dnes
Neděle - zatazeno
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
6°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
10°C
Krásný kakadu palmový pohrozil novinářům soudem a zbavil se tak urážek za svůj vzhled
Aktuální podoba kakadu palmového. V pražské zoo se má k světu. Foto: Tomáš Adamec / Zoo Praha

Krásný kakadu palmový pohrozil novinářům soudem a zbavil se tak urážek za svůj vzhled

Když trojská zoologická zahrada nedávno zveřejnila fotografie prvního mláděte kakadu palmového, které se kdy vylíhlo v českých zoo, dočkalo se roztomilé zvířátko v médiích řady nelichotivých označení. To si nezaslouží, zní nyní ze zoo. V honbě za zajímavým titulkem za každou cenu označovali někteří novináři mládě kakadu za ošklivce a opelichance.

Anketa

Líbí se vám kakadu palmový?

96.6%
(96.6%)
3.4%
(3.4%)
Někoho dokonce ojedinělý výtvor přírody, který se narodil v pražské zoo 1. října, pohoršil tak, že ho nazval hnusákem. Krásné zvíře se pomluvami cítilo tak dotčené, že z toho začalo mluvit. „Žádám šéfredaktory dotčených médií o zveřejnění tiskové opravy nepravdivých a zavádějících informací, kterými byla závažným způsobem poškozena moje osobnostní práva a rovněž pověst mých rodičů,“ uvedl kakadu v tiskové zprávě.

kakadu-palmovy-nahled

Dvouměsíční mládě vážilo 450 gramů

Na webu zoo dokonce zveřejnil svou fotografii, která zachycuje jeho aktuální podobu. „Věřím, že nebudu nucen – tentokrát již prostřednictvím svého právního zástupce – přistoupit k dalším krokům," sdělil mile, ale zároveň důrazně. To kdyby se do něj chtěl pro jeho podobu zase někdo pustit.

Hrozba soudních oplétaček zabrala, urážky zmizely, a tak se nyní lze už jen dočíst o fešákovi, kterému to s narostlým čírem sluší. Jak vidno, Punk's Not Dead!


Další články
Nahoru