dnes
Neděle - skorojasno
2°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - polojasno
5°C
Koupí nakonec hlavní město pozemky u přírodního koupaliště Džbán? Napoví posudky
Podzimní pohled na vodní nádrž Džbán. Foto: Daniel Baránek / Wikimedia Commons

Koupí nakonec hlavní město pozemky u přírodního koupaliště Džbán? Napoví posudky

Vedení hlavního města Prahy bude mít v dohledné době výsledky posudků, které stanoví cenu pozemků kolem přírodního koupaliště Džbán v bezprostřední blízkosti Divoké Šárky. Na základě nich bude dál s majiteli intenzivně vyjednávat o možném odkupu někdejšího volnočasového areálu. Na dotaz ČTK to řekla mluvčí magistrátu Petra Hrubá.

Starosta šesté městské části Ondřej Kolář nedávno dopisem požádal primátorku Adrianu Krnáčovou (ANO), aby udělala vše pro to, aby magistrát pozemky získal, a následně zvážil jejich svěření do správy Prahy 6.

„Víme, že na daných pozemcích se mělo stavět, což je však v rozporu s územním plánem, a doufáme, že vlastník bude ochoten přistoupit na směnu za jiné pozemky," uvedl Kolář. Areál by podle něj měl sloužit pro kulturní a volnočasové aktivity.

„Otázka případného svěření do správy pro Prahu 6 je zcela předčasná, neboť v současné době intenzivně jednáme s vlastníkem pozemků – společností Molepo – o možnostech jejich výkupu," reagovala mluvčí magistrátu. „Debata o případném svěření by byla aktuální až v momentě, pokud by došlo k dohodě o výkupu do vlastnictví," doplnila.

Majitel areálu, společnost Molepo, v lokalitě plánoval bytovou výstavbu. Projekt ale narazil na nesouhlas místních a Prahy 6. Vlastníkovi se navíc nepodařilo prosadit změnu územního plánu, která by výstavbu umožnila. Molepo získalo pozemky od někdejšího podniku Pražská kanalizace a vodní toky.

Území okolo nádrže, které je považováno za vstupní bránu do Šáreckého údolí, ale chrání stavební uzávěra. Podle nynější podoby územního plánu lokalita slouží výhradně odpočinku a rekreaci.


Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru