Dnes Pondělí - zatazeno 15°C
Zítra Úterý - oblacno 15°C
Pondělí 20. 3. 2023
Svátek má Světlana
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Pražské krimi

Krádež hotovosti u bankomatu a napadení strážníka

Při kontrolní činnosti v Moskevské ulici si v pět hodin ráno strážníci všimli dvojice mužů, která se hlasitě slovně napadala. Důvodem měl být pokus o krádež hotovosti u bankomatu.

Muž, který si peníze vybíral, po výzvě strážníků k uklidnění z místa odešel. Druhý obrátil svou agresi proti hlídce. Nejprve ji častoval vulgárními výrazy, pak začal rozhazovat rukama. Když se přiblížil do těsné blízkosti strážnice, zasáhl její kolega hmaty a chvaty.

Oba spadli na zem, kde muž začal strážníka škrtit. Tomu se podařilo údery rukou sevření uvolnit a útočníka společně s kolegyní zpacifikovat. V tu chvíli dorazila na místo hlídka Policie ČR, nasadila muži pouta a případ si převzala k dalšímu šetření. Napadený strážník byl s bolestmi ramene a ucha převezen na vyšetření a následně nastoupil do pracovní neschopnosti.


Autor: Cen

Požár vybavení bytu v přízemí obytného domu

3. března 2023 v 08:26

V ulici Jana Přibíka v Praze 9 zasahovali ve čtvrtek 2. března krátce po 19 hodině hasiči z několika jednotek u požáru vybavení bytu v přízemí obytného domu.

Parkovali na místech vyhrazených pro invalidy

2. března 2023 v 08:44

Během února strážníci z centra Prahy odhalili 7 řidičů, kteří neoprávněně využívali parkovací karty pro osoby tělesně postižené. Průkazy byly řidičům odebrány, v jednom případě vzniklo podezření na falzifikát, proto si případ převzala státní policie. V několika případech řidiči využívali průkaz po...

Jeden se zákazem, druhý pod vlivem

28. února 2023 v 16:37

V ulici Na Botiči si projíždějící autohlídka strážníků všimla vozidla vyjíždějícího z pěší zóny. O jeho řidiči strážníci věděli, že má vysloven zákaz řízení. Argument, že jel jenom kousek, mu nepomohl. Navíc nadýchal téměř půl promile.

Dlouhou chvíli si vyplnili ničením zastávky

28. února 2023 v 08:05

Trojice mladíků ve věku 14 a 15 let si zkrátila v sobotu před půlnocí čekání na noční spoj ničením informační tabule na zastávce MHD v Hlubočepské ulici. Vandalství nenechalo chladným svědka, který přivolal strážníky.

Hlt vodky za volantem není zase takový problém

23. února 2023 ve 13:29

Muž usedl za volant s více jak 2 promile. Do jednání se posléze zapojila i jeho přítelkyně, která strážníkům vysvětlila, že to zítra na ministerstvu, kde pracuje, vyřídí. Když chtěla vozidlo přeparkovat, snažila se hlídku přesvědčit, že ten hlt vodky, co vypila, není zase takový...

Další články
Nahoru