dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - skorojasno
2°C
Krásné výhledy v centru z nevábných laviček
Je libo se posadit na Smetanově nábřeží? Foto: autor

Krásné výhledy v centru z nevábných laviček

Ve chvíli, kdy se o sobotách od půlky května do konce června uzavře pro automobilovou dopravu Smetanovo nábřeží, jistě bude v této oblasti s úchvatným výhledem na Karlův most, Pražský hrad a Malou Stranu ještě více chodců než v současnosti. Ale kam se posadí? Zdejší lavičky jsou ve špatném stavu a k odpočinku rozhodně nelákají.

„Dřevěné sedáky u malých kamenných stěn jsou po celém Smetanově nábřeží a působí zajímavě. Ale jen zdálky. Když k nim přijdete, zjistíte, že jsou ve špatném stavu. Dřevo trouchniví, je vlhké a dokáže vás zašpinit. Bohužel s tím mám osobní zkušenost. Když na nich někoho vidím, tak akorát válející se bezdomovce. Proudí tudy davy chodců, ale nikdo se neposadí. Proč asi, “ sdělil čtenář Jaroslav Poláček, který Pražský patriot na špatné lavičky upozornil.

Na Smetanově nábřeží projdou denně desítky tisíc lidí, kteří se tak nemají kde posadit. Navíc do víkendového zkušebního režimu bez aut zbývají necelé dva měsíce a dá se předpokládat, že o květnových a červnových sobotách zde nebude k hnutí a spousta návštěvníků si bude chtít na chvíli odpočinout.

A ne každý bude chtít využít mobilní křesla a židle podniků nabízejících občerstvení.

Letos se výměna neplánuje

V reakci na čtenářský podnět byl vznesen dotaz na Technickou správu komunikací (TSK), zda dojde k nápravě. „V loňském roce proběhla oprava dvou zničených laviček. Vzhledem k omezeným finančním prostředkům neplánujeme letos jejich výměnu či opravu,“ odpověděl mluvčí TSK Tomáš Mrázek.

lavicky-nahled Nevábné lavičky tak zatím nejsou považovány za zničené a na výměnu si tak asi budou muset počkat.

Magistrát o špatném stavu dřevěných sedáků neví. K jarním uzavírkám nábřeží pro auta se bude konat koordinační schůzka, na které se bude řešit organizace celé akce.

„A na ní na lavičky upozorníme. V této chvíli více říci neumíme,“ napsala redakci mluvčí magistrátu Tereza Králová.


Autoři: Dalibor Kracík, Redakce
Další články
Nahoru