dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - skorojasno
4°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
6°C

Kradli měděné kabely a omezili provoz na trati

Včera krátce před patnáctou hodinou volal na tísňovou linku 158 výpravčí z vysočanského nádraží, že ve Skorkovské ulici v pražských Kyjích se někdo snaží odcizit bezpečnostní kamery na železniční trati. Na místo proto pracovník operačního střediska okamžitě vyslal několik dostupných hlídek z okolí včetně policistů z místního oddělení v Kyjích. Ti pak na železniční trati mezi stanicemi Nádraží Vysočany a Horní Počernice dopadli nejprve jednoho a chvíli poté i druhého podezřelého muže, který se navíc před policií skrýval v hustém křoví a vysoké trávě u kolejí. Policisté zjistili, že dvojice recidivistů pomocí sekery a štípacích kleští přerušila přívodní kabel a poté, co ho odcizila, měla v úmyslu kabel prodat ve sběrných surovinách. Jejich plán jim ovšem zmařili policisté, kteří muže zadrželi jen chvíli poté, co podezřelí vyřadili z provozu návěstidla a omezili tak provoz na železniční trati Satalice – Vysočany – Horní Počernice.

Policisté pak dvojici převezli na služebnu, kde si celý případ převzali kriminalisté zabývající se touto problematikou. Ti pak osmatřicetiletého a osmadvacetiletého muže vyslechli a vyšetřovatel je následně obvinil z trestného činu poškození a ohrožení provozu obecně pospěšného zařízení, za což jim hrozí až šestileté vězení. Oba mají bohatý trestní rejstřík zejména majetkového charakteru a s největší pravděpodobností se tak vrátí zpět do prostředí, které je jim velmi dobře známé – a to vězení. Mladší z dvojice si odpykával tresty odnětí svobody už od roku 2002 a jeho starší kamarád dokonce od roku 1995.

 Mladší obviněný byl v minulosti už třináctkrát soudně trestaný a naposledy opustil brány věznice díky amnestii, starší už celkem šestnáctkrát pobýval ve vězení. Kriminalisté pak při vyšetřování zjistili, že během letošního července odcizil stejným způsobem měděné kabely v délce třiceti metrů mezi železničními stanicemi Masarykovo nádraží a Nádraží Libeň a pak u vysočanského nádraží odcizil metalický kabel, čímž přerušil dopravu na železniční trati. Způsobená škoda pak mírně překročila padesátitisícovou hranici. 

 Podle mluvčí Jany Rösslerové oba zkušení recidivisté skončili v policejní cele s podnětem na návrh na vzetí do vazby, o kterém brzy rozhodne soud.


Požár chaty v Jinonicích

Včera ve 20:42

V Jinonicích zasahovali od 17 hodin profesionální hasiči ze smíchovské stanice spolu s dobrovolnou jednotkou ze Stodůlek. Hořela chata o rozměrech 5×5 metrů, požár hasiči lokalizovali v dýchací technice.

Radní pro bezpečnost ocenil nejlepší projekty prevence kriminality

Včera v 19:46

Pražské městské části mají kvalitní projekty na prevenci kriminality. Ukázala to Soutěž k ocenění aktivit v oblasti prevence kriminality na území hl. m. Prahy, která byla vyhlášena u příležitosti 20. výročí nastavení systému prevence kriminality v hl. m. Praze. 

Praha 3: Křest alba Beaty Hlavenkové

Včera v 19:16

Ve středu 13. prosince si diváci užijí Vánoce, koledy, sólovou a čtyřruční klavírní hru, podmanivou hudbu plnou hudebních hádanek při křtu alba Beaty Hlavenkové.

Vánoce s Klokanem na stadionu

Včera v 11:10

Vánoce s Klokanem na hlavním stadionu v Ďolíčku v sobotu 16. prosince od 14 do 18 hodin. Na náměstíčku a ochozu stadionu budou připraveny fotbálky, PS4, zdobení perníčků, Kafe s Klokanem, florbalové hřiště. Prvních sto příchozích dětí dostane dáreček.

Praha 2: Kryt na Folimance v sobotu naposledy

Včera v 10:58

Městská část Praha 2 po celý rok 2017 umožnila navštívit kryt civilní ochrany Folimanka. Poslední – dvanáctá – letošní prohlídka je plánována na sobotu 16. prosince od 9 do 15 hodin i s malým předvánočním občerstvením.

Předvánoční Pravý bleší trh v Továrně

Včera v 09:20

Letos poslední hledání staronových pokladů na Pravém Bleším Trhu v Továrně v sobotu 16. prosince od 10 do 16 hodin.

Praha 2: Do Gröbeho vily letos naposledy

Včera v 08:41

Naposledy v tomto roce se můžete podívat do Gröbeho vily v sobotu 16. prosince od 17 hodin. Komentovanou prohlídku povede Jiřina Nováková.

Starobohnické vánoční těšení: Jarmark, koledy, program pro děti, svařené víno

Včera v 07:44

V neděli 17. prosince se od 12 do 18 hodin koná na náměstí před kostelem sv. Petra a Pavla ve Starých Bohnicích již 9. ročník Starobohnického vánočního těšení. Na návštěvníky čekají hudební a divadelní vystoupení, jarmark a ukázky tradičních vánočních zvyků

Praha 10 zve na Vánoce na Kubáni

Včera v 07:23

V sobotu 16. prosince na návštěvníky čekají Staročeské vánoce.

Adventní koncert v kapli sv. Václava v Suchdole

Včera v 07:12

Společný Adventní koncert dětského pěveckého sboru ZŠ M. Alše Mikeš pod vedením Evy Benešové a suchdolského velmi smíšeného sousedského příležitostného sboru Suchdol zpívá pod vedením Martina Boumy se koná v pátek 15. prosince od 17:30 hodin v kapli sv. Václava na Kozích...

Vánoční Břevnovský jarmark

Včera v 07:07

Na vánočním Břevnovském jarmarku máte možnost nakoupit dárky v sobotu 16. prosince od 11 do 19 hodin.

V Muzeu Bedřicha Smetany uvidíte novou výstavu Smetana zapomenut v kameni

Včera v 07:06

V Muzeu Bedřicha Smetany bude od 6. prosince 2017 až do 20. prosince 2018 k vidění nová fotografická „smetanovská“ výstava, tentokrát věnovaná pomníkové tvorbě. Výstava vznikla na základě ročního rozsáhlého terénního průzkumu po celé České republice, během něhož bylo zaznamenáno kolem 100 objektů...

Další krátké zprávy
Nahoru