dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - oblacno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C

Krádež přímo pod kamerou

Kriminalisté zabývající se problematikou krádeží a vloupání do vozidel ve třetím policejním obvodě řeší od konce září případ krádeží xenonových světel z vozidla Škoda Octavia v pražských Dolních Chabrech. Když detektivové začali s šetřením k případu, podařilo se jim zajistit i kamerové záznamy, ze kterých zjistili, že 22. září krátce po deváté hodině ranní přijela na křižovatku ulic Spořická a U Václava dvojice mužů vozidlem Volkswagen Sharan a zastavila vedle zaparkované škodovky.
Řidič vystoupil, odešel do nedaleké večerky, kde zakoupil cigarety značky Benson & Hedges v černé krabičce, zaplatil dolarovými bankovkami a vrátil se zpět k vozu. Z volkswagenu pak vystoupil spolujezdec, společně se sehnuli ke škodovce a po pár vteřinách odcizili xenonová světla. Odmontovaná světla v hodnotě asi třicet tisíc korun odnesli do svého vozidla a odjeli pryč.

Auto bylo kradené

Kriminalisté během šetření skutku zjistili, že vozidlo Volkswagen Sharan ani jednomu z mužů nepatří, předešlého dne totiž tento vůz nahlásil jeho sedmapadesátiletý majitel jako odcizený. Ke krádeži mělo podle majitele dojít během nočních hodin v ulici Františka Kadlece.
 
Detektivové disponují nejen kamerovými záznamy, které zachycují krádež xenonových světel, ale i záznamy z večerky, kde řidič kupoval cigarety. Policisté tak znají přesnější podobu jednoho z podezřelých, který se společně se spolupachatelem dopustil trestného činu krádeže a v případě jejich dopadení jim hrozí až dvouleté vězení. Nicméně kriminalisté nevylučují, že tato dvojice toho má na svědomí daleko více a právní kvalifikace by se tak nakonec mohla s ohledem na způsobenou škodu zpřísnit.
 
Jakékoliv informace k pohybu, pobytu nebo totožnosti hledané dvojice přijmou kriminalisté na bezplatné tísňové lince 158

Pražská ČSSD bude na konferenci 19. ledna volit nové vedení

Dnes v 11:28

Rozhodl o tom včera krajský výkonný výbor. ČSSD v Praze 6 podle informací ČTK bude chtít navrhnout na předsedu v Praze poslance a primátorčina náměstka Petra Dolínka. Na lednové krajské konferenci bude ČSSD volit také delegáty na únorový sjezd strany.

Základní kapitál DPP se zvýší o půl miliardy

Dnes v 11:20

Základní kapitál pražského dopravního podniku (DPP) se zvýší z dosavadních 30,726 miliardy na 31,24 miliardy korun. Navýšení se uskuteční nepeněžitou formou.

Peníze na nový autobus do Kamerunu

Dnes v 11:09

Praha poskytne 600 000 korun na nákup nového autobusu, který pražská zoo používá v programu ochrany goril nížinných v Kamerunu.

Piráti rozdali v Sherwoodu 150 teplých gulášů

Dnes v 10:38

V neděli v podvečer uspořádali Piráti před Hlavním nádražím v Praze rozdávání teplých gulášů. Ty byly zaplaceny z odměn pražských zastupitelů, kteří se stali poslanci. Po zvolení oznámili, že věnují své zastupitelské odměny ve prospěch nejpotřebnějším. V charitativních akcích budou pokračovat,...

Sobota: Pravý bleší trh na lodi AVOID

Dnes v 07:58

V sobotu 25. listopadu v 9:00–15:00 hodin se můžete věnovat hledání staronových pokladů na Pravém bleším trhu.

Všichni malí nakladatelé aneb Knižní vánice

Dnes v 07:22

Knihex je místem setkání nakladatelů a čtenářů v příjemné přátelské atmosféře. Popáté se koná v zimě, 9. a 10. prosince od 10 do 20 hodin v prostoru Studia ALTA v Holešovicích.

Zmlátil bývalou partnerku před jejich dětmi

Včera ve 23:20

V neděli odpoledne volala oznamovatelka na linku 156, že v jednom z bytů v Dejvicích byla napadena žena bývalým druhem, se kterým žije ve  společné domácnosti společně s jejich dětmi.

Předvánoční setkání v Galerii Bijoux Nemesis

Včera ve 21:33

Tradiční předvánoční setkání a vernisáž obrazů výtvarnice Hanky Poláchové ve čtvrtek 30. listopadu v 17 hodin. Večer zahájí zpěvák Bohuš Matuš.

Ve Strakově akademii se konalo 20. zasedání Národního parlamentu dětí a mládeže

Včera v 16:01

V sídle Úřadu vlády ČR zasedl dnes ke svému jubilejnímu dvacátému jednání Národní parlament dětí a mládeže. Shodl se například na požadavku zavedení samostatné pozice dětského ombudsmana či na pravidelném seznamováni se s řešením krizových situací. Na úvod zasedání pozdravil členy parlamentu také...

Muž po zásahu elektrickým proudem

Včera v 15:55

V pátek 17. listopadu vyjížděla autohlídka městské policie z Prahy 1 do Hybernské ulice, odkud byl hlášen úraz stavebního dělníka elektrickým proudem. Muž ležel v suterénu domu a nejevil známky života.

Další krátké zprávy
Nahoru