Dnes Pondělí - polojasno 20°C
Zítra Úterý - polojasno 25°C
Pondělí 25. 9. 2023
Svátek má Zlata
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Pražský životSetkáníVíkend

Královská korunovace zblízka. Britská ambasáda zve na čaj o páté

6. 5. 2023
V sobotu 6. května dojde ke korunovaci nového britského krále Karla III. Sledovat ji bude nejen celý svět, ale i návštěvníci Westfield Chodov. Nákupní centrum spolu s britskou ambasádou v České republice přichystali unikátní korunovační slavnost nejen pro nadšené fanoušky britské královské rodiny, ale třeba i ty, co urozenou krev pozorují spíše zpovzdálí. Na místě bude možné zhlédnout záběry z korunovace ve Westminster Abbey, které svým odborným komentářem doplní například velvyslanec Matt Field či bývalý fotograf princezny Diany, budoucího krále Karla III. i celé královské rodiny, Lionel Cherruault. Oslavy a doprovodný program se ponesou v britském stylu. 

Odpoledne u čaje s velvyslancem a královským fotografem
Návštěvníci budou moci sledovat záběry z korunovace Karla III. i s komentáři velvyslance Matta Fielda a bývalého královského fotografa Lionela Cherruaulta, který v minulosti fotil princeznu Dianu nebo právě Karla III. Oba pánové dorazí přímo do Westfield Chodov na „čaj o páté“, aby mohli spolu s dalšími hosty, ředitelem knihovny Václava Havla Michaelem Žantovským a Irenou Cápovou z časopisu Forbes, pohovořit o významu korunovace a sdílet s návštěvníky své postřehy.

„Korunovace Karla III. je nejen pro Británii opravdu výjimečnou událostí, která přichází po neuvěřitelných 70 letech. V České republice jsem teprve krátce, o to víc mě těší, že se v tento speciální den mohu podělit s místními návštěvníky o britskou kulturu, tradice i unikátní význam britské královské rodiny,“ dodává Matt Field, britský velvyslanec v Česku.

Korunovační slavnost obohatí také výstava fotografií ze života Karla III.
Ta bude mimo jiné zahrnovat právě originální fotografie z objektivu Lionela Cherruaulta pořízené během jeho působení coby oficiálního královského fotografa. Kromě nahlédnutí do života Karla III. skrze fotografii bude také možné se „na vlastní chuť“ seznámit s tříchodovým menu, které bude novému králi během korunovačních slavností podáváno. Během live cooking show připraví tyto tradiční pokrmy kuchař britské ambasády v České republice Michal Černý spolu s Kuchařem roku 2022 Lukášem Čížkem z Gourmet Academy.

„Celý program se ponese v duchu britských tradic do posledního detailu. Ve Westfield Chodov proběhne několik živých koncertů a vystoupení v podání skotských tanečníků, dudáků a keltské kapely. Po celý den budou našim zákazníkům k dispozici trhy s oblíbenými britskými produkty. Rodiny s dětmi se také mohou účastnit zábavných dopoledních workshopů angličtiny s jedinečným Stevem a Maggie, kreativních dílniček nebo výroby kosmetiky,“ dodává Kateřina Kleslová, marketingová manažerka Westfield Chodov.

Fanoušci britské kultury budou moci zavzpomínat dokonce i na ikonu Beatles díky kapele Brouci Band, která na místě zahraje covery oblíbených písní. Program završí fashion show, při které se představí populární britské módní značky. I tu zahájí sám pan velvyslanec Matt Field svým řečnickým vstupem.
korunovace


Autor: Alo

Praha 1: Odkaz Karla Gotta připomene videomapping na Rudolfinu

Dnes v 07:09

V úterý 3. října proběhne premiéra videomappingu s názvem Odkaz Karla Gotta.

Praha 6: Setkání k zeleni na Hanspaulce

Včera ve 12:32

Radnice Prahy 6 zve k procházce v centrální části Hanspaulky a následné diskuzi na téma péče o zeleň.

Praha 4: Street sports před Kongresovým centrem

23. září 2023 v 19:18

Praha 4 zve v neděli 24. září od 15 hodin na ukázky Street sports před Kongresovým centrem Praha u vchodu číslo 4.

IDEA13: Maraton nápadů pro lepší Prahu 13

23. září 2023 v 10:43

Šestý ročník 24hodinových nápadových maratonů Prahy 13 je zpět. Jednotlivci i týmy se mohou hlásit s nápady na zlepšení školství, volnočasových aktivit, bezpečnosti nebo životního prostředí na Třináctce.

Přednáška: Ze srdce a kamene

23. září 2023 v 07:14

Přednáška z cyklu Rok Antonína Švehly Ze srdce a kamene Místa vzpomínek na Antonína Švehlu se koná v pondělí 2. října od 17 hodin.

Vycházka: Park Eden a Slatiny

22. září 2023 ve 12:30

Další architektonická vycházka Prahy 10 s názvem Zábavní park Eden a Slatiny se uskuteční v úterý 26. září od 17 hodin. Potrvá 90 minut a sraz je před vstupem do Muzea fotbalového klubu Slavia v ulice U Slavie. 

Cenu za příkladnou praxi v paliativní medicíně získala sestřička z VFN

22. září 2023 ve 12:11

Opět se konala Celostátní konference paliativní medicíny a v letošním roce se jí zúčastnili i zdravotníci z Fakultní Thomayerovy nemocnice (FTN), a to z nového Oddělení paliativní péče, které vzniklo teprve na konci minulého roku. Cenu za příkladnou praxi v paliativní medicíně letos získala Jana...

Radnice mění poškozené odpadkové koše

22. září 2023 v 11:31

Na Jižním Městě probíhá čištění a výměna odpadkových košů. Ulámané, prokopnuté či ohněm zničené odpadkové koše začala na pokyn Odboru životního prostředí vyměňovat servisní organizace městské části Praha 11 Jihoměstská majetková. Pokud je odpadkový koš počmáraný a není mechanicky poškozený,  bude...

Na náměstí Míru začíná Vinobraní na Grébovce

22. září 2023 v 11:23

Hudebními či tanečními vystoupeními v pátek 22. září odpoledne začíná vinobraní v Havlíčkových sadech (Grébovka). Páteční program zahájí ve 14 hodin hudební vystoupení na náměstí Míru a v sobotu se akce přesune přímo do Grébovky. Na návštěvníky čeká 87 stánků, z nichž 39 bude prodávat víno....

Den hrdinů láká i na soutěž ve vyprošťování z havarovaných aut

22. září 2023 v 10:11

V rámci Dne hrdinů, který se bude konat v sobotu 23. září od 11 do 17 hodin na Výstavišti Praha, se uskuteční soutěž ve soutěž ve vyprošťování z havarovaných vozidel. Soutěž bude probíhat mezi devátou a patnáctou hodinou

Praha 15: Hostivařský Komunitní den

22. září 2023 v 09:22

V areálu kostela Stětí sv. Jana Křtitele a Komunitního centra Farní dvůr se 7. října od 9 do 19 hodin koná komunitní sousedské setkání s dobročinným bazárkem, kreativní, sportovní, kuchařskou a dalšími dílnami, hrou pro rodiny s dětmi, přednáškou o historii...

Další články
Nahoru