dnes
Pondělí - zatazeno
4°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - polojasno
3°C
Pražské krimi

Krádež šperků ve zlatnictví. Zloděj odnesl tři plata

Policisté z místního oddělení v Čakovicích pracují od 1. července na případu krádeže ve zlatnictví v pražských Kbelích. Doposud neznámý muž přišel nejprve 30. června do prodejny, předstíral zájem o zboží, nic ovšem nezakoupil a odešel. Druhý den přišel ve stejném oblečení kolem půl dvanácté dopoledne, opět požádal o ukázku šperků, v jeden okamžik se však prodavačka sehnula ke psovi, čehož využil muž, sebral tři plata se zlatými prsteny a z místa utekl.

Prodavačka ihned za mužem vyběhla, nicméně po chvíli se s nepořízenou vrátila zpět a přivolala na pomoc manžela, který byl v zadní části klenotnictví. Ten okamžitě vyběhl bez bot pouze v ponožkách za mužem, bohužel se mu ale muže s odcizenými šperky nepodařilo dopadnout.

kradez-sperky1-nahled Svědkem celé události byla mladá žena, která do zlatnictví přišla s kočárkem a asi osmiměsíčním chlapečkem. Když ale viděla krádež, z místa odešla. Policisté v souvislosti s tímto případem žádají veřejnost o pomoc při pátrání po neznámém muži, který je v současné chvíli podezřelý ze spáchání trestného činu krádeže, za což mu v případě dopadení a odsouzení hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi. Majitelka klenotnictví totiž odhadla odcizené šperky na více než 250 tisíc korun a podezřelému proto hrozí vyšší trest.

Hledaný muž je ve věku mezi 25 až 30 lety, vysoký mezi 175 až 180 centimetry, sportovní postavy. Má světlou pleť a krátké hnědé vlasy s mírnými kouty. Na pravém předloktí má vytetované čtyři asi třícentimetrové čtverce a na pravém rameni tetování s neznámým ornamentem. Podle prodavačky hovořil česky a bez přízvuku.

Jakékoli informace vedoucí k dopadení podezřelého, zejména jeho totožnosti, pohybu nebo pobytu, přijmou policisté na bezplatné tísňové lince 158 nebo kterékoli služebně policie. Zároveň policisté žádají svědkyni krádeže, aby kontaktovala policii a poskytla tak informace důležité pro účely trestního řízení.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru