dnes
Pondělí - snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
10°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Krádeže kabelů komplikují železniční dopravu v Praze. Naposledy v noci na dnešek
Ilustrační foto: Jan Puci

Krádeže kabelů komplikují železniční dopravu v Praze. Naposledy v noci na dnešek

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) opakovaně bojuje se zloději, kteří útočí na železnici. Naposledy v noci na dnešek ukradli deset metrů měděného kabelu napájejícího zabezpečovací zařízení mezi Smíchovem a Vyšehradem v Praze, čímž zkomplikovali dopravu na sedm hodin.

Měděný kabel byl z pražské tratě ukraden deset minut po čtvrté hodině ráno a až do jedenácti hodin musela být doprava řízena ručně, což způsobovalo zpoždění. Policie to řeší jako trestný čin veřejného ohrožení, uvedl mluvčí SŽDC Marek Illiaš.

Odhadoval, že ve sběrně za kabel zloději dostanou zhruba 1500 korun. „Ale když se nasčítají škody Českých drah a jiných dopravců na zpoždění a dalších komplikacích, tak jsou to řádově statisíce," doplnil mluvčí.

Útoků na železnice podle něj přibývá se zhoršující se ekonomickou situací. Zloději kradou z tratí vše, co se dá zpeněžit. SŽDC spolupracuje se státní i městkou policií a snaží se v kritických úsecích nasadit kamerový systém. „To ale nejde všude a navíc je to nákladné," uvedl Illiaš.

Víc podle něj v současné situaci dělat nelze, byla by potřebná změna legislativy. „Dokud budou sběrny vykupovat materiál, který zjevně pochází z trestné činnosti, tak se to bude dít pořád," dodal.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru