Dnes Čtvrtek - jasno 10°C
Zítra Pátek - oblacno 15°C
Čtvrtek 25. 4. 2024
Svátek má Marek
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Letní PrahaPražský život

Koupaliště Petynka zahájilo sezonu

Koupaliště Petynka v Praze 6 zahájilo sezonu s několika novinkami a upraveným vstupným. Senioři Prahy 6 starší 70 let budou mít i letos vstup na koupaliště zdarma.

Po rozsáhlé rekonstrukci v roce 2020, při níž byla do hlavního padesátimetrového bazénu instalována moderní nerezová vana, došlo před letošní sezonou k revitalizaci nejpoužívanějších částí areálu, opravily se betonové schody a část zdí. Společnost SNEO, která areál provozuje, opravila a vylepšila beachvolejbalové hřiště.

Další novinku ocení především maminky s dětmi, protože je nově zastíněné dětské hřiště, díky čemuž se nebude přehřívat povrch herních prvků a také dětem se bude lépe hrát ve stínu než na přímém slunci.

Kromě hlavního bazénu a stometrového tobogánu zde budou mít návštěvníci opět k dispozici dětské brouzdaliště, dráhu pro elektrické čtyřkolky, trampolíny a aquazorbing.

Protože voda, která si standardně udržuje vysokou kvalitu a Petynka díky tomu patří k nejčistším plovárnám, se ohřívá plynem, musela městská část reagovat na jeho rostoucí cenu a zvýšit vstupné o zhruba dvacet procent. Celodenní vstupenka letos bude stát 220 korun místo loňských 180, děti, studenti, senioři zaplatí 130 korun, tedy o desetikorunu více. Cena pro dospělého a jedno dítě je 300 korun, pro dva dospělé a dítě 450 korun. Po 16 hodině se vstup opět zlevňuje, plný lístek přijde na 150 a zlevněný na 90 korun.

Otevřeno v květnu bude denně od 9 do 18 hodin, v hlavní sezoně, která je od 1. června do 15. srpna, od 7 do 21 hodin, po zbytek prázdnin se otevírací doba o hodinu zkrátí. Konec sezony je naplánovaný na 25. září, do té doby si můžete přijít zaplavat od 8 do 18 hodin.

Vstup zdarma pro seniory od června
Senioři starší sedmdesáti let budou mít vstup na koupaliště Petynka zdarma. Podmínkou je prokázání trvalého pobytu na území městské části Praha 6 (neplatí pro Lysolaje, Nebušice, Přední Kopaninu a Suchdol). Radnice pro tento účel na letošní rok vyčlenila částku 300 tisíc korun a vstupy budou možné až do vyčerpání této částky. Je pouze potřeba respektovat omezenou kapacitu koupaliště. V pokladně bude možné si proti vratné záloze 100 korun vyžádat šatní skříňku.

„Věříme, že se tato akce setká s pozitivní odezvou a bude tak další z možností k využití volného času seniorů v Praze 6,“ říká místostarosta Marián Hošek, který v gesci sociální problematiku.
Autor: Alo

Dyzajn market Máj

Včera v 15:48

Dyzajn market Máj se koná 18. a 19. května na Výstavišti v Holešovicích, oba dny od 10 do 18 hodin. Vstup je zdarma a bez bariér.

Seafood & Prosecco opět na Grébovce

Včera ve 13:44

Nejlepší kalamáry, krevety, chobotnice, tuňáka, pražmu, mořského vlka a další laskominy z grilu na dřevěném uhlí v neděli 28. dubna od 12 hodin. Chybět nebudou ani oblíbené předkrmy v podobě oblíbených tataráků a pomazánek.

Čarodějnický rej u sokolovny v Praze 15

Včera v 10:36

Před Švehlovou sokolovnou se 30. dubna slétnou čarodějnice. Soutěže, sladké ceny, buřtíky a oheň, začíná se v 17 hodin.

Pražská lítačka letos již podvanácté

Včera v 08:58

V pátek 26. dubna se koná  12. ročník závodu Pražská lítačka. Nově lze jako dopravní prostředek použít trolejbus nebo sdílené kolo. Registrace účastníků je od 15 hodin v Muzeu MHD ve Střešovicích, kde se také nachází cíl.

Praha 1: Den otevřených dveří Střediska sociálních služeb

Včera v 07:36

Zájemci z řad seniorů a jejich rodin se mohou přijít podívat do Střediska sociálních služeb v pondělí 29. dubna.

Komentovaná vycházka: Vršovice plné umění i průmyslu

23. dubna 2024 v 19:54

Vydejte se na průzkum desáté městské části a objevujte ji hned několika způsoby. Praha 10 nabízí svým obyvatelům možnost objevovat a poznávat místní rozmanitosti a zajímavosti.

Jarní Karlínský street food festival

23. dubna 2024 ve 13:53

Jarní Karlínský street food festival se uskuteční v neděli 28. dubna na Karlínském náměstí. Těšit se můžete na více než 50 stánků s nabídkou té nejlepší moderní gastronomie. Ke skvělému jídlu a pití patří i parádní živá muzika a DJská vystoupení.

Návrhy designérů na Viadukt Karlín najdete na výstavě

23. dubna 2024 v 08:39

Výstava všech návrhů nové identity Viaduktu Karlín nabídne všech 78 návrhů od designérů a designérek.

Street food + Amerika na Smíchovské náplavce

23. dubna 2024 v 08:26

Projíst se Amerikou křížem krážem můžete 27. dubna na Smíchovské náplavce. Cesta povede od šťavnatých burgerů, hot dogu či corndogu, trhaného vepřového, přes mac´n´cheese, mexické tacos, empanadas, argentinské steaky až po pikantní kuřecí křídla.

Dny dobrovolnictví 2024

23. dubna 2024 v 07:10

Česká republika se chystá na událost, která na konci dubna propojí dvanáct krajů, stovky organizací a tisíce lidí ve prospěch společného dobra. Součástí bude i Praha 4, která dobrovolnictví dlouhodobě podporuje. Dny dobrovolnictví proběhnou ve dnech 25. – 28. dubna a jejich součástí bude...

Evakuace na kole a retro peloton

23. dubna 2024 v 07:03

Praha 13 zve na 18. ročník akce Evakuace na kole. Akce je určena pro širokou veřejnost. Každý účastník dostane mapu s vyznačenou trasou. Trať vede převážně rovinatým terénem.

Další články
Nahoru