dnes
Úterý - zatazeno
5°C
zítra
Středa - zatazeno
3°C
pozítří
Čtvrtek - snih-dest
2°C
Krasavci za miliardu v bohnické psychiatrické nemocnici
Na akci se představí i eciál Ferrari F12 TDF. Foto: www.legendy.cz

Krasavci za miliardu v bohnické psychiatrické nemocnici

Do areálu Psychiatrické nemocnice v Praze Bohnicích se v červnu již počtvrté sjede tisícovka aut a motocyklů v rámci motoristické slavnosti Legendy. Hlavním tématem letošního ročníku je italský design a také oslava 50. výročí založení značky AMG, která se stala součástí koncernu Daimler. Celková hodnota vystavených exponátů přesáhne jednu miliardu korun.

Na rozloze 64 hektarů budou moci motorističtí fanoušci spatřit jak historické exponáty, tak i současné novinky automobilek. Návštěvníci, kterých loni přišlo 35.000, tak budou moci vidět vývoj automobilů a motocyklů v oblasti designu, technologie a řemeslného zpracování.

AMG na akci přiveze mimo jiné sportovní modely GT R a GT C Roadster. AMG GT R byl představen v polovině loňského roku na britském okruhu v Brooklands za účasti několikanásobného mistra světa F1 Lewise Hamiltona.

Dalším supersportem na Legendách bude Pagani Huayra s výkonem přes 700 koní, jehož agregát pochází právě z Mercedes-AMG. K vidění bude unikátní Lamborghini Centenario, které bylo vyrobené pouze ve 40 kusové sérii a dosahuje maximální rychlosti 350 km/h. Unikátní je i Ferrari F12 Tour de France, kterých bylo vyrobeno jen 799.

Po svém celosvětovém debutu na Mezinárodním autosalonu v New Yorku v dubnu 2015 představuje modelová řada 570S vstup McLarenu na trh luxusních sportovních vozů. Vedle 570S se na Legendách předvede i 675LT z limitované série pouhých 500 vozů.

Slavnost Legendy pořádá CUBE production Lubora Kose. V minulosti agentura rozvíjela wakeboarding v Čechách a pořádala festival extrémních sportů JoyRide.


Z ulic začínajá mizet neoprávněná reklama

15. prosince 2018 v 10:26

Odbor hospodaření s majetkem magistrátu dosáhl úspěchu v letitém soudním sporu s reklamní společností euroAWK a její sesterskou společností ORIS. Na základě platných exekučních příkazů vydaných v listopadu tohoto roku již započaly práce na odstranění neoprávněných reklamních zařízení těchto...

Další články
Nahoru