dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - skorojasno
5°C
pozítří
Pondělí - jasno
4°C
Pražské krimi

Kradli bezpečnostní kamery. Ty je při tom natočily

Kriminalisté z třetího policejního obvodu mají k dispozici kamerové záznamy, které zachytily podezřelé muže při krádežích bezpečnostních kamer.

Na prvním případu pracují policisté už od května loňského roku. Dvojice mužů se pod záminkou návštěvy známého nechala od obyvatele domu v Poznaňské ulici vpustit na chodbu, kde pak ve čtvrtém a devátém patře demontovala monitorovací kameru v hodnotě asi deset tisíc korun. Policistům se kradeze-kamer-1-nahled podařilo jednoho z podezřelých dopadnout po měsíci, a to pro podezření ze spáchání jiného trestného činu – loupeže. S jiným spolupachatelem totiž přepadli v polovině června mladíka na autobusové zastávce Vysočanská a pod pohrůžkou použití nože mu odcizili mobilní telefon. Po pěti dnech už skončili oba lupiči v poutech a hlavního útočníka kriminalisté navíc obvinili z trestného činu krádeže monitorovací kamery nejen v pražských Bohnicích. Druhý, prozatím neznámý, pachatel krádeže kamery spravedlnosti stále uniká.

Když kriminalisté čtyřiatřicetiletého narkomana zadrželi, v policejních evidencích pak zjistili, že má bohatou trestní minulost zejména majetkového charakteru. Ve věznici strávil asi 4,5 roku a podle jeho rejstříku trestů má na svědomí i loupeže. Kriminalisté pak recidivistu obvinili z trestného činu krádeže, a to nejen za odcizení kamery z panelového domu v Bohnicích, ale i z jednoho z žižkovských divadel nebo z venkovní zdi domu v pražských Vysočanech.

Hledaný muž je ve věku kolem pětadvaceti let, střední postavy. Má světlou pleť a krátké hnědé vlasy. Kriminalisté nevylučují, že by se mohlo jednat o drogově závislou osobu.

kradeze-kamer-2-nahled Ve druhém případě demontoval neznámý mladík na začátku loňského prosince čtyři kamery z podzemních garáží v ulici Pod Harfou a způsobil tak škodu přes čtyřicet tisíc korun. Počínání mladíka zaznamenala bezpečnostní kamera na svůj hard disk a je zajímavé, že když mladý muž demontoval kameru, kolem šel náhodný svědek s žebříkem, který ho při krádeži sledoval.

Druhý hledaný muž je ve věku kolem dvaceti let, vysoký asi 170 centimetrů, štíhlé postavy. Má světlou pleť a krátké hnědé vlasy, které si upravuje gelem do takzvaného kohouta. 

Jakékoli informace k totožnosti, pohybu nebo pobytu hledaných mužů přijmou policisté na bezplatné tísňové lince 158.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Další články
Nahoru