dnes
Čtvrtek - jasno
30°C
zítra
Pátek - jasno
31°C
pozítří
Sobota - prehanky-dest
30°C
Krasavci za miliardu v bohnické psychiatrické nemocnici
Na akci se představí i eciál Ferrari F12 TDF. Foto: www.legendy.cz

Krasavci za miliardu v bohnické psychiatrické nemocnici

Do areálu Psychiatrické nemocnice v Praze Bohnicích se v červnu již počtvrté sjede tisícovka aut a motocyklů v rámci motoristické slavnosti Legendy. Hlavním tématem letošního ročníku je italský design a také oslava 50. výročí založení značky AMG, která se stala součástí koncernu Daimler. Celková hodnota vystavených exponátů přesáhne jednu miliardu korun.

Na rozloze 64 hektarů budou moci motorističtí fanoušci spatřit jak historické exponáty, tak i současné novinky automobilek. Návštěvníci, kterých loni přišlo 35.000, tak budou moci vidět vývoj automobilů a motocyklů v oblasti designu, technologie a řemeslného zpracování.

AMG na akci přiveze mimo jiné sportovní modely GT R a GT C Roadster. AMG GT R byl představen v polovině loňského roku na britském okruhu v Brooklands za účasti několikanásobného mistra světa F1 Lewise Hamiltona.

Dalším supersportem na Legendách bude Pagani Huayra s výkonem přes 700 koní, jehož agregát pochází právě z Mercedes-AMG. K vidění bude unikátní Lamborghini Centenario, které bylo vyrobené pouze ve 40 kusové sérii a dosahuje maximální rychlosti 350 km/h. Unikátní je i Ferrari F12 Tour de France, kterých bylo vyrobeno jen 799.

Po svém celosvětovém debutu na Mezinárodním autosalonu v New Yorku v dubnu 2015 představuje modelová řada 570S vstup McLarenu na trh luxusních sportovních vozů. Vedle 570S se na Legendách předvede i 675LT z limitované série pouhých 500 vozů.

Slavnost Legendy pořádá CUBE production Lubora Kose. V minulosti agentura rozvíjela wakeboarding v Čechách a pořádala festival extrémních sportů JoyRide.


DogFest 2018 zve na soutěže, představení i program pro děti

Dnes v 07:52

Festival pro milovníky psů, psy a pejskaře DogFest zaplní Prahu 9 – Střížkov. Těšte se na psí soutěže, agility i pomoc útulkům v sobotu 1. září hned vedle metra Střížkov. Celý den bude plný zábavy a psí tématiky. Návštěvníci se mohou těšit na překážkové dráhy, agility, soutěže, psí představení...

Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

Včera v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

Včera v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

Včera v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

První zářijový víkend Kampa opět ožije tradičními hrnčířskými trhy

13. srpna 2018 ve 14:05

Ve dnech 1. – 2. září od 10 do 19 hodin zaplní Kampu stánky s keramikou renomovaných řemeslníků, nebude chybět oblíbená kavárna s hudebním doprovodem, letos pod názvem Cyklo Handy kavárna. Catering tradičně zajišťuje sociální podnik Café Therapy s vyhlášenými domácími dobrotami. Doprovodný program...

Další články
Nahoru