Dnes Neděle - skorojasno 21°C
Zítra Pondělí - skorojasno 25°C
Neděle 1. 10. 2023
Svátek má Igor
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Koupaliště Petynka v Praze 6 zůstane v majetku servisní společnosti městské části
Bazén Petynka po rekonstrukci. Foto: archiv

Koupaliště Petynka v Praze 6 zůstane v majetku servisní společnosti městské části

Sportovně-rekreační areál Petynka v Praze 6 zatím zůstane v majetku servisní společnosti SNEO, jejímž jediným akcionářem je městská část. Rozhodli o tom zastupitelé městské části. Převedení areálu do vlastnictví Prahy 6 není podle zastupitelů nyní ekonomicky výhodné.

Podle původních plánů měla být do majetku Prahy 6 převedena část obchodního závodu. Praha 6 tak měla získat mimo jiné movitý a nemovitý majetek. Zaměstnanci a IT systémy měli zůstat společnosti SNEO, která měla být správcem areálu Petynka.

Podle daňové analýzy, na kterou se v usnesení zastupitelé odvolávají, by SNEO za prodej sportovně-rekreačního areálu, který byl oceněn zhruba na 163 milionů, muselo zaplatit daň ve výši asi 15,6 milionu korun.

Jiné formy převodu podle místostarosty Prahy 6 Jana Laciny (STAN) právní a daňové analýzy nedoporučily.

„Tento daňový důvod by však aktuálně nebyl vyvážen žádnou výhodou. Proto jsme konstatovali (zastupitelé), že vyvedení Petynky do majetku městské části dává smysl pouze ve chvíli, kdy bude připravena dostavba krytého bazénu," uvedl místostarosta Lacina.

Pro dostavbu krytého bazénu v pražských Střešovicích chybí stavební povolení. To, které vydal odbor výstavby městské části Praha 6, podle místostarosty zrušil odbor výstavby hlavního města. Nyní se tedy projednávají námitky tohoto odvolacího stavebního úřadu, jak doplnil Lacina.

Koupaliště Petynka se letos opravovalo zhruba za 27 milionů korun bez DPH. Rekonstrukce zahrnovala výměnu vany venkovního bazénu, rozšíření a úpravu dojezdového bazénku tobogánu a rekonstrukci šaten. Práce provedla společnost Berndorf Baderbau. Veřejnosti se koupaliště po rekonstrukci otevřelo 17. července.

Otevření bylo původně plánováno na červen, ale kvůli jarní vlně epidemie nového koronaviru se práce opozdily. Na úpravy koupaliště použila Praha 6 část výnosu z prodeje areálu Dračky, z jehož prodeje v roce 2018 získala přes 400 milionů korun.

Společnost SNEO byla založena roku 2004. Náplní činnosti jsou například správa a údržba nemovitostí, prodej a pronájem bytových a nebytových prostor a pozemků městské části Praha 6 a správa koupaliště Petynka.

V Praze 6 v současnosti vládnou TOP 09, ODS, STAN a KDU-ČSL. V opozici jsou Piráti, Zelení a ANO.


Autor: ČTK

Zoo Praha slavila, první mládě Rezervace Dja dostalo jméno Zulu

29. září 2023 v 07:21

Zoo Praha ve čtvrtek celodenním programem pro návštěvníky oslavila 92. výročí svého otevření. Jubilejní slavnost se letos nesla v duchu kulatých výročí tradičně chovaných druhů zvířat – 60 let goril a 90 let slonů či hrochů – ale také s nimi spojených pavilonů: rok otevřené Rezervace Dja a přesně...

Praha 1 spouští pilotní fázi antigraffiti programu

28. září 2023 v 10:26

Radní první městské části vybrali tento týden nejvhodnější nabídku ohledně smývání a překrývání graffiti na území a majetku Prahy 1. Rámcová smlouva by měla zajistit odstraňování graffiti na majetku Prahy 1. Za předpokladu, že bude tento antigraffiti program fungovat dle očekávání, městská část by...

Během Vánoc budou uzavřeny mateřské školy v Praze 4

28. září 2023 v 09:54

Ve dnech 23. prosince 2023 až 2. ledna 2024 dojde k přerušení provozu ve všech mateřských školách zřizovaných radnicí Prahy 4.

Uznávaný ekonom Frank z Cornell University bude přednášet na ČVUT v Praze

28. září 2023 v 07:28

České vysoké učení technické v Praze zve na přednášku Roberta H. Franka z Cornell University. Tento spoluautor knihy „Principles of Economics“ – druhým je Dr. B. S. Bernanke, nositel Nobelovy ceny za ekonomii za rok 2022 – vystoupí v pondělí 16. října od 14:30 hodin na půdě Fakulty...

V pátek bude na Magistrátu hlavního města Prahy omezen provoz

27. září 2023 ve 13:46

V pátek 29. září budou z důvodu provozních úspor uzavřena některá pracoviště Magistrátu hlavního města Prahy.

Další články
Nahoru