dnes
Středa - zatazeno
10°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
12°C
pozítří
Pátek - obcasny-dest
13°C
Koupaliště Petynka v Praze 6 se po rekonstrukci otevře za pár týdnů
Koupaliště Petynka brzy přivítá návštěvníky. Foto: P6

Koupaliště Petynka v Praze 6 se po rekonstrukci otevře za pár týdnů

Zrekonstruované koupaliště Petynka v Praze 6 se návštěvníkům otevře ve druhé polovině července, zhruba o měsíc později, než bylo v plánu. Rekonstrukce, která začala letos v březnu, se zpozdila kvůli koronavirové pandemii.

Koupaliště je po dokončení rozsáhlé rekonstrukce. Sezonu zahájí na přelomu července a srpna. V současné době probíhá testování bazénové technologie a kolaudační řízení.

„Práce zpozdila koronavirová pandemie, neboť vana bazénu byla objednaná z Itálie a po uzavření hranic ji nešlo dopravit do Prahy," uvedl mluvčí Prahy 6 Ondřej Šrámek.

Rekonstrukce a modernizace venkovního plaveckého bazénu na Petynce probíhalo od letošního března. Provedlaji  společnost Berndorf Baderbau, která také zhotovila padesátimetrovou vanu bazénu za téměř 27 milionů korun.

V rámci prací došlo ke změně povrchu padesátimetrového plaveckého bazénu a dojezdového bazénu tobogánu.

Dále se měnily i nášlapné povrchy ochozů po obvodu s výjimkou prostoru mezi bazénem a provozní budovou, tam už výměna proběhla dříve. Součástí prací byla i nezbytná úprava technologických rozvodů a technologie. Při rekonstrukci firma také zmodernizovala povrch u brodítek hlavního bazénu a před vstupem na tobogán.

Pro návštěvníky jsou také připravené nové sprchy a šatny v zázemí areálu. Horní tubus tobogánu je čerstvě natřený stejně jako obložení hlavní budovy a přibyly i nové opalovací rošty.

V rámci příprav na letošní sezonu byl pořízen také nový aquazorbingový bazén, dva stoly na ping-pong, houpačku, dvě elektrické čtyřkolky a sedmnáct matrací, které udělají tuto dráhu bezpečnější. V areálu přibylo sedmnáct tújí a došlo k zatravnění antukového hřiště.


Praha 4 položila věnce u Památníku Tří odbojů

Včera v 07:40

Pietní akt, kterým si Praha 4 každoročně připomíná založení Československé republiky v roce 1918 se letos kvůli mimořádným opatřením vlády nekonal.

Dotační programy na rok 2021 vyhlásila Praha 5

23. října 2020 ve 20:45

Rada městské části Praha 5 schválila vyhlášení dotačních programů pro rok 2021. Stejně jako v letech minulých podpoří účelovou dotací projekty v oblasti kultury, životního prostředí, sportu, školství a rozvoje občanské společnosti. Na dotační programy plánuje Praha 5 v příštím roce věnovat částku...

Praha 10 od pondělí přijímá žádosti o dotace

23. října 2020 v 10:35

Občané městské části Praha 10 mohou žádat od pondělí 26. října do 9. listopadu do 12 hodin o dotace. V rámci programu vyčlení radnice ze svého rozpočtu 30 milionů korun na prospěšné aktivity v kultuře, sportu, ochraně životního prostředí a udržitelného rozvoje a sociální a zdravotní...

Další články
Nahoru