dnes
Neděle - polojasno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih
0°C
Koupě stojanu na vánoční stromek last minute? Ztráta času, vyprodáno
Když vás nechají obchodníci ve štychu, musíte se při shánění stojanu zařídit jinak. Třeba takto. Foto: JK

Koupě stojanu na vánoční stromek last minute? Ztráta času, vyprodáno

Sezónní typy zboží mají jistá pravidla. V době, kdy jsou „in“, jim věnují obchodníci velký prostor v regálech, když skončí jejich čas, vytlačí je něco jiného. Ještě pár dní bude obchodům dominovat vánoční sortiment. Proto byste si řekli, že například koupě stojanu pod stromeček je banalitou, kterou vyřešíte v případě potřeby na poslední chvíli a bez problémů. Ale ejhle, chyba lávky. V Praze je to nedostatkové zboží.

Máte také zkušenost s nějakým typem sezónního zboží, které se vám nepodařilo sehnat, když jste ho zrovna potřebovali? Pokud ano, pište svou zkušenost na redakce@prazskypatriot.cz.

Pokud se teprve chystáte zdobit stromeček, raději si ověřte, jestli stojan pod něj je i letos schopen plnit svou funkci.

„V neděli jsem si ozdobil stromeček. K ránu mě probudila rána, skácel se. Jeden z pondělních úkolů zněl – sehnat nový stojan. Netušil jsem, že mi to zabere několik hodin a nakonec budu neúspěšný,“ napsal dnes ráno do redakce čtenář Jiří Korbel. Zároveň popsal svou pondělní anabázi se stojanem.

„V Tescu v obchoďáku na Smíchově mi personál po mém neúspěšném pátrání sdělil, že letošek je nějaký zvláštní, lidé stojany rychle vyprodali,“ napsal Korbel. Potom zkusil hobbymarket v Řepích. Z osmi nabízených stojanů jich bylo sedm vyprodaných. Zůstal jen ten nejdražší za více než dva tisíce korun.

„To je docela dost peněz, vypravil jsem se proto do nedaleké nákupní zóny v Zličíně. V IKEA jsem nepochodil. V informacích i v samotné prodejně mne odkázali k pokladnám, tam prý stojany jsou. Nebyly, přítomný zaměstnanec mi řekl, že jsou vyprodány,“ pokračoval Korbel.

V dalších prodejnách, které navštívil, slyšel stejnou informaci. „Dle jejich reakcí se mi zdálo, že nejsem zdaleka první, kdo se ten den shání po stojanu. Nakonec jsem si zajel na chatu do Suchdola. Tam naplnil prázdný květináč kameny a náhrada stojanu byla na světě,“ napsal.

„Když chtějí obchodníci prodávat stojany pod stromečky, mají šanci hlavně nyní. Proto nechápu, že je v toto období nedostatkovým zbožím. Ale ten květináč je pěkný, takže jsem nakonec spokojen,“ usmál se Jiří Korbel.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru