dnes
Pátek - oblacno
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - skorojasno
5°C
Koupí fotoplátna lze podpořit centrum, které pomáhá lidem s anorexií a bulimií
Cesta k uzdravení je klikatá a dlouhá, ale vyplatí se. Zimní silnice na Ještěd. Foto: Jiří Částka / pomahejtenadruhou.cz

Koupí fotoplátna lze podpořit centrum, které pomáhá lidem s anorexií a bulimií

Do zítřka jsou v pražské Pizzerii Kmotra na Novém Městě (ulice V jirchářích 1285/12) vystavena fotoplátna s motivem přírody fotografa Jiřího Částky. Lze tak vidět například letecký pohled na zimní cestu na Ještěd, podzimní strom uprostřed pole hrající všemi barvami nebo dvojici racků na moři a další. 

Fotoplátna jsou stejně tak k vidění na webových stránkách www.pomahejtenadruhou.cz. Koupí fotoplátna lze podpořit Centrum Anabell, které pomáhá osobám s poruchou příjmu potravy. Výstava, která odstartovala na začátku září, si klade za cíl připomenout tabuizované téma a upozornit na s nimi spojená rizika.

Fotografie byly vybírány také s ohledem na to, aby mohly být hezkým doplňkem do bytu nebo kanceláře a každá má svou symboliku. Například u portrétu krále zvířat stojí „K překonání anorexie či bulimie je potřeba síla lva.“

Poruchy příjmu potravy, mentální anorexie a především mentální bulimie, se v České republice podle odborných údajů dotýkají každé dvacáté dospívající dívky a mladé ženy a výrazně tak zasahují do jejich zdraví i osobních životů. Centrum Anabell je jedinou neziskovou organizací u nás, která se této problematice věnuje komplexně, a to již třináctým rokem.

Fotoplátna si bylo možné zakoupit, a stále je, za jednotnou cenu a pořadatelé podle poptávky vyráběli nová. Po skončení výstavy v neděli půjdou vystavená fotoplátna do dražby na facebookové stránce Anabell www.facebook.com/centrum.anabell.

Každý tak bude mít ještě jednu šanci fotoplátno získat a přispět Centru Anabell zejména na telefonickou krizovou linku, internetové poradenství a nutriční poradenství.

Více informací o projektu benefiční výstavy a o tom, jak pomoci, lze najít na www.pomahejtenadruhou.cz.


Další články
Nahoru