Dnes Pondělí - zatazeno 3°C
Zítra Úterý - snih 3°C
Pondělí 29. 11. 2021
Svátek má Zina
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Koupaliště Petynka v Praze 6 zůstane v majetku servisní společnosti městské části
Bazén Petynka po rekonstrukci. Foto: archiv

Koupaliště Petynka v Praze 6 zůstane v majetku servisní společnosti městské části

Sportovně-rekreační areál Petynka v Praze 6 zatím zůstane v majetku servisní společnosti SNEO, jejímž jediným akcionářem je městská část. Rozhodli o tom zastupitelé městské části. Převedení areálu do vlastnictví Prahy 6 není podle zastupitelů nyní ekonomicky výhodné.

Podle původních plánů měla být do majetku Prahy 6 převedena část obchodního závodu. Praha 6 tak měla získat mimo jiné movitý a nemovitý majetek. Zaměstnanci a IT systémy měli zůstat společnosti SNEO, která měla být správcem areálu Petynka.

Podle daňové analýzy, na kterou se v usnesení zastupitelé odvolávají, by SNEO za prodej sportovně-rekreačního areálu, který byl oceněn zhruba na 163 milionů, muselo zaplatit daň ve výši asi 15,6 milionu korun.

Jiné formy převodu podle místostarosty Prahy 6 Jana Laciny (STAN) právní a daňové analýzy nedoporučily.

„Tento daňový důvod by však aktuálně nebyl vyvážen žádnou výhodou. Proto jsme konstatovali (zastupitelé), že vyvedení Petynky do majetku městské části dává smysl pouze ve chvíli, kdy bude připravena dostavba krytého bazénu," uvedl místostarosta Lacina.

Pro dostavbu krytého bazénu v pražských Střešovicích chybí stavební povolení. To, které vydal odbor výstavby městské části Praha 6, podle místostarosty zrušil odbor výstavby hlavního města. Nyní se tedy projednávají námitky tohoto odvolacího stavebního úřadu, jak doplnil Lacina.

Koupaliště Petynka se letos opravovalo zhruba za 27 milionů korun bez DPH. Rekonstrukce zahrnovala výměnu vany venkovního bazénu, rozšíření a úpravu dojezdového bazénku tobogánu a rekonstrukci šaten. Práce provedla společnost Berndorf Baderbau. Veřejnosti se koupaliště po rekonstrukci otevřelo 17. července.

Otevření bylo původně plánováno na červen, ale kvůli jarní vlně epidemie nového koronaviru se práce opozdily. Na úpravy koupaliště použila Praha 6 část výnosu z prodeje areálu Dračky, z jehož prodeje v roce 2018 získala přes 400 milionů korun.

Společnost SNEO byla založena roku 2004. Náplní činnosti jsou například správa a údržba nemovitostí, prodej a pronájem bytových a nebytových prostor a pozemků městské části Praha 6 a správa koupaliště Petynka.

V Praze 6 v současnosti vládnou TOP 09, ODS, STAN a KDU-ČSL. V opozici jsou Piráti, Zelení a ANO.


Autor: ČTK

Galerie Harfa nabídne vánočním trhovcům volné prodejní jednotky

27. listopadu 2021 ve 21:49

Obchodní centrum Galerie Harfa poskytne zdarma několik plně vybavených prodejních jednotek vybraných obchodníkům, kteří přišli o příležitost prodeje na tradičních vánočních trzích. Chce podpořit malé prodejce, kteří do příprav vložili svůj vlastní kapitál, energii, čas a snahu udělat všem...

Praha 11: Pro Místní akční plán otevřela pandemie nové možnosti

26. listopadu 2021 v 10:55

Místní akční plán (MAP) vzdělání pro Prahu 11 končí svou II. etapu, která byla zahájena v prosinci 2021. I přes komplikace spojené s pandemií Covid19 a uzavřením škol se pracovním skupinám a realizačnímu týmu MAP II podařilo na území městské části Praha 11 a spolupracujících MČ Křeslice, Šeberov a...

Radní odsouhlasili návrh memoranda o vzájemné spolupráci Prahy se Středočeským krajem

25. listopadu 2021 v 08:46

Pražští radní v pondělí odsouhlasili záměr uzavřít Memorandum o vzájemné spolupráci mezi hlavním městem Prahou a Středočeským krajem. Tímto krokem navazují na první povolební společné setkání zástupců obou krajů, které se uskutečnilo 10. června 2021. Samotný podpis memoranda bude následovat po...

Praha 5 schválila pravidla pro rozpočtové provizorium

24. listopadu 2021 ve 22:27

Na svém úterním zasedání zastupitelé Prahy 5 rozhodli, že pokud nebude včas schválen rozpočet na příští rok, začne městská část automaticky hospodařit od ledna v provizoriu. Nebude ho tak už muset schvalovat.

Příznivci návratu pomníku maršála Radeckého se sešli na Mariánském náměstí

23. listopadu 2021 v 19:37

Spolek Radecký Praha, který dlouhodobě usiluje o návrat pomníku maršála Václava Radeckého z Radče na Malostranské náměstí, uspořádal tradiční setkání podporovatelů obnovy pomníku. 

Další články
Nahoru