dnes
Úterý - jasno
19°C
zítra
Středa - obcasny-dest
24°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
25°C
Pražská kultura

Králík a královna v Colloredo-Mansfeldském paláci

V rámci své výstavy „Králík a královna“ vytvořila Alena Kotzmannová (*1974) site-specific instalace přímo pro prostor barokního křídla Colloredo-Mansfeldského paláce. Některé z nich navazují na sérii Pokusů o znovunalezení skutečnosti, na kterých umělkyně pracuje již od roku 2010.

Jedná se o cykly fotografií, tisků a objektů. Základní idea je kombinace nalezených vizuálních motivů s fotografiemi z autorčina vlastního archivu a nově pořízenými snímky. Každá ze sérií vychází z jednoho nalezeného záběru či objektu, který se Kotzmannová pomocí dalších fotografií snaží „znovupojmenovat a redefinovat“ v aktuálním čase a místě.

Autorská prohlídka výstavy Alena Kotzmannová Králík a královna se koná ve středu 18. ledna v 17 hodin a je zdarma.

Výstava potrvá do 5. února, otevřena je út-ne 10 – 18 hodin.

Colloredo-Mansfeldský palác, Karlova 2, Praha 1.


Knižní novinka: Mrazivý thriller Hračkář slibuje napětí, husí kůži a bušící srdce

21. dubna 2019 ve 21:39

Hračkář, mrazivý thriller od autora bestselleru Šelma, je knižní novinkou nakladatelství Kalibr. Profesor Theo Cray se tentokrát vydává na stopu děsivé pověsti o Hračkářovi, který hodným dětem dává hračky a ty zlobivé… No, o tom se jenom šeptá. Připravte se na husí kůži a bušící srdce, Andrew...

Bukureští se projdete na náměstí Míru

18. dubna 2019 v 07:16

U příležitosti předsednictví Rumunska v Radě Evropské unie se ve výstavních prostorách radnice na náměstí Míru, v těsné blízkosti Rumunské ulice, koná výstava Procházky Bukureští.

EPOS 257: Dýmová hora

16. dubna 2019 v 16:25

Jak dnes v Praze žijí lidé bez domova? Někdy stačí odbočit z ulice, přelézt plot a ocitnout se uprostřed skryté periferie. Výstava představí jedno takové místo v Praze na Třebešíně, kterému jeho obyvatelé říkali Dýmová hora.

Panochovo kvarteto ve lhoteckém kostele

16. dubna 2019 v 08:41

Benefiční koncert klasické hudby pořádá v pondělí 27. května od 19 hodin farnost při kostele Panny Marie Královny míru v Praze – Lhotce.

Výstava: Malešická průmyslová oblast

14. dubna 2019 v 06:45

Malešická průmyslová oblast je převážně součástí katastrálního území Malešice. Malou částí zasahuje do katastru Strašnice, Hostivař, Štěrboholy a Kyje. Administrativně spadá pod městskou část Praha 10, Praha 14 a Praha 15.

Pavlína Jíšová zve na křest a koncert

12. dubna 2019 v 08:04

Folková zpěvačka Pavlína Jíšová vydává své již desáté album.

Další články
Nahoru