dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pondělí - prehanky-snih-dest
5°C
Dětská PrahaVíkendové tipy

Královka: Dvě procházky a performance

Na sobotu 21. května jsou připraveny v okolí břevnovské tramvajové točny Královka, poblíž zastávky Malovanka, hned tři akce. Dopolední komentovaná procházka pro děti, odpolední pro dospělé, a hudebně-taneční performance.

V 11 hodin začíná komentovaná procházka pro děti: Pojďte oslavit devadesáté narozeniny Strahovského stadionu!

Připomenete si, kdy stadion vznikl, z jakého důvodu, a podíváte se, jak vypadá dnes. Od stadionu se přesunete na točnu Královka, kde si smlsnete na narozeninovém dortu. Průvodcem bude pan Lávka, který o historii místa ví opravdu hodně a dokonce si i zahrajete na architekty. Nachystejte frkačky, balonky a komfety a oslava může začít.

Sraz v 11 hodin na rohu ulic Zátopkova a Nad Závěrkou (u severozápadní brány stadionu), procházka je vhodná pro děti ve věku cca 3 až 10 let (předškolní děti s doprovodem). Komentovanou procházku s pracovními výtvarnými listy vede lektorka Mariana Dočekalová.

V 16 hodin začne komentovaná procházka pro dospělé, vydáte se ve stopách návštěvníků spartakiád až na tribuny velkého strahovského stadionu. Začátek procházky je na tramvajové smyčce Královka (poblíž zastávky Malovanka), odkud vyrazíte směrem vzhůru, i do útrob samotného spartakiádního stadionu. Vše bude doplněno informacemi z historie i současnosti. Odhadovaný konec procházky v 17.45.

Komentovanou procházku povedou architekti Michal Volf a historik architektury Miroslav Pavel.

Ve 14:30 začne hudebně-taneční performance Rychleji, výše, mocněji / dřív, než ji hodí psům. V hudebně-tanečním projektu uvidíte inscenované obrazy inspirované různými disciplínami sportu, doprovázené hudebním duetem Debbi Love a textem v podání Daniela Švába.

Místo konání: Tramvajová smyčka Královka – naproti hotelu Pyramida (mezi ulicemi Bělohorská a Gymnastická), poblíž zastávky Malovanka.


Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Další články
Nahoru