Dnes Pondělí - jasno 23°C
Zítra Úterý - skorojasno 21°C
Pondělí 29. 5. 2023
Svátek má Maxmilián a Maxim
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Letní PrahaPražský život

Koupaliště Petynka zahájilo sezonu

Koupaliště Petynka v Praze 6 zahájilo sezonu s několika novinkami a upraveným vstupným. Senioři Prahy 6 starší 70 let budou mít i letos vstup na koupaliště zdarma.

Po rozsáhlé rekonstrukci v roce 2020, při níž byla do hlavního padesátimetrového bazénu instalována moderní nerezová vana, došlo před letošní sezonou k revitalizaci nejpoužívanějších částí areálu, opravily se betonové schody a část zdí. Společnost SNEO, která areál provozuje, opravila a vylepšila beachvolejbalové hřiště.

Další novinku ocení především maminky s dětmi, protože je nově zastíněné dětské hřiště, díky čemuž se nebude přehřívat povrch herních prvků a také dětem se bude lépe hrát ve stínu než na přímém slunci.

Kromě hlavního bazénu a stometrového tobogánu zde budou mít návštěvníci opět k dispozici dětské brouzdaliště, dráhu pro elektrické čtyřkolky, trampolíny a aquazorbing.

Protože voda, která si standardně udržuje vysokou kvalitu a Petynka díky tomu patří k nejčistším plovárnám, se ohřívá plynem, musela městská část reagovat na jeho rostoucí cenu a zvýšit vstupné o zhruba dvacet procent. Celodenní vstupenka letos bude stát 220 korun místo loňských 180, děti, studenti, senioři zaplatí 130 korun, tedy o desetikorunu více. Cena pro dospělého a jedno dítě je 300 korun, pro dva dospělé a dítě 450 korun. Po 16 hodině se vstup opět zlevňuje, plný lístek přijde na 150 a zlevněný na 90 korun.

Otevřeno v květnu bude denně od 9 do 18 hodin, v hlavní sezoně, která je od 1. června do 15. srpna, od 7 do 21 hodin, po zbytek prázdnin se otevírací doba o hodinu zkrátí. Konec sezony je naplánovaný na 25. září, do té doby si můžete přijít zaplavat od 8 do 18 hodin.

Vstup zdarma pro seniory od června
Senioři starší sedmdesáti let budou mít vstup na koupaliště Petynka zdarma. Podmínkou je prokázání trvalého pobytu na území městské části Praha 6 (neplatí pro Lysolaje, Nebušice, Přední Kopaninu a Suchdol). Radnice pro tento účel na letošní rok vyčlenila částku 300 tisíc korun a vstupy budou možné až do vyčerpání této částky. Je pouze potřeba respektovat omezenou kapacitu koupaliště. V pokladně bude možné si proti vratné záloze 100 korun vyžádat šatní skříňku.

„Věříme, že se tato akce setká s pozitivní odezvou a bude tak další z možností k využití volného času seniorů v Praze 6,“ říká místostarosta Marián Hošek, který v gesci sociální problematiku.
Autor: Alo

Velká výstava bezobratlých

27. května 2023 v 06:15

Výstava v Botanické zahradě Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze 2 zahrnuje tři okruhy: fotografické panely s obrázky bezobratlých, pobytové stopy a trvalé preparáty (požerky, hálky, hnízda, sušené exempláře) a především expozice velkého počtu živých...

Hard Rock Cafe oslaví 52. narozeniny

26. května 2023 v 18:22

První Hard Rock Cafe bylo otevřeno 14. června 1971 na adrese 150 Old Park Lane, Hyde Park v Londýně a jeho majiteli byli dva Američané, Isaac Tigrett a Peter Morton. Uskutečnili tím svůj sen spojit poctivé americké jídlo, skvělou muziku a memorabilia hudebních hvězd. Značka se za dobu své...

Do konce května nepoteče voda v těchto ulicích

26. května 2023 v 10:32

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 9: Noc kostelů na Proseku

26. května 2023 v 10:27

V pátek 2. června se v rámci akce Noc kostelů můžete podívat do kostela sv. Václava na Proseku. Připraveny jsou přednášky, koncerty a na farní zahradě program pro rodiny.

Praha 4 ocenila emeritní zaměstnance ve školství

26. května 2023 v 09:28

V první polovině května se sešli nominovaní zaměstnanci školských zařízení zřizovaných Prahou 4, aby slavnostně převzali ocenění za svoji celoživotní práci a přínos v oblasti školství a vzdělávání. Oceněné doprovázely zvuky harfy a odnášeli si jak pamětní list, tak...

Červnové letní kino v Kasárnách Karlín

26. května 2023 v 08:51

Letní kino se znovu vrací do Kasáren Karlín. Startuje už ve čtvrtek 1. června projekcí populárního českého filmu Obecná škola. Červnový program láká celkem na sedm projekcí, od prověřených filmových klasik až po aktuální hity.

Knihex 13: Setkání malých nakladatelů a čtenářů

26. května 2023 v 07:45

Letošní Knihex se uskuteční v sobotu 10. června od 10 do 20 hodin v Kasárnách Karlín. Představí malá a menší nakladatelství a jejich produkci. 

Festival Praha žije hudbou společně s buskery rozehraje Prahu

26. května 2023 v 07:10

Ulice, náměstí, parky a další veřejná prostranství v centru Prahy i přilehlých městských částech ovládne opět po roce kvalitní pouliční umění. Osmý ročník akce Praha žije hudbou nabídne 23. a 24. června stovky vystoupení pouličních umělců – buskerů, ale také domácích hvězd rapu, jazzu, folku,...

Divadlo, taneční večery a program pro děti nabízí Letní scéna Harfa

26. května 2023 v 06:38

V pondělí 5. června odstartuje Letní scéna Harfa dvanáctou sezónu divadelní přehlídky, zakončí ji poslední prázdninový den. Unikátní střešní prostor Teras Harfa s divadelní scénou pod širým nebem nabízí divákům v letních měsících netradiční kulturní zážitek. V rámci prázdninových měsíců odehraje...

Žižkovské pivobraní se představí 33 minipivovarů

26. května 2023 v 06:25

Velkou pivní slavnost zažije 2. a 3. června park Parukářka. Uskuteční se zde desátý ročník Žižkovského pivobraní, na němž návštěvníci budou moci ochutnat produkci celkem 33 minipivovarů. Vedle toho na akci vystoupí řada kapel a součástí programu bude i mistrovství Žižkova v otáčení...

Žižkovská ulice patřila na jeden den jen dětem

25. května 2023 v 18:17

Praha 3 společně s dalšími čtyřmi organizacemi uspořádala první ročník sousedské akce UŽIJ SI ULICI! Konala se ve středu 24. května odpoledne zejména přímo na ulici U Zásobní zahrady, jako i v přilehlých zahradách organizací IC Zahrada, MŠ U Zásobní zahrady, MŠ Paleček a Základní škola...

Další články
Nahoru