dnes
Čtvrtek - skorojasno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - zatazeno
9°C
Král České republiky se očišťoval na lavičce. Nenoste tyto hodinky, varoval strážníky
Incident s domnělým králem se odehrál před Koh - i - noorem ve Vršovicích. Ilustrační foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Král České republiky se očišťoval na lavičce. Nenoste tyto hodinky, varoval strážníky

Včera v půl deváté večer přijali strážníci z Prahy 10 oznámení, že ve Vršovické ulici se nachází pomatený muž. Strážníci na zastávce MHD U Kohi-nooru zahlédli na lavičce sedět dva muže, z nichž jeden na ně mával.

Mávající muž hlídce sdělil, že vedle něj sedící mladík mluví zmateně a zcestně. Druhý muž jen seděl a usmíval se. Když ho strážníci vyzvali k předložení dokladů, řekl jim své jméno s tím, že doklady nemá.

Záhy začal tvrdit, že sedí na lavičce, kde očišťuje své tělo, protože je Král České republiky, a ať ho nechají být. Následně se podíval na hodinky jednoho ze strážníků a tvrdil mu, že jestli tyto hodinky nosí i ve svém volném čase, jistě na něj působí nebezpeční démoni.

Ke královi se takto nikdo chovat nebude!

„Poté z ničeho nic vyskočil, začal běhat po chodníku, a když vběhl i do silnice, kde je silný provoz, strážníci ho za použití donucovacích prostředků odvedli zpět na chodník,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Jana Přikrylová.

Protože muž začal být agresivní, strážníci mu nasadili služební pouta. Hlídka ho poté předvedla na místní oddělení Policie ČR ve Vršovicích, kde muž znovu vykřikoval, že je Král České republiky a že se takto nikdo k němu chovat nesmí.

Poté si ho převzala osádka záchranné služby a převezla na psychiatrii, kde byl následně hospitalizován.


Autor: Dalibor Kracík

Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru