Dnes Neděle - oblacno 11°C
Zítra Pondělí - polojasno 12°C
Neděle 19. 5. 2024
Svátek má Ivo
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražské krimi

Kradené auto vypátrali během několika hodin

Policisté pohotovostní motorizované jednotky si všimli na náměstí Míru ve středu v časných ranních hodinách auta, které před několika hodinami odcizil neznámý pachatel v Praze 10. Rozhodli se ho proto zastavit a řidiče zkontrolovat. K zastavení však policisté přistoupili až v době, kdy si na pomoc přivolali další hlídky, aby eliminovali případné pronásledování. Když řidič ve zpětném zrcátku viděl převahu policejních vozů, zastavil sám v Americké ulici.

Následná kontrola osádky pak proběhla zcela bez problémů. Kontrolou zjistili, že čtyřicetiletý řidič nemá za volantem co dělat, neboť má do konce roku zákaz řízení a navíc odmítl test na drogy.

Řidič shodně se spolujezdkyní uvedli, že si vozidlo půjčili od známého, a uvedli i jeho nacionále. Oba pak byli předvedeni na místní oddělení k provedení dalších úkonů.

Případ je projednáván ve zkráceném přípravném řízení pro trestné činy krádež a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což v případě odsouzení hrozí až dva roky za mřížemi. V poutech nakonec skončil i jejich společný známý, který vozidlo odcizil a posléze zadržené dvojici půjčil.
Autor: Alo
Další články
Nahoru