dnes
Pátek - obcasny-dest
13°C
zítra
Sobota - prehanky-dest
9°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
5°C
Pražské krimi

Kradl, aby měl na pervitin

Pod rouškou tmy se včera nad ránem snažil pětatřicetiletý muž vykrást několik aut zaparkovaných v ulici U vody v Praze 7. „Vozidla si nejprve obhlížel, aniž by tušil, že je pozorován opodál stojící ženou. Poté u zaparkované dodávky rozbil boční okénko, popadl navigaci a z místa začal utíkat. Netušil ale, že zmiňovaná žena neotálela a prostřednictvím linky 158 informovala policisty,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Navíc její spolupracovník začal pachatele okamžitě pronásledovat a následně ho zadržel několik desítek metrů od vykradeného vozidla. Prošetřováním policisté zjistili, že lapka v uvedené ulici jedno vozidlo vykradl a u třech dalších se o to pokusil. Také se ukázalo, že v noci na pondělí nekradl poprvé.

Muži zákona u něj totiž zajistili ještě dvě autorádia, ke kterým nebyl zadržený schopen říct, kde v Praze je ukradla a z jakých vozidel. Jako důvod svého protiprávního jednání česky hovořící muž uvedl, že je konzumentem pervitinu a krádežemi si chtěl opatřit finanční hotovost k zakoupení takzvané dávky.

„Na základě těchto skutečností skončil zadržený na policejní služebně, kde s ním vyšetřovatel zahájil úkony trestního řízení pro trestný čin krádež, za který mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“ dodala Tomáš Hulan.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru