Dnes Pondělí - zatazeno 4°C
Zítra Úterý - oblacno 4°C
Pondělí 24. 1. 2022
Svátek má Milena
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Královské Vinohrady: Jako rezidenční lokalita jsou žádanější než jiné. Víte proč?
ByznysPražský životKomerční sdělení
Rezidenční projekt Vila dům Na Vinici. Vizualizace a foto: PSN

Královské Vinohrady: Jako rezidenční lokalita jsou žádanější než jiné. Víte proč?

Když letos magazín Time Out publikoval padesátku nejvíc cool čtvrtí světa, ze všech pražských lokalit v něm našly své místo jen Vinohrady. V žebříčku obsadily 32. příčku, nejen pro nesporné estetické kvality, ale především proto, že se tady dobře bydlí a žije.

Světové cool čtvrti

Vinohrady se v seznamu Time Out zařadily mezi ty nejprestižnější čtvrti světa. První příčku žebříčku obsadilo kodaňské sousedství Nørrebro, následované chicagskou čtvrtí Andersonville a čtvrtí Jongno 3-ga v Soulu. Do TOP desítky se zařadil také Leith v Edinburghu, Station District ve Vilniusu, newyorská čtvrť Chelsea, budapešťský XI District, Ngor v Dakaru, Sai Kung v Hongkongu a Richmond v Melbourne.

Tyto městské části sklidily ocenění za pozoruhodnou architekturu a urbanismus, ale také za to, jak fungují, jaké nabízí kulturní možnosti, gastronomické zážitky nebo městskou přírodu. Pozadu nezůstala ani udržitelnost a komunitní život. 

V čem jsou Vinohrady výjimečné? 

Výhodná lokalita v blízkosti centra nabízí všestranné městské příležitosti. Přitom zde vládne poklidná atmosféra a noblesa, kterou utváří nádherná architektura a všudypřítomná zeleň.

Ještě do konce devatenáctého století byla oblast osázená vinicemi, které zdejší svahy ve velkém ozdobily na popud krále Karla IV. Na vinařskou tradici ostatně jasně odkazuje samotný název Vinohrady.

vinohrady-2

Výhled z terasy vinohradské Grébovky

Dodnes tady vinná réva roste, jedna z nejznámějších soudobých pražských vinic je součástí skvostného vinohradského parku Grébovka. Podobně jako Riegrovy sady i Grébovka skýtá úchvatné výhledy na historické centrum Prahy a jeho dominantu v podobě Pražského hradu.

Příjemné žití na Vinohradech utváří právě místní parky, ale také stylové podniky, restaurace, kavárny a obchody. Pravidelné farmářské trhy na Jiřáku tady provází i množství zajímavých kulturních akcí. 

Chcete bydlet na Vinohradech?

Když se Vinohrady na konci 19. století rodily jako tradiční rezidenční oblast, lákaly k bydlení ty největší osobnosti českého národa. Svého času tady žili například bratři Čapkové, spisovatel Ota Pavel, herec Miroslav Horníček, továrník Emil Kolben nebo architekti Bedřich Bendelmayer, František Albert Libra nebo Jan Kotěra. Dodnes tady zanechali svůj odkaz v podobě architektonicky hodnotných domů. Dnes tady můžete bydlet i vy, a to díky rezidenčnímu projektu společnosti PSN Vila dům Na Vinici. 

na-vinici-interier-3

Interiér bytu ve Vila domě Na Vinici 

Vila dům Na Vinici odkazuje na noblesní vily první republiky, dýchá však mladistvou svěžestí. Architektonické řešení respektuje tradiční hodnoty bydlení, využívá přitom nové technologie pro dokonalý uživatelský komfort. Ten ještě povyšují předzahrádky a balkony s krásnými výhledy, parkovací stání a sklepní kóje v suterénu domu.

Vila dům Na Vinici nabízí ve čtyřech patrech celkem 27 bytů na prodej, jsou dostupné v dispozicích 1+kk až 3+kk. Vybrat si můžete na webu projektu Vila dům Na Vinici tady.


V sadech Svatopluka Čecha budou vodotrysky, mlžítka a brouzdaliště

Dnes v 10:13

Praha 2 zahájila minulý týden stavební práce v sadech Svatopluka Čecha. Výsledkem bude nový vodní prvek v centrální části parku. Vodotrysky a brouzdaliště osvěží návštěvníky už letos, zahájení zkušebního provozu je plánováno během letních prázdnin. V ploše mezi tryskami bude viditelný úryvek...

Středisko volného času Jednička pozve na Island

Včera v 08:15

První cestovatelský večer, v rámci kterého se pokocháte dechberoucími fotografiemi ze země ohně a ledu doprovázenými povídáním o historii a legendách se koná v SVČ Jednička v pondělí 24. ledna od 19 hodin.

Praha 11: U retenční nádrže Hájecká se budou kácet topoly

21. ledna 2022 ve 14:28

Ve dnech 24. ledna až 28. ledna budou Lesy hl. m. Prahy v lokalitě ulice U Přehrady provádět práce spojené s kácením devíti vzrostlých topolů, které rostou na hrázi retenční nádrže R1 Hájecká a svým kořenovým systémem tuto hráz narušují.

Dobrý nápad pro Dvojku. Hlasovat můžete do 6. února

21. ledna 2022 v 10:21

Prvního srpna odstartoval pilotní projekt participativního rozpočtu Prahy 2. Během dvou měsíců občané podali celkem třináct návrhů, do další fáze postoupily celkem čtyři návrhy.

Chci se v klidu vyspat. Sousedská poradna Prahy 1

21. ledna 2022 v 07:58

Jak se bránit nepřizpůsobivým krátkodobým nájemníkům? Jak se bránit, když je porušován domovní řád? Můžete mít ve výtahu kameru?

V DPI zůstávají už jen 4 % zákazníků

20. ledna 2022 v 18:23

Naprostá většina zákazníků v DPI z podzimní vlny pádů dodavatelů energií už má nové standardní smlouvy na dodávky zemního plynu a už také obdržela závěrečné vyúčtování za období dodávky DPI. V záchranném režimu DPI u innogy zůstávají už jen 4 procenta zákazníků. Pro zbylé bývalé zákazníky zejména...

Další články
Nahoru