Dnes Pátek - polojasno 15°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 16°C
Pátek 30. 9. 2022
Svátek má Jeroným
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražské krimi

Kradl po celé Praze a utíkal policistům. Osudnými se mu staly eskalátory

Policisté z místního oddělení Krakovská řešili na začátku srpna sérii vloupání na Václavském náměstí, kterou měl na svědomí neznámý muž. V průběhu jedné hodiny se vloupal do celkem čtyř objektů, kde zanechal škody za desítky tisíc korun.

Nejprve se vloupal do hotelu, kde pod smyšlenou legendou vylákal z hotelového pokoje hosta a poté se mu pokusil vykrást pokoj. Poté pokračoval dál do prodejny knih, kde rozbil vitrínu a odcizil několik sad luxusních plnicích per. Po této krádeži zamířil přes střechy budov do dalšího hotelu, kde vypáčil dveře, ale byl vyrušen ostrahou. V dalším hotelu pak rozbil balkónové dveře a z pokoje odcizil mobilní telefon.

Když na místo první krádeže dorazili policisté z místního oddělení Krakovská, zajistili kamerové záznamy, na kterých byl podezřelý muž zachycen, a začali po něm okamžitě pátrat. Jeden z policistů během několika málo minut na ulici zahlédl muže, který odpovídal popisu podezřelého, a tak se za ním vydal. Ten na nic nečekal a zaběhl do stanice metra Můstek.

Podezřelý muž se nechtěl nechat chytit za žádnou cenu a před policistou utíkal snad všemi chodbami ve vestibulu. Oba předvedli výkon hodný atletů a po několika seběhnutých a znovu vystoupaných schodištích, běhu po eskalátorech a hry na schovávanou za nástupištními pilíři, zvítězil ten, kdo měl více rozumu a zkušeností. Pronásledovaný se pokusil setřást odhodlaného policistu tím, že vyběhne dlouhé eskalátory. Nevšiml si však, že jedou opačným směrem. Zkušený policista věděl, že po takovém fyzickém výkonu se nemá cenu o vyběhnutí ani pokoušet a tak si dole počkal na svou chvíli. Mladý muž mezitím přibližně pět metrů od něj běžel na místě a trénoval techniku jako na běžeckém trenažeru. Postupem času se vzdálenost mezi nimi začala zkracovat a síly ubývaly. Nakonec přijel naprosto vyčerpaný k připravenému policistovi, který muže zpacifikoval a za pomoci hlídky cizinecké policie ho společně omezili na osobní svobodě.

Lustrací zjistili, že se jedná o šestatřicetiletého recidivistu, který je v celostátním pátrání, protože se vyhýbá nástupu do výkonu trestu, kam ho poslal soud na osmnáct měsíců za majetkovou trestnou činnost. Z vazby, která na něj byla uvalena, tak putoval rovnou do výkonu trestu, který se mu může prodloužit, po dalším stání u soudu, až o další tři roky.

 


Autor: Cen

Nabídl úplatek a slíbil, že už to nikdy neudělá

27. září 2022 v 10:33

Policisté z oddělení hlídkové služby si v polovině září kolem půlnoci povšimli v Pélleově ulici v Praze 6 muže na skútru, který na silnici podivně kličkoval, proto se ho rozhodli zkontrolovat.

Najedl se, něco popil a usnul na podlaze

27. září 2022 v 07:36

Policisté prvního policejního obvodu zadrželi čtyřiatřicetiletého muže, který ve čtvrtek ráno vykopl dveře zadního vchodu do restaurace v Praze 1 a vstoupil dovnitř. Tam se začal chovat, jako by byl doma. Nejprve si oblékl oblečení, které nalezl na věšáku, poté začal hodovat a popíjet alkohol....

Kapsáři se zaměřili na bezbranné seniory

26. září 2022 v 09:45

Kriminalisté ze 7. oddělení obecné kriminality Prahy I. vypátrali a zadrželi čtyři osoby, které se dopouštěly opakovaných kapesních krádeží v centru metropole. Při nich se zaměřovali hlavně na seniory.

Kočka pokousala hasiče

8. září 2022 ve 14:23

Pražští hasiči ze dvou stanic zasahovali ve čtvrtek 8. září od 10:34 hodin v Jabloňové ulici v Praze 10. Hořelo tam vybavení bytu panelového domu. Hasiči zasahovali v dýchací technice.

Strážníci zabránili vykradení bytu

6. září 2022 ve 12:57

Mladého cizince, který vlezl do přízemního bytu, vypátrali včera kolem patnácté hodiny strážníci. Kvůli muži, na kterého byl vydán příkaz k zatčení, se na místo sjely všechny složky IZS. O případu strážníky informoval prostřednictvím linky 156 náhodný...

Pervitin v tašce a tři zákazy řízení

22. srpna 2022 v 09:28

Policisté si v sobotu ve čtyři ráno povšimli projíždějícího auta v Roztylské ulici v Praze 4 a rozhodli se řidiče zkontrolovat. Jakmile se za ním rozjeli, náhle zvýšil rychlost a snažil se jim ztratit z dohledu. Na pokyn k zastavení nereagoval a ve vysoké rychlosti zajel do ulice Jarníkova, kde...

Další články
Nahoru