Dnes Středa - oblacno 4°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 4°C
Středa 7. 12. 2022
Svátek má Ambrož, Benjamín
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Krčská nemocnice už hospitalizovala přes 130 uprchlíků, ambulantně jich ošetřila skoro tisíc
Jeden z UA pointů v areálu. Foto: se souhlasem Fakultní Thomayerovy nemocnice

Krčská nemocnice už hospitalizovala přes 130 uprchlíků, ambulantně jich ošetřila skoro tisíc

Ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) v pražské Krči bylo dosud hospitalizováno přes 130 ukrajinských uprchlíků s nejrůznějšími zdravotními potížemi, a to i nádorového původu. Informoval o tom mluvčí zdravotnického zařízení Petr Sulek.

Nejčastěji byli pacienti z Ukrajiny hospitalizováni se zažívacími nebo neurologickými problémy. Velkou část hospitalizovaných pacientů z Ukrajiny tvořily i děti, a to v počtu 66 nemocných.

V rámci ambulantní zdravotní péče bylo ve FTN k včerejšku ošetřeno více než 940 ukrajinských běženců. Ženám z Ukrajiny je rovněž poskytována různá gynekologická vyšetření, předporodní péče a podařilo se již realizovat celkem 32 porodů.

Ve FTN působí i několik takzvaných UA pointů, a to pro dospělé či děti. „Ženám nabízíme zdravotní péči i v rámci Gynekologicko-porodnického oddělení. Na Pediatrické klinice 1. LF UK poskytujeme ukrajinským dětem ambulantní péči, která se zaměřuje například na prevenci zdraví a také na očkování proti běžným dětským nemocem,“ informoval Sulek.

Většina ukrajinských pacientů je podle něj řádně pojištěna. „Celková vyšetření ve FTN probíhají 24 hodin denně a bez větších problémů a komplikací,“ dodal mluvčí FTN.


Autor: Jan Puci

Socha skřeta s obličejem Putina dočasně stojí na místě Koněvova pomníku

Včera v 09:13

Na náměstí Interbrigády v Praze 6 od včerejška dočasně stojí socha znázorňující ruského prezidenta Vladimira Putina jako skřeta, který utahuje plynový kohout. Na místě, kde stál dříve pomník kontroverzního sovětského maršála Ivana Koněva, bude 30 dnů a následně půjde do dražby. Vydražené peníze...

Čestné uznání na konferenci Úřad na cestě k rovnosti pro Prahu 5

Včera v 07:32

Ve čtvrtek 1. prosince proběhla na Úřadu vlády ČR ve Strakově akademii konference k soutěži „Úřad na cestě k rovnosti“, kterou společně pořádají Institut pro veřejnou správu Praha, Ministerstvo vnitra a Úřad vlády.

Další články
Nahoru