Dnes Sobota - jasno 9°C
Zítra Neděle - jasno 9°C
Sobota 3. 6. 2023
Svátek má Tamara
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Královské Vinohrady: Jako rezidenční lokalita jsou žádanější než jiné. Víte proč?
ByznysPražský životKomerční sdělení
Rezidenční projekt Vila dům Na Vinici. Vizualizace a foto: PSN

Královské Vinohrady: Jako rezidenční lokalita jsou žádanější než jiné. Víte proč?

Když letos magazín Time Out publikoval padesátku nejvíc cool čtvrtí světa, ze všech pražských lokalit v něm našly své místo jen Vinohrady. V žebříčku obsadily 32. příčku, nejen pro nesporné estetické kvality, ale především proto, že se tady dobře bydlí a žije.

Světové cool čtvrti

Vinohrady se v seznamu Time Out zařadily mezi ty nejprestižnější čtvrti světa. První příčku žebříčku obsadilo kodaňské sousedství Nørrebro, následované chicagskou čtvrtí Andersonville a čtvrtí Jongno 3-ga v Soulu. Do TOP desítky se zařadil také Leith v Edinburghu, Station District ve Vilniusu, newyorská čtvrť Chelsea, budapešťský XI District, Ngor v Dakaru, Sai Kung v Hongkongu a Richmond v Melbourne.

Tyto městské části sklidily ocenění za pozoruhodnou architekturu a urbanismus, ale také za to, jak fungují, jaké nabízí kulturní možnosti, gastronomické zážitky nebo městskou přírodu. Pozadu nezůstala ani udržitelnost a komunitní život. 

V čem jsou Vinohrady výjimečné? 

Výhodná lokalita v blízkosti centra nabízí všestranné městské příležitosti. Přitom zde vládne poklidná atmosféra a noblesa, kterou utváří nádherná architektura a všudypřítomná zeleň.

Ještě do konce devatenáctého století byla oblast osázená vinicemi, které zdejší svahy ve velkém ozdobily na popud krále Karla IV. Na vinařskou tradici ostatně jasně odkazuje samotný název Vinohrady.

vinohrady-2

Výhled z terasy vinohradské Grébovky

Dodnes tady vinná réva roste, jedna z nejznámějších soudobých pražských vinic je součástí skvostného vinohradského parku Grébovka. Podobně jako Riegrovy sady i Grébovka skýtá úchvatné výhledy na historické centrum Prahy a jeho dominantu v podobě Pražského hradu.

Příjemné žití na Vinohradech utváří právě místní parky, ale také stylové podniky, restaurace, kavárny a obchody. Pravidelné farmářské trhy na Jiřáku tady provází i množství zajímavých kulturních akcí. 

Chcete bydlet na Vinohradech?

Když se Vinohrady na konci 19. století rodily jako tradiční rezidenční oblast, lákaly k bydlení ty největší osobnosti českého národa. Svého času tady žili například bratři Čapkové, spisovatel Ota Pavel, herec Miroslav Horníček, továrník Emil Kolben nebo architekti Bedřich Bendelmayer, František Albert Libra nebo Jan Kotěra. Dodnes tady zanechali svůj odkaz v podobě architektonicky hodnotných domů. Dnes tady můžete bydlet i vy, a to díky rezidenčnímu projektu společnosti PSN Vila dům Na Vinici. 

na-vinici-interier-3

Interiér bytu ve Vila domě Na Vinici 

Vila dům Na Vinici odkazuje na noblesní vily první republiky, dýchá však mladistvou svěžestí. Architektonické řešení respektuje tradiční hodnoty bydlení, využívá přitom nové technologie pro dokonalý uživatelský komfort. Ten ještě povyšují předzahrádky a balkony s krásnými výhledy, parkovací stání a sklepní kóje v suterénu domu.

Vila dům Na Vinici nabízí ve čtyřech patrech celkem 27 bytů na prodej, jsou dostupné v dispozicích 1+kk až 3+kk. Vybrat si můžete na webu projektu Vila dům Na Vinici tady.


Den s Policií ČR Praha

Včera v 15:47

V sobotu 10. června proběhne na Letenské pláni již třináctý ročník Dne s Policií České republiky. Návštěvníci se mohou od 10 do 16 hodin těšit na množství vystavené policejní techniky a ukázky činností policistů.

Sobota: Na Kulaťák na trhy

Včera v 15:39

Sobotní trhy na Kulaťáku se konají od 8 do 14 hodin. Kromě tradiční nabídky se můžete těšit i na osvěžující ledové nápoje od The Tea Republic, Česko.  

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 23. týden

Včera ve 12:20

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Den dětí v Praze 10

Včera v 08:08

Divadélko, zábavné dílny, workshopy, provazochodectví, žonglování nebo chůdy. V sobotu 3. června bude Park Malinová – Chrpová patřit dětem.

Historická procházka Prahou 6

1. června 2023 ve 13:34

Procházka do minulosti, věnovanou zajímavým místům v Břevnově spojeným s koncerty a dalšími aktivitami československé undergroundové komunity a speciálně skupiny The Plastic People of the Universe se koná v úterý 6. června. Průvodcem bude pamětník i dokumentátor těchto událostí, badatel František...

Sportujte s Desítkou. Den jógy v Malešickém parku

31. května 2023 v 17:40

V sobotu 10. června se bude v Malešickém parku cvičit jóga. Den jógy začne ve 14 hodin, potrvá do 18 hodin.

PVK: Nová desková hra ukáže výrobu, distribuci a úpravu pitné vody

31. května 2023 ve 12:48

Pražské vodovody a kanalizace v rámci inovačního maratonu Nakopni Prahu 2023 vyhlásily extra výzvu: Zdravá a čistá voda pro Prahu.

Deset kapitol z historie Viktorie Žižkov ukáže výstava

31. května 2023 v 11:30

Deset výstavních ploch, deset kapitol z historie Viktorie Žižkov nabízí výstava „Cesta do hlubin fotbalový duše“, na náměstí Radost v Praze 3.

Včely zblízka poznáte v botanické zahradě v Troji

31. května 2023 v 10:52

Botanická zahrada hl. m. Prahy zahajuje panelovou výstavu, která návštěvníkům ukáže včelu medonosnou tak, jak ji neznají. Fotografie, které vznikly využitím mikrofotografické techniky skenovací elektronové mikroskopie, představí pomocí až 4000násobně zvětšených fotografií detaily ze života tohoto...

Praha 6: Bavíme se o Šáreckém údolí

31. května 2023 v 05:18

Praha 6 pokračuje v setkání zástupců radnice s obyvateli. Polslední květnový den to bude Šárecké údolí a následovat bude červnové setkání ve Střešovicích.

Praha 6: Červen v Letním kině

30. května 2023 ve 13:13

Letní kino neKONEČNÁ Vypich začíná ve čtvrtek promítat.  V červnové nabídce najdete šest fimů, začíná se ve 21 hodin.

Další články
Nahoru