Dnes Neděle - jasno 22°C
Zítra Pondělí - oblacno 25°C
Neděle 16. 6. 2024
Svátek má Zbyněk
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Krčská nemocnice představila nový navigační systém, ten má v Česku premiéru
Jeden z navigačních infokiosků v areálu nemocnice. Foto: FTN

Krčská nemocnice představila nový navigační systém, ten má v Česku premiéru

Vedení Fakultní Thomayerovy nemocnice (FTN) tento týden představilo nový interaktivní navigační systém pro pacienty a návštěvy, který jim umožní snadnější a rychlejší orientaci v areálu nemocnice. Informoval o tom mluvčí nemocnice Petr Sulek.

Jedná se o český systém, který byl vyvinut českou společností Business Systems. FTN je prvním zdravotnickým zařízením v česku, kde začal fungovat. Nejdříve v rámci bezplatného pilotního projektu testování a nyní byl spuštěn do ostrého provozu.

Pomocí moderního samoobslužného infokiosku nebo mobilního telefonu dovede člověka nejrychlejší cestou k hledanému cíli, a to i z pohodlí domova. K dispozici má FTN dva infokiosky, a to u hlavního vjezdu do areálu a v přístupové hale porodnice (pavilon U).

„Naše nemocnice je pavilonového typu, což samo o sobě není jednoduché pro snadnou orientaci uvnitř našeho zařízení, a proto jsme se rozhodli využít nabídky tohoto českého systému pro naše návštěvníky, a to ve dne i v noci tak, aby mohli lépe najít místo, které potřebují,“ uvedl ředitel FTN Zdeněk Beneš.

Intuitivním ovládáním na displeji velkého monitoru si člověk vybere konkrétní pracoviště a způsoby dopravy k němu v režimu chodec, osoba s omezením pohybu či motorista. Na obrazovce se automaticky zobrazí nejrychlejší cesta ke vchodu vybraného pracoviště vč. té bezbariérové, kde se nachází cíl cesty (např. oddělení, klinika či ambulance).

Druhý infokiosek je umístěn v porodnici (pavilon U) a nabízí navíc orientaci přímo uvnitř budovy.  Uživatele tak dovede přímo ke dveřím zvolené ordinace a pokud má mobil s wifi připojením, tak si může na místě přes QR čtečku načíst QR kód a vybrat si cíl své cesty přímo ze svého mobilu. Najde si tak cestu po budově s pomocí IQ navigace. Polepy s vyznačeným QR kódem jsou rozmístěny na chodbách porodnice.

Druhým způsobem je využití mobilního telefonu. Pacient nebo návštěva hospitalizovaného může snadno naplánovat svou cestu do FTN již z domova. Stačí k tomu chytrý mobil či počítač a do web vyhledávače zadat odkaz https://ftn.iqnavigace.cz a zvolit cíl své cesty.

Trasa se zobrazí v prohlížeči mobilního telefonu nebo počítače bez ohledu na jeho značku nebo operační systém. Není třeba nic instalovat. Člověk si tak zvolí nejvhodnější trasu už rovnou z domova ještě před příchodem do nemocnice.

Podle ředitele a předsedy představenstva společnosti Business Systems Petra Nováka jde o unikátní české řešení vytvořené ve spolupráci s českými nemocnicemi. Cesty a mapy může spravovat sama nemocnice online. Systém se průběžně aktualizuje a upravuje dle aktuálních potřeb nemocnice. Funguje zde i zpětná vazba od návštěvníků areálu či od zaměstnanců, a to například na aktualizaci informací o pracovištích nemocnice či různé podměty na vylepšení znázorněných map a cest atd.


Autor: red

Praha 6: Červnová vycházka

Včera v 17:09

Do zahrady Černínského paláce se můžete vydat 17. června s průvodkyní Hedvikou Čenkovou. Sraz je v 18 hodin na tramvajové zastávce Sibeliova.

Praha 13: Veletrh sociálních služeb

Včera v 07:19

Devátý ročník Veletrhu sociálních služeb v Praze 13 vás seznámí s poskytovateli sociálních a návazných služeb. Chybět nebudou ani organizace, které se specializují na služby pro migranty, včetně nově příchozích uprchlíků z Ukrajiny.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 25. týden

14. června 2024 v 18:40

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 6: Bavíme se o Sedlci

14. června 2024 v 17:06

Poslední předprázdninové setkání zástupců radnice Prahy 6 s občany se koná 19. června od 17 hodin na dětském hřišti Sedlec.

Na první film v letním kině DOXu lze vyrazit už v červnu

14. června 2024 v 10:41

Letní kino na střeše sálu DOX+ opět přivítá náročnější diváky, tentokrát ještě před začátkem prázdnin. První projekce se odehraje už 19. června. Letos nabídne letní kino hned 11 filmových lahůdek. Krom velkoplošného venkovního plátna a skvělého zvuku ve sluchátkách nebude chybět ojedinělý výhled...

VědaFest aneb Dejvice opět ožijí vědou

14. června 2024 v 08:21

Letošní dvanáctý ročník VědaFestu na téma Věda vzdělává zaplní už za týden, tedy ve středu 19. června, od půl deváté ráno do sedmi hodin večer Vítězné náměstí v Dejvicích. V jednodenní akci se opět spojí nejen vědecké instituce napříč republikou a stejně jako v předešlých ročnících ukážou, že...

Sobota u řeky: Život na Vltavě a rybářské řemeslo

13. června 2024 ve 14:58

Rodinný den plný tradičních řemesel v malebném prostředí Podskalské celnice na Výtoni v Praze 2 v sobotu 15. června.

Den otevřených dveří Prakab a festival KoresponDance

13. června 2024 v 09:21

Společnost Prakab zve na Den otevřených dveří a druhý den festivalu KoresponDance.

MINT Market léto

13. června 2024 v 07:32

Sháníte nové šaty na léto, kabelku k vodě nebo nové náušnice? Přijďte v neděli 16. června od 10 do 18 hodin na MINT Market na Rašínovo nábřeží. Svou tvorbu zde představí více než 130 tvůrců a designérů z celé republiky i zahraničí.

Třicet let Prahy 15: Výstava končí příští týden

12. června 2024 v 19:26

Už jen do 20. června je k vidění výstava v parku v Holoubkovské ulici k 30. výročí patnácté městské části.

PesFest 2024 v parku Na Pankráci

12. června 2024 v 11:22

Jedenáctý ročník festivalu pro psa a jeho rodinu PesFest v neděli 16. června v parku Na Pankráci v Praze 4

Další články
Nahoru