Dnes Sobota - obcasny-dest 16°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 20°C
Sobota 18. 5. 2024
Svátek má Nataša
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Krajské ředitelství hasičů se bude stěhovat z centra, nové sídlo vzniká v Holešovicích
Vizualizace budovy ředitelství hasičů na rohu ulic Argentinská a Plynární. Zdroj: HZS Praha

Krajské ředitelství hasičů se bude stěhovat z centra, nové sídlo vzniká v Holešovicích

Ředitelství pražských hasičů se po téměř 100 letech přesune ze Sokolské ulice v centru města do nového sídla v holešovické hasičské stanici. V desetipodlažním administrativním objektu budou sídlit například i vyšetřovatelé příčin požárů. Dokončení budovy, na jejíž základní kámen v pátek poklepali zástupci hasičů i města, plánuje stavební firma OHLA ŽS na listopad 2025. Objekt bude stát 204 milionů korun včetně DPH.  

Budovy B se stane součástí areálu hasičské stanice v Holešovicích. V současné době je v provozu zázemí pro výjezdové hasiče včetně garáží pro hasičskou techniku. V roce 2025 bude v areálu stát moderní budova krajského ředitelství HZS hl. m. Prahy.

Areál slouží pražským hasičům od roku 1942, kde původně stály provizorní dřevěné jednopodlažní budovy. V roce 2022, kdy byla slavnostně otevřena budova A, která slouží výjezdovým hasičům. Nabízí moderní prostor včetně zázemí a prostorných garáží.

Minulý měsíc došlo k zahájení výstavby budovy B, která poskytne zázemí krajskému ředitelství a oddělení prevence. Dále zde bude pracoviště s kompletním zázemím pro nepřetržitou službu vyšetřovatelů příčin požárů.

Multifunkční místnost bude připravena tak, aby zde mohlo být rychle zprovozněno záložní pracoviště operačního a informačního střediska. V objektu budou umístěny sklady potřebné pro provoz a pro archivaci dokumentů. Následovat bude budova C pro garáže a administrativní prostory, tím bude přestěhování krajského ředitelství pražských hasičů kompletní. 

Výběrové řízení na zhotovitele stavby vyhrála společnost OHLA ŽS. Náklady na realizaci budovy B krajského ředitelství jsou ve výši 203 869 000 korun včetně DPH. Nabídka firmy byla o 90. milionů nižší než odhad projektanta. Lhůta pro dokončení stavby je 96 dnů, tedy do listopadu 2025. 

Pozemek pro celý areál holešovické stanice v celkové hodnotě 133 500 000 korun vložilo do akce hlavní město, výstavbu budovy financuje Ministerstvo vnitra ČR. 


Autor: puc

Praha 4 hledá členy do komise pro Eurovolby

Včera ve 14:47

Praha 4 uvítá na doplnění komisí pro Eurovolby 2024 nové zájemce o členství. Vhodné je i pro studenty 18+ a zdatnější seniory. Bydliště na Praze 4 není podmínkou.

Praha 13: Pomozte zajistit hladký průběh voleb

Včera v 10:46

Ve dnech 7. a 8. června proběhnou volby do Evropského parlamentu. Volební komise, které zajišťují průběh hlasování a následné sčítání hlasů, nejsou dosud plně obsazeny.

Hasiči zasahovali u převráceného návěsu

16. května 2024 ve 21:55

Ve čtvrtek 16. května od 18:45 hodin zasahovali hasiči ze dvou stanic v ulici Českobrodská v Praze 10. Převrátil se tam plně naložený návěs. Hasiči museli vyložit náklad před jeho vyproštěním.

Poslední rozloučení s Harapesem bude v Národním divadle

16. května 2024 v 18:25

Poslední rozloučení s tanečníkem a hercem Vlastimilem Harapesem, který zemřel ve středu ve věku 77 let, se uskuteční 27. května v poledne v Národním divadle (ND). Informoval o tom mluvčí ND Tomáš Staněk. Harapes, který byl dlouholetým baletním sólistou Národního divadla a později baletní soubor...

Nadační fond Dvojka srdcem opět nabízí příspěvek dětem na letní tábory

16. května 2024 v 07:19

S blížícím se obdobím letních prázdnin přichází Nadační fond Dvojka srdcem s nabídkou pomoci pro rodiny s dětmi, které si nemohou dovolit poslat děti na tábory.

Další články
Nahoru