Dnes Pondělí - jasno 33°C
Zítra Úterý - prehanky-dest 24°C
Pondělí 27. 6. 2022
Svátek má Ladislav
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Krčská nemocnice už hospitalizovala přes 130 uprchlíků, ambulantně jich ošetřila skoro tisíc
Jeden z UA pointů v areálu. Foto: se souhlasem Fakultní Thomayerovy nemocnice

Krčská nemocnice už hospitalizovala přes 130 uprchlíků, ambulantně jich ošetřila skoro tisíc

Ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) v pražské Krči bylo dosud hospitalizováno přes 130 ukrajinských uprchlíků s nejrůznějšími zdravotními potížemi, a to i nádorového původu. Informoval o tom mluvčí zdravotnického zařízení Petr Sulek.

Nejčastěji byli pacienti z Ukrajiny hospitalizováni se zažívacími nebo neurologickými problémy. Velkou část hospitalizovaných pacientů z Ukrajiny tvořily i děti, a to v počtu 66 nemocných.

V rámci ambulantní zdravotní péče bylo ve FTN k včerejšku ošetřeno více než 940 ukrajinských běženců. Ženám z Ukrajiny je rovněž poskytována různá gynekologická vyšetření, předporodní péče a podařilo se již realizovat celkem 32 porodů.

Ve FTN působí i několik takzvaných UA pointů, a to pro dospělé či děti. „Ženám nabízíme zdravotní péči i v rámci Gynekologicko-porodnického oddělení. Na Pediatrické klinice 1. LF UK poskytujeme ukrajinským dětem ambulantní péči, která se zaměřuje například na prevenci zdraví a také na očkování proti běžným dětským nemocem,“ informoval Sulek.

Většina ukrajinských pacientů je podle něj řádně pojištěna. „Celková vyšetření ve FTN probíhají 24 hodin denně a bez větších problémů a komplikací,“ dodal mluvčí FTN.


Autor: Jan Puci

Šestka rozšiřuje kapacity škol

24. června 2022 v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru