dnes
Čtvrtek - skorojasno
10°C
zítra
Pátek - zatazeno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
9°C

Královský průvod přijede do Radotína

Městská část Praha 16 všechny zve na kulturní program připravený v rámci Královského průvodu z Prahy na Karlštejn, který se koná dnes od 13.15 hodin před radotínskou radnicí na náměstí Sv. Petra a Pavla. Akce i s celým hudebním programem se bude konat za každého počasí! V bohatém doprovodném programu, připraveném k oslavě příjezdu družiny českého krále a císaře římského Karla IV. nebude chybět vystoupení šermířů, akrobacie na chůdách, dobová hudba Antiquarius, dále se Vám představí slovenská rocková kapela Živé kvety, člen legendární skupiny Framus Five Michal Prokop, rocker a muzikálový zpěvák Kamil Střihavka a kapela Pink Floyd revival czech. Pořad uzavře laserová show. Plánovaný příjezd vladařovi družiny je ve 14.00 hodin.

PROGRAM na náměstí sv. Petra a Pavla

13.15 Skupina historického šermu Vyšehradští

13.30 UVÍTÁNÍ – Karel Hanzlík, radotínský rychtář

13.40 Antiquarius – dobová hudba

14.00 PŘÍJEZD CÍSAŘE KARLA IV. S DRUŽINOU
vystavení klenot pod pódiem, rychtářův uvítací proslov a předání městského klíče, Císařovo obnovení městských práv, hold císaři – v podání divadelního spolku Gaudium ODJEZD KRÁLOVSKÉ DRUŽINY14.30 Antiquarius – dobová hudba

15.30 Skupina historického šermu Vyšehradští

16.00 Michal Prokop, Luboš Andršt a Jan Hrubý Trio video

17.30 Živé kvety – slovenská kapela video

19.00 Skupina historického šermu Vyšehradští

19.30 Kamil Střihavka trio (K. Střihavka, P. Henych, L. Pavlík) video

20.30 Long Vehicle Circus – GANGSTERKA – akrobacie na chůdách video

21.00 Pink Floyd revival Czech video

23.00 Závěrečná laser show


Zábavné kurzy bruslení pro děti s Monkey´s

Dnes v 17:34

Jakmile začne mrznout a na venkovním hřišti na střeše pražského obchodního centra je připraven led, opět zde vypuknou úspěšné kurzy ledního bruslení pro děti, které pro děti od 4 let pořádá pohybové centrum Monkey´s Gym.

Radní Ropková představila plnění memoranda o podpoře inovativních projektů ve vzdělávání

Dnes v 17:27

V prostorách Kongresového centra Praha, kde se v těchto dnech koná 22. ročník tradiční přehlídky pražského školství Schola Pragensis, představila radní pro oblast školství a evropské fondy Irena Ropková plnění memoranda o digitálním vzdělávání mezi ministerstvem školství, hlavním městem a Czech...

Sobota: Změny tras a zastávek pro linky číslo 143, 149, 176 a 191

Dnes v 17:16

Z důvodu konání motoristických závodů na Strahově dochází v sobotu 25. listopadu přibližně do 8.30 do 16.00 hodin k dočasné změně trasy a zastávek pro autobusové linky číslo 143, 149, 176 a 191.  

Sobotní dopravní opatření na Strahově

Dnes v 17:02

V sobotu 25. listopadu se v Praze 5 a 6 uskuteční XXII. TipCars Pražský Rallysprint. Závod se pojede po komunikacích v oblasti Strahova, které budou v době od 9 do 16 hodin uzavřeny pro dopravu.

Dnes v 17 hodin: Podvečerní Běžecká škola Prahy 6

Dnes ve 12:54

Běžecký trénink po práci pod odborným vedením v Praze 6 u sochy Jana Roháče z Dubé. Ať začínáte nebo běháte či dokonce závodíte pravidelně, je dobré, aby na vás občas někdo dohlédl a poradil.

Vánoční Lemarket představí rekordní počet prodejců i hostinu pro gurmány

Dnes ve 12:04

Tři dny plné lokálních tvůrců a autorských značek ve dvou patrech pražské Galerie Mánes přinese již tradiční vánoční Lemarket. Během druhého prosincového víkendu se na tomto moderním tržišti představí více než sto prodejců, což je nejvíce od vzniku akce. 

Růst cen benzinu i nafty v Praze se zastavil

Dnes v 11:34

Nafta v uplynulém týdnu zlevnila o tři haléře na průměrných 30,35 koruny za litr, benzin Natural 95 stál ve středu v metropoli v průměru 31,28 Kč/l, což bylo o dva haléře méně než před týdnem. V předchozích dvou týdnech se ceny zvyšovaly o desítky haléřů.

Adventní dny na Žižkově

Dnes v 11:28

Radnice Prahy 3 připravila adventní program pro dětské i dospělé návštěvníky. Těšit se můžete na rozsvícení vánočního stromu na náměstí Jiřího z Poděbrad, živý betlém nebo celou řadu koncertů a vystoupení.

Festival sportu Pro dvojku

Dnes v 10:51

Sport na vlastní kůži si mohou děti i dospělí vyzkoušet na přehlídce sportovních aktivit městské části Praha 2.

Praha 2 zve na Adventní zastavení u Ludmily

Dnes v 10:25

Na Vánočních trzích na náměstí Míru budou 3. prosince ve 12 hodin přítomným rozlévat vinohradští radní skvělou bramboračku.

Plavání s městskou částí Praha 1

Dnes v 09:54

Plavci od těch nejmenších až po ty nejzkušenější si v sobotu 25. listopadu mohou v bazénu Tyršova domu užít vodu, vyzkoušet svoje síly a změřit se s ostatními milovníky plavání. Od 14 hodin pořádá radnice Prahy 1 Plavání s městskou částí.

Další krátké zprávy
Nahoru