Dnes Úterý - zatazeno 9°C
Zítra Středa - oblacno 10°C
Úterý 23. 4. 2024
Svátek má Vojtěch
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Krčská nemocnice už hospitalizovala přes 200 uprchlíků, ambulantně jich ošetřila šestkrát tolik
Fakultní Thomayerova nemocnice. Foto: archiv

Krčská nemocnice už hospitalizovala přes 200 uprchlíků, ambulantně jich ošetřila šestkrát tolik

Ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) bylo dosud hospitalizováno přes 200 ukrajinských uprchlíků s nejrůznějšími zdravotními potížemi, a to i nádorového původu. Informoval o tom mluvčí nemocnice Petr Sulek.  

Nejčastěji byli tito pacienti hospitalizováni se zažívacími nebo neurologickými problémy.  Velkou část hospitalizovaných pacientů z Ukrajiny tvořily i děti, a to v počtu 96 nemocných.

V rámci ambulantní zdravotní péče bylo ve FTN zastím ošetřeno více než 1250 lidí, kteří utekli do Česka před válkou na Ukrajině. Ženám z Ukrajiny jsou rovněž poskytována různá gynekologická vyšetření, předporodní péče a podařilo se již realizovat celkem 29 porodů.

Ve FTN působí i několik takzvaných UA POINTŮ, a to pro dospělé či děti. Ženám nabízíme zdravotní péči i v rámci Gynekologicko-porodnického oddělení. 

„Na Pediatrické klinice 1. LF UK poskytujeme ukrajinským dětem ambulantní péči, která se zaměřuje mj. například na prevenci zdraví a také na očkování proti běžným dětským nemocem,“ uvedl Sulek.

Naprostá většina ukrajinských pacientů je podle něj řádně pojištěna. „Celková vyšetření probíhají 24 hodin denně a bez větších problémů a komplikací,“ dodal mluvčí FTN. 


Autor: puc

Škola a školka hledají školníka

21. dubna 2024 v 10:05

ZŠ a MŠ Praha 4, Sdružení 1080 přijme do svého kolektivu od 1. srpna na hlavní pracovní poměr školníka. Jeho úkoly budou zahrnovat běžné údržbářské a provozní práce ve škole a na školním pozemku.

Praha 14 uspořádala deváté setkání koordinátorů environmentální výchovy

21. dubna 2024 v 10:03

Praha 14 byla letos již podeváté hostitelem setkání koordinátorů environmentální výchovy v pražských mateřských, základních a středních školách. Na organizaci dubnové akce se vedle městské části i tentokrát podílely dvě stálice: „Ekoškola“ ZŠ Generála Janouška, vedená ředitelkou Jaroslavou...

Při výročí tísňové linky 112 se oceňovalo

21. dubna 2024 v 09:44

Před dvaceti lety, 20. dubna 2004, byl v Praze spuštěn provoz linky 112 v současné moderní podobě. Jedním z důvodů byl i světový šampionát v ledním hokeji, který se tehdy konal v Praze. Moderní technologie tísňové komunikace tak byly uvedeny do ostrého provozu.

Kvůli nehodě se na Pražském okruhu u Slivence zastavil provoz

20. dubna 2024 v 18:26

V sobotu kolem třinácté hodiny došlo k nehodě dodávky a osobního auta na Pražském okruhu u Slivence. Frekventovaná silnice byla kompletně uzavřena dvě a půl hodiny.

Další články
Nahoru