dnes
Pondělí - jasno
10°C
zítra
Úterý - zatazeno
8°C
pozítří
Středa - zatazeno
10°C
Krasavci za miliardu v bohnické psychiatrické nemocnici
Na akci se představí i eciál Ferrari F12 TDF. Foto: www.legendy.cz

Krasavci za miliardu v bohnické psychiatrické nemocnici

Do areálu Psychiatrické nemocnice v Praze Bohnicích se v červnu již počtvrté sjede tisícovka aut a motocyklů v rámci motoristické slavnosti Legendy. Hlavním tématem letošního ročníku je italský design a také oslava 50. výročí založení značky AMG, která se stala součástí koncernu Daimler. Celková hodnota vystavených exponátů přesáhne jednu miliardu korun.

Na rozloze 64 hektarů budou moci motorističtí fanoušci spatřit jak historické exponáty, tak i současné novinky automobilek. Návštěvníci, kterých loni přišlo 35.000, tak budou moci vidět vývoj automobilů a motocyklů v oblasti designu, technologie a řemeslného zpracování.

AMG na akci přiveze mimo jiné sportovní modely GT R a GT C Roadster. AMG GT R byl představen v polovině loňského roku na britském okruhu v Brooklands za účasti několikanásobného mistra světa F1 Lewise Hamiltona.

Dalším supersportem na Legendách bude Pagani Huayra s výkonem přes 700 koní, jehož agregát pochází právě z Mercedes-AMG. K vidění bude unikátní Lamborghini Centenario, které bylo vyrobené pouze ve 40 kusové sérii a dosahuje maximální rychlosti 350 km/h. Unikátní je i Ferrari F12 Tour de France, kterých bylo vyrobeno jen 799.

Po svém celosvětovém debutu na Mezinárodním autosalonu v New Yorku v dubnu 2015 představuje modelová řada 570S vstup McLarenu na trh luxusních sportovních vozů. Vedle 570S se na Legendách předvede i 675LT z limitované série pouhých 500 vozů.

Slavnost Legendy pořádá CUBE production Lubora Kose. V minulosti agentura rozvíjela wakeboarding v Čechách a pořádala festival extrémních sportů JoyRide.


Praha 5 zveřejnila 10 důvodů, proč jít na její reprezentační ples

Včera v 17:29

2. Reprezentační ples Prahy 5 se bude v pátek 12. dubna konat v Národním domě na Smíchově. Polovina výtěžku z prodeje vstupenek bude věnována humanitární neziskové organizaci „Lékaři bez hranic“.

Praha 4 otevřela azylový dům pro sociálně znevýhodněné rodiny s dětmi

21. března 2019 ve 12:37

Azylový dům byl dnes otevřen v Horáčkově ulici v Praze 4. Bude sloužit k ubytování sociálně znevýhodněných rodin s dětmi, včetně rodin s jedním rodičem – samoživitelkou nebo samoživitelem, které nemají trvalé bydlení a jsou v sociální nouzi, a navíc nabízí šest sociálních bytů. Azylový dům...

Další články
Nahoru