dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - zatazeno
10°C
pozítří
Čtvrtek - oblacno
10°C
Pražská kultura

Kousek Moravy na Václavském náměstí

V sobotu 25. ledna 2014 si od 21 hodin nenechte ujít příjemný večer plný cimbálu, písniček a milého povídání, který na malou chvilku přinese kousek Moravy přímo na Václavské náměstí. Od 21 hodin bude jeviště Divadla Rokoko patřit Vasilu Fridrichovi, který pro všechny milovníky moravské lidové písničky a dobrého vína připravuje svoje Soirée. Jako hosty si pozval své dlouholeté kamarády – skvělého cimbalistu Michala Horsáka a zpěvačky Jitku Novotnou a Taťánu Roskovcovou.

soiree-vasila-fridricha „Já bych rád, aby to všichni vnímali nikoliv jako Soirée Vasila Fridricha, ale jako večírek, kde přeneseme kousek Slovácka, mého rodiště, do Rokoka. Bude tam od nás muzika, víno, možná i nějaká slivovice, a dobrá nálada importovaná od nás ze Slovácka do Prahy,“ zve všechny herec, který v Městských divadlech pražských působí od roku 2006 a již tento týden začne zkoušet novou roli Petra Bajzy v inscenaci Bylo nás pět. Tu pro Divadlo ABC připravuje režisér Arnošt Goldflam.

V současnosti hraje v oblíbené inscenaci Želary, kterou můžete v Divadle Rokoko zhlédnout od 17 hodin před samotným Soirée. Obojí spojuje moravská lidová písnička a nejen to: „Skutečné Želary leží v místě, odkud pocházím,“ doplňuje Vasil Fridrich, pro něhož je cimbálová muzika srdeční záležitostí. Krom toho jeho pozvání přijali také Vasilovi kolegové z Městských divadel pražských, kteří s ním v Želarech hrají a rádi si s ním i s jeho hosty zazpívají.


Další články
Nahoru