dnes
Pátek - jasno
2°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
2°C
pozítří
Neděle - snih
1°C
Víkendové tipy

Krásná dřeva krásných stromů

Co je vůbec dřevnatění, je dřevem i bambus? Jaké je nejlehčí dřevo a jaké je nejtěžší dřevo na světě? To zjistíte na výstavě v Botanické zahradě v Troji, která začala 1. října a potrvá celá měsíc. K výstavě jsou připraveny doprovodné programy a prezentace, otevřeno bude od 10 do 17 hodin

K vidění budou mimo jiné i ukázky příčných a podélných řezů našich méně známých parkových stromů. Ve výstavním sále můžete vidět ukázku historických motorových pil, sahajících až do první poloviny 20. století nebo sbírku širočin.

V sobotu 8. října uvidíte show Timbersports, která překvapí, v jaké rychlosti se dá nařezat nebo nasekat dřevo.

Po celou dobu výstavy bude po zahradě několik tematických zastavení, která budou blíže informovat o dřevě jako tradičním a v mnohém stále nepřekonaném materiálu.

Doprovodný program:
8. října
16.30 – 17.30
Historie motorových pil – Josef Dvořák
Středná lesnická škola a Střední lesnické učiliště, Křivoklát, Písky
Josef Dvořák, pracuje ve Střední lesnické škole a středním odborném učilišti Křivoklát, pracoval jako mistr odborného výcviku, v současné době provádí servis motorových pil, je zakladatelem a správcem školní sbírky historických motorových pil.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru