Dnes Pátek - prehanky-dest 24°C
Zítra Sobota - prehanky-dest 24°C
Pátek 9. 6. 2023
Svátek má Stanislava
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Krčská nemocnice už hospitalizovala přes 130 uprchlíků, ambulantně jich ošetřila skoro tisíc
Jeden z UA pointů v areálu. Foto: se souhlasem Fakultní Thomayerovy nemocnice

Krčská nemocnice už hospitalizovala přes 130 uprchlíků, ambulantně jich ošetřila skoro tisíc

Ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) v pražské Krči bylo dosud hospitalizováno přes 130 ukrajinských uprchlíků s nejrůznějšími zdravotními potížemi, a to i nádorového původu. Informoval o tom mluvčí zdravotnického zařízení Petr Sulek.

Nejčastěji byli pacienti z Ukrajiny hospitalizováni se zažívacími nebo neurologickými problémy. Velkou část hospitalizovaných pacientů z Ukrajiny tvořily i děti, a to v počtu 66 nemocných.

V rámci ambulantní zdravotní péče bylo ve FTN k včerejšku ošetřeno více než 940 ukrajinských běženců. Ženám z Ukrajiny je rovněž poskytována různá gynekologická vyšetření, předporodní péče a podařilo se již realizovat celkem 32 porodů.

Ve FTN působí i několik takzvaných UA pointů, a to pro dospělé či děti. „Ženám nabízíme zdravotní péči i v rámci Gynekologicko-porodnického oddělení. Na Pediatrické klinice 1. LF UK poskytujeme ukrajinským dětem ambulantní péči, která se zaměřuje například na prevenci zdraví a také na očkování proti běžným dětským nemocem,“ informoval Sulek.

Většina ukrajinských pacientů je podle něj řádně pojištěna. „Celková vyšetření ve FTN probíhají 24 hodin denně a bez větších problémů a komplikací,“ dodal mluvčí FTN.


Autor: Jan Puci

Praha 13: Zapojte se do tvorby pocitové mapy

Včera v 08:33

Praha 13 v rámci aktualizace Strategického plánu zveřejnila Pocitovou mapu. Jejím vyplněním pomohou obyvatelé třináctky při projektech radnice.

Praha: Veřejný seminář pro žadatele k programu podpory v oblasti kultury a umění

Včera v 07:28

Hlavní město Praha letos vyčlenilo celkem 400 milionů korun v rámci Programu podpory v oblasti kultury a umění pro jednoleté dotace v roce 2024 a pro víceleté dotace na léta 2025–2028. Lhůta pro podání žádosti je od 15. června do 28. června. Při té příležitosti se už v úterý 13. června 2023 od...

Vedení Prahy 1 řešilo další rozvoj Nemocnice na Františku

7. června 2023 v 16:40

Rada městské části Praha 1 aktuálně schválila převod získaných prostředků a řešila ekonomické výsledky Nemocnice na Františku (NNF) od začátku roku 2023. Zabývala se také dalším rozvojem zdravotnického zařízení.

Další články
Nahoru