantní zdravotní péče bylo ve FTN zastím ošetřeno více než 1250 lidí, kteří utekli do Česka před válkou na Ukrajině. Ženám z Ukrajiny jsou rovněž poskytována různá gynekologická vyšetření, předporodní péče a podařilo se již realizovat celkem 29 porodů.

Ve FTN působí i několik takzvaných UA POINTŮ, a to pro dospělé či děti. Ženám nabízíme zdravotní péči i v rámci Gynekologicko-porodnického oddělení. 

„Na Pediatrické klinice 1. LF UK poskytujeme ukrajinským dětem ambulantní péči, která se zaměřuje mj. například na prevenci zdraví a také na očkování proti běžným dětským nemocem,“ uvedl Sulek.

Naprostá většina ukrajinských pacientů je podle něj řádně pojištěna. „Celková vyšetření probíhají 24 hodin denně a bez větších problémů a komplikací,“ dodal mluvčí FTN. 


Autor: puc

Šestka rozšiřuje kapacity škol

24. června 2022 v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru