Dnes Pátek - oblacno 6°C
Zítra Sobota - polojasno 5°C
Pátek 3. 2. 2023
Svátek má Blažej
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Královské Vinohrady: Jako rezidenční lokalita jsou žádanější než jiné. Víte proč?
ByznysPražský životKomerční sdělení
Rezidenční projekt Vila dům Na Vinici. Vizualizace a foto: PSN

Královské Vinohrady: Jako rezidenční lokalita jsou žádanější než jiné. Víte proč?

Když letos magazín Time Out publikoval padesátku nejvíc cool čtvrtí světa, ze všech pražských lokalit v něm našly své místo jen Vinohrady. V žebříčku obsadily 32. příčku, nejen pro nesporné estetické kvality, ale především proto, že se tady dobře bydlí a žije.

Světové cool čtvrti

Vinohrady se v seznamu Time Out zařadily mezi ty nejprestižnější čtvrti světa. První příčku žebříčku obsadilo kodaňské sousedství Nørrebro, následované chicagskou čtvrtí Andersonville a čtvrtí Jongno 3-ga v Soulu. Do TOP desítky se zařadil také Leith v Edinburghu, Station District ve Vilniusu, newyorská čtvrť Chelsea, budapešťský XI District, Ngor v Dakaru, Sai Kung v Hongkongu a Richmond v Melbourne.

Tyto městské části sklidily ocenění za pozoruhodnou architekturu a urbanismus, ale také za to, jak fungují, jaké nabízí kulturní možnosti, gastronomické zážitky nebo městskou přírodu. Pozadu nezůstala ani udržitelnost a komunitní život. 

V čem jsou Vinohrady výjimečné? 

Výhodná lokalita v blízkosti centra nabízí všestranné městské příležitosti. Přitom zde vládne poklidná atmosféra a noblesa, kterou utváří nádherná architektura a všudypřítomná zeleň.

Ještě do konce devatenáctého století byla oblast osázená vinicemi, které zdejší svahy ve velkém ozdobily na popud krále Karla IV. Na vinařskou tradici ostatně jasně odkazuje samotný název Vinohrady.

vinohrady-2

Výhled z terasy vinohradské Grébovky

Dodnes tady vinná réva roste, jedna z nejznámějších soudobých pražských vinic je součástí skvostného vinohradského parku Grébovka. Podobně jako Riegrovy sady i Grébovka skýtá úchvatné výhledy na historické centrum Prahy a jeho dominantu v podobě Pražského hradu.

Příjemné žití na Vinohradech utváří právě místní parky, ale také stylové podniky, restaurace, kavárny a obchody. Pravidelné farmářské trhy na Jiřáku tady provází i množství zajímavých kulturních akcí. 

Chcete bydlet na Vinohradech?

Když se Vinohrady na konci 19. století rodily jako tradiční rezidenční oblast, lákaly k bydlení ty největší osobnosti českého národa. Svého času tady žili například bratři Čapkové, spisovatel Ota Pavel, herec Miroslav Horníček, továrník Emil Kolben nebo architekti Bedřich Bendelmayer, František Albert Libra nebo Jan Kotěra. Dodnes tady zanechali svůj odkaz v podobě architektonicky hodnotných domů. Dnes tady můžete bydlet i vy, a to díky rezidenčnímu projektu společnosti PSN Vila dům Na Vinici. 

na-vinici-interier-3

Interiér bytu ve Vila domě Na Vinici 

Vila dům Na Vinici odkazuje na noblesní vily první republiky, dýchá však mladistvou svěžestí. Architektonické řešení respektuje tradiční hodnoty bydlení, využívá přitom nové technologie pro dokonalý uživatelský komfort. Ten ještě povyšují předzahrádky a balkony s krásnými výhledy, parkovací stání a sklepní kóje v suterénu domu.

Vila dům Na Vinici nabízí ve čtyřech patrech celkem 27 bytů na prodej, jsou dostupné v dispozicích 1+kk až 3+kk. Vybrat si můžete na webu projektu Vila dům Na Vinici tady.


Saudská Arábie. Tematická snídaně na Plechárně

Včera v 19:30

Na Plechárně v Praze 14 se celý únor konají tematické snídaně. Během nich se dozvíte zajímavosti z různých koutů světa. Ve středu 8. února se s Petrem Mikolandou podíváte na místa a uslyšíte o životě v Saudské Arábii.

Výstava: Nuselský most - 50 let

Včera v 19:12

Praha 2 ve spolupráci s Národním technickým muzeem zve na výstavu Nuselský most – 50 let, která se koná v 1. patře radnice Prahy 2 na náměstí Míru 20.

Dětské skupiny v Praze 4 otevřou dveře veřejnosti

1. února 2023 ve 21:57

Informace o provozu dětských skupin Kotorská a Rabasova v Praze 4 mohou rodiče získat 8. a 9. března.

Praha 6: Využijte služeb poradenského místa ve Skleňáku zdarma

1. února 2023 v 17:21

Poradit nebo pomoci s tím, jak se vyrovnat s rostoucími životními náklady, potřebují v současné době i lidé, kteří to nikdy před tím nepotřebovali. Praha 6 pro ně připravila poradnu zdarma.

Zažijte Fakultu dopravní ČVUT v Praze na vlastní kůži

1. února 2023 v 16:43

Zažijte Fakultu dopravní (FD) ČVUT v Praze na vlastní kůži, to je vzkaz současných studentů fakulty směrem ke středoškolákům. Studenti pražské Dopravky hrají hlavní roli na připravovaném Dnu otevřených dveří, který se koná 3. února v budově Horská v Praze 2, od...

innogy narostl v energetické krizi počet zákazníků

1. února 2023 v 16:22

Výrazně vyšší zájem odběratelů energií o dodávky energií od innogy registruje tento dodavatel v průběhu energetické krize. České domácnosti považují v posledních dvou letech dodavatele energií innogy za bezpečnou volbu při rozhodování o novém dodavateli elektřiny a plynu. Od startu dramatického...

Dezinformační sondy Marie Koldinské: Veřejné debaty v Kampusu Hybernská

31. ledna 2023 v 07:46

Univerzita Karlova v Kampusu Hybernská organizuje cyklus veřejných debat nad problematikou dezinformací. Cílem této řady je umožnit komunikaci mezi aktéry akademické i mimoakademické sféry a vytvořit prostor pro objevování společných možností obrany před rozšiřováním dezinformačních...

Hotel Marriott Prague jmenoval nového generálního ředitele. Stal se jím Robert Grader

31. ledna 2023 v 07:12

Robert Grader na post generálního ředitele pražského hotelu Marriott nastupuje s bohatými zkušenostmi z oblasti pohostinství a hotelnictví, které získával v tomto odvětví více než tři desetiletí po celé Evropě. V hotelovém řetězci Marriott začal pracovat v roce 1985, kdy se stal součástí týmu ve...

Farmářské tržiště se vrací na Rašínovo nábřeží

30. ledna 2023 ve 14:55

V sobotu 4. února zde najdete malé výrobce, farmy a biofarmy, lokální a sezonní zeleninu, s ovoce, byliny, pečivo, maso, uzeniny, mléčné výrobky a domácí vajíčka.

První den na farmářském tržišti Kubáň

29. ledna 2023 ve 20:05

Farmářské tržiště Kubáň v sobotu 4. února zahájí sezonu sousedským opékáním špekáčků na otevřeném ohni v ocelovém koši aneb „Wurst kunst“.

Vyšší odborná škola publicistiky v Praze otevře dveře

29. ledna 2023 v 11:11 | Aktualizováno 30. ledna 2023, 12:25

Vyšší odborná škola publicistiky v Praze pořádá 7. a 21. února Dny otevřených dveří. Všechny zájemce o denní i kombinované studium uvítají pracovníci školy ve Spálené ulici 14 v učebně číslo 311.       

Pololetní prázdniny v Praze 6

27. ledna 2023 v 17:46

Dům Dětí a Mládeže v Praze 6 otevře dveře pro školní děti v době pololetních prázdnin a nabídne různé druhy činnost, jako hry v klubu, turnaj v šipkách, rytmohraní, divadlo, zookoutek, výtvarné dílny, netradiční sporty, 3D tisk, počítačová herna a mnoho dalšího.

V Green Table se dozvíte, kam putuje oblečení ze sbírky

27. ledna 2023 v 11:10

Novoroční sbírka oblečení a doplňků Nadačního fondu Veolia, která probíhá v Green Table Na Florenci 15 v Praze 1, představí kde a komu pomůže oblečení, které jste přinesli.

Další články
Nahoru