Dnes Neděle - mlha 9°C
Zítra Pondělí - oblacno 6°C
Neděle 25. 2. 2024
Svátek má Liliana
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražské krimi

Kradl po celé Praze a utíkal policistům. Osudnými se mu staly eskalátory

Policisté z místního oddělení Krakovská řešili na začátku srpna sérii vloupání na Václavském náměstí, kterou měl na svědomí neznámý muž. V průběhu jedné hodiny se vloupal do celkem čtyř objektů, kde zanechal škody za desítky tisíc korun.

Nejprve se vloupal do hotelu, kde pod smyšlenou legendou vylákal z hotelového pokoje hosta a poté se mu pokusil vykrást pokoj. Poté pokračoval dál do prodejny knih, kde rozbil vitrínu a odcizil několik sad luxusních plnicích per. Po této krádeži zamířil přes střechy budov do dalšího hotelu, kde vypáčil dveře, ale byl vyrušen ostrahou. V dalším hotelu pak rozbil balkónové dveře a z pokoje odcizil mobilní telefon.

Když na místo první krádeže dorazili policisté z místního oddělení Krakovská, zajistili kamerové záznamy, na kterých byl podezřelý muž zachycen, a začali po něm okamžitě pátrat. Jeden z policistů během několika málo minut na ulici zahlédl muže, který odpovídal popisu podezřelého, a tak se za ním vydal. Ten na nic nečekal a zaběhl do stanice metra Můstek.

Podezřelý muž se nechtěl nechat chytit za žádnou cenu a před policistou utíkal snad všemi chodbami ve vestibulu. Oba předvedli výkon hodný atletů a po několika seběhnutých a znovu vystoupaných schodištích, běhu po eskalátorech a hry na schovávanou za nástupištními pilíři, zvítězil ten, kdo měl více rozumu a zkušeností. Pronásledovaný se pokusil setřást odhodlaného policistu tím, že vyběhne dlouhé eskalátory. Nevšiml si však, že jedou opačným směrem. Zkušený policista věděl, že po takovém fyzickém výkonu se nemá cenu o vyběhnutí ani pokoušet a tak si dole počkal na svou chvíli. Mladý muž mezitím přibližně pět metrů od něj běžel na místě a trénoval techniku jako na běžeckém trenažeru. Postupem času se vzdálenost mezi nimi začala zkracovat a síly ubývaly. Nakonec přijel naprosto vyčerpaný k připravenému policistovi, který muže zpacifikoval a za pomoci hlídky cizinecké policie ho společně omezili na osobní svobodě.

Lustrací zjistili, že se jedná o šestatřicetiletého recidivistu, který je v celostátním pátrání, protože se vyhýbá nástupu do výkonu trestu, kam ho poslal soud na osmnáct měsíců za majetkovou trestnou činnost. Z vazby, která na něj byla uvalena, tak putoval rovnou do výkonu trestu, který se mu může prodloužit, po dalším stání u soudu, až o další tři roky.

 


Autor: Cen

Hasiči zabránili rozšíření plamenů na fotovoltaiku

22. února 2024 ve 14:05

Ve čtvrtek 22. února od 10:44 hodin zasahovali hasiči ze satalické a strašnické stanice v ulici K viaduktu v Praze-Kyjích u požáru na balkóně rodinného domu.

Agresivní cizinec napadal kolemjdoucí v parku u hlavního nádraží

15. února 2024 v 00:02

O velký rozruch se postaral třiačtyřicetiletý česky hovořící cizinec na konci ledna ve Vrchlického sadech. Kolem osmé hodiny ranní, na chodníku vedoucím od ulice Bolzanova směrem k vlakovému nádraží, nejprve s hořícími novinami v ruce ohrožoval mladou ženu a poté začal napadat náhodné kolemjdoucí....

V Praze 4 se auto po nehodě převrátilo na bok, pomohli hasiči

13. února 2024 v 11:18

Jednotka pražských profesionálních hasičů z krčské stanice zasahovala v pondělí 12. února  od 16:33 hodin v ulici Zálesí v Praze 4. Převrátilo se tam osobní auto po nehodě na bok.

Další články
Nahoru