Dnes Úterý - zatazeno 2°C
Zítra Středa - zatazeno 1°C
Úterý 29. 11. 2022
Svátek má Zina
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Krčská nemocnice už hospitalizovala přes 200 uprchlíků, ambulantně jich ošetřila šestkrát tolik
Fakultní Thomayerova nemocnice. Foto: archiv

Krčská nemocnice už hospitalizovala přes 200 uprchlíků, ambulantně jich ošetřila šestkrát tolik

Ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) bylo dosud hospitalizováno přes 200 ukrajinských uprchlíků s nejrůznějšími zdravotními potížemi, a to i nádorového původu. Informoval o tom mluvčí nemocnice Petr Sulek.  

Nejčastěji byli tito pacienti hospitalizováni se zažívacími nebo neurologickými problémy.  Velkou část hospitalizovaných pacientů z Ukrajiny tvořily i děti, a to v počtu 96 nemocných.

V rámci ambulantní zdravotní péče bylo ve FTN zastím ošetřeno více než 1250 lidí, kteří utekli do Česka před válkou na Ukrajině. Ženám z Ukrajiny jsou rovněž poskytována různá gynekologická vyšetření, předporodní péče a podařilo se již realizovat celkem 29 porodů.

Ve FTN působí i několik takzvaných UA POINTŮ, a to pro dospělé či děti. Ženám nabízíme zdravotní péči i v rámci Gynekologicko-porodnického oddělení. 

„Na Pediatrické klinice 1. LF UK poskytujeme ukrajinským dětem ambulantní péči, která se zaměřuje mj. například na prevenci zdraví a také na očkování proti běžným dětským nemocem,“ uvedl Sulek.

Naprostá většina ukrajinských pacientů je podle něj řádně pojištěna. „Celková vyšetření probíhají 24 hodin denně a bez větších problémů a komplikací,“ dodal mluvčí FTN. 


Autor: puc

Squatteři obsadili budovu v Praze 10, po dohodě odešli

27. listopadu 2022 v 11:32

Squatteři organizovaní skupinou Opravdu Dobré Squaty včera obsadili prázdný bytový dům v Malínské ulici v pražských Strašnicích s cílem vytvořit tam kulturní a sociální centrum.

Další články
Nahoru