Dnes Neděle - polojasno 27°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 27°C
Neděle 14. 8. 2022
Svátek má Alan
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Královské Vinohrady: Jako rezidenční lokalita jsou žádanější než jiné. Víte proč?
ByznysPražský životKomerční sdělení
Rezidenční projekt Vila dům Na Vinici. Vizualizace a foto: PSN

Královské Vinohrady: Jako rezidenční lokalita jsou žádanější než jiné. Víte proč?

Když letos magazín Time Out publikoval padesátku nejvíc cool čtvrtí světa, ze všech pražských lokalit v něm našly své místo jen Vinohrady. V žebříčku obsadily 32. příčku, nejen pro nesporné estetické kvality, ale především proto, že se tady dobře bydlí a žije.

Světové cool čtvrti

Vinohrady se v seznamu Time Out zařadily mezi ty nejprestižnější čtvrti světa. První příčku žebříčku obsadilo kodaňské sousedství Nørrebro, následované chicagskou čtvrtí Andersonville a čtvrtí Jongno 3-ga v Soulu. Do TOP desítky se zařadil také Leith v Edinburghu, Station District ve Vilniusu, newyorská čtvrť Chelsea, budapešťský XI District, Ngor v Dakaru, Sai Kung v Hongkongu a Richmond v Melbourne.

Tyto městské části sklidily ocenění za pozoruhodnou architekturu a urbanismus, ale také za to, jak fungují, jaké nabízí kulturní možnosti, gastronomické zážitky nebo městskou přírodu. Pozadu nezůstala ani udržitelnost a komunitní život. 

V čem jsou Vinohrady výjimečné? 

Výhodná lokalita v blízkosti centra nabízí všestranné městské příležitosti. Přitom zde vládne poklidná atmosféra a noblesa, kterou utváří nádherná architektura a všudypřítomná zeleň.

Ještě do konce devatenáctého století byla oblast osázená vinicemi, které zdejší svahy ve velkém ozdobily na popud krále Karla IV. Na vinařskou tradici ostatně jasně odkazuje samotný název Vinohrady.

vinohrady-2

Výhled z terasy vinohradské Grébovky

Dodnes tady vinná réva roste, jedna z nejznámějších soudobých pražských vinic je součástí skvostného vinohradského parku Grébovka. Podobně jako Riegrovy sady i Grébovka skýtá úchvatné výhledy na historické centrum Prahy a jeho dominantu v podobě Pražského hradu.

Příjemné žití na Vinohradech utváří právě místní parky, ale také stylové podniky, restaurace, kavárny a obchody. Pravidelné farmářské trhy na Jiřáku tady provází i množství zajímavých kulturních akcí. 

Chcete bydlet na Vinohradech?

Když se Vinohrady na konci 19. století rodily jako tradiční rezidenční oblast, lákaly k bydlení ty největší osobnosti českého národa. Svého času tady žili například bratři Čapkové, spisovatel Ota Pavel, herec Miroslav Horníček, továrník Emil Kolben nebo architekti Bedřich Bendelmayer, František Albert Libra nebo Jan Kotěra. Dodnes tady zanechali svůj odkaz v podobě architektonicky hodnotných domů. Dnes tady můžete bydlet i vy, a to díky rezidenčnímu projektu společnosti PSN Vila dům Na Vinici. 

na-vinici-interier-3

Interiér bytu ve Vila domě Na Vinici 

Vila dům Na Vinici odkazuje na noblesní vily první republiky, dýchá však mladistvou svěžestí. Architektonické řešení respektuje tradiční hodnoty bydlení, využívá přitom nové technologie pro dokonalý uživatelský komfort. Ten ještě povyšují předzahrádky a balkony s krásnými výhledy, parkovací stání a sklepní kóje v suterénu domu.

Vila dům Na Vinici nabízí ve čtyřech patrech celkem 27 bytů na prodej, jsou dostupné v dispozicích 1+kk až 3+kk. Vybrat si můžete na webu projektu Vila dům Na Vinici tady.


PVK: Přehled plánovaných výluk na 33. týden

Včera ve 12:25

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 14 vyhlásila pro nezletilé obyvatele městské části soutěž o elektrokoloběžky

12. srpna 2022 v 16:54

Jsi ve věku od 6 do 16 let, jsi místní, baví tě točit videa a chceš se prohánět na vlastní elektrokoloběžce? Řekni rodičům a společně si prostudujte pravidla soutěže „14 elektrokoloběžek pro Prahu 14“, kterou pro zdejší děti a mládež připravila městská část...

V KC Zahrada se otevře kroužek plný příběhů dějin 20. století

10. srpna 2022 v 09:18

V první polovině září zahájí Divadlo Paměti národa v KC Zahrada první semestr divadelního kroužku. Kroužek je otevřený dětem a mladým lidem od 12 do 18 let a bude se věnovat práci s příběhy pamětníků historických událostí 20. století. Studenti se seznámí s archivními materiály a budou společně...

Sportovní hala Jána Mahora

10. srpna 2022 v 08:16

Praha 8 zve na prezentaci architektonické studie plánované sportovní haly na sídlišti Ďáblice. Prezentaci povede autor návrhu Tomáš Podrázský a účastnit se budou rovněž zástupci sportovních klubů.

Praha 11: Týden otevřených kroužků

8. srpna 2022 v 15:24

Prázdniny se přehouply do své druhé poloviny. Již nyní si ale můžete vybírat z nabídky kroužků v KC Zahrada v Praze 11, které jsou určeny dětem i dospělým. Od pondělí 5. září začíná Týden otevřených kroužků, kdy můžete vyzkoušel ukázkové lekce zdarma.

Další články
Nahoru