Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 4°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 7°C
Čtvrtek 15. 4. 2021
Svátek má Anastázie
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Koupaliště Petynka v Praze 6 zůstane v majetku servisní společnosti městské části
Bazén Petynka po rekonstrukci. Foto: archiv

Koupaliště Petynka v Praze 6 zůstane v majetku servisní společnosti městské části

Sportovně-rekreační areál Petynka v Praze 6 zatím zůstane v majetku servisní společnosti SNEO, jejímž jediným akcionářem je městská část. Rozhodli o tom zastupitelé městské části. Převedení areálu do vlastnictví Prahy 6 není podle zastupitelů nyní ekonomicky výhodné.

Podle původních plánů měla být do majetku Prahy 6 převedena část obchodního závodu. Praha 6 tak měla získat mimo jiné movitý a nemovitý majetek. Zaměstnanci a IT systémy měli zůstat společnosti SNEO, která měla být správcem areálu Petynka.

Podle daňové analýzy, na kterou se v usnesení zastupitelé odvolávají, by SNEO za prodej sportovně-rekreačního areálu, který byl oceněn zhruba na 163 milionů, muselo zaplatit daň ve výši asi 15,6 milionu korun.

Jiné formy převodu podle místostarosty Prahy 6 Jana Laciny (STAN) právní a daňové analýzy nedoporučily.

„Tento daňový důvod by však aktuálně nebyl vyvážen žádnou výhodou. Proto jsme konstatovali (zastupitelé), že vyvedení Petynky do majetku městské části dává smysl pouze ve chvíli, kdy bude připravena dostavba krytého bazénu," uvedl místostarosta Lacina.

Pro dostavbu krytého bazénu v pražských Střešovicích chybí stavební povolení. To, které vydal odbor výstavby městské části Praha 6, podle místostarosty zrušil odbor výstavby hlavního města. Nyní se tedy projednávají námitky tohoto odvolacího stavebního úřadu, jak doplnil Lacina.

Koupaliště Petynka se letos opravovalo zhruba za 27 milionů korun bez DPH. Rekonstrukce zahrnovala výměnu vany venkovního bazénu, rozšíření a úpravu dojezdového bazénku tobogánu a rekonstrukci šaten. Práce provedla společnost Berndorf Baderbau. Veřejnosti se koupaliště po rekonstrukci otevřelo 17. července.

Otevření bylo původně plánováno na červen, ale kvůli jarní vlně epidemie nového koronaviru se práce opozdily. Na úpravy koupaliště použila Praha 6 část výnosu z prodeje areálu Dračky, z jehož prodeje v roce 2018 získala přes 400 milionů korun.

Společnost SNEO byla založena roku 2004. Náplní činnosti jsou například správa a údržba nemovitostí, prodej a pronájem bytových a nebytových prostor a pozemků městské části Praha 6 a správa koupaliště Petynka.

V Praze 6 v současnosti vládnou TOP 09, ODS, STAN a KDU-ČSL. V opozici jsou Piráti, Zelení a ANO.


Praha pronajme byty neziskové organizaci Bona

12. dubna 2021 v 16:48

Rada hlavního města Prahy dnes rozhodla o pronájmu dvou městských bytů neziskové organizaci Bona. Organizace tyto byty poskytne svým klientům v režimu chráněného bydlení.

Praha 6 rozšířila úřední hodiny radnice

12. dubna 2021 v 10:02

Praha 6 s ukončením nouzového stavu rozšiřuje od dnešního dne úřední hodiny u nejvíce poptávaných služeb. Jedná se o agendu osobních dokladů – občanských průkazů a cestovních dokladů, Czech POINT, podatelnu a také kancelář pro zóny placeného stání.

Praha 5: Úřední hodiny radnice se prozatím nemění

12. dubna 2021 v 09:29

V pondělí 12. dubna přestalo platit opatření, které upravuje provoz orgánů veřejné moci a správních orgánů. Provoz úřadu je pro občany bez omezení agend.

Další články
Nahoru