Dnes Středa - jasno 26°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 26°C
Středa 28. 7. 2021
Svátek má Viktor
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Koupaliště Petynka v Praze 6 se po rekonstrukci otevře za pár týdnů
Koupaliště Petynka brzy přivítá návštěvníky. Foto: P6

Koupaliště Petynka v Praze 6 se po rekonstrukci otevře za pár týdnů

Zrekonstruované koupaliště Petynka v Praze 6 se návštěvníkům otevře ve druhé polovině července, zhruba o měsíc později, než bylo v plánu. Rekonstrukce, která začala letos v březnu, se zpozdila kvůli koronavirové pandemii.

Koupaliště je po dokončení rozsáhlé rekonstrukce. Sezonu zahájí na přelomu července a srpna. V současné době probíhá testování bazénové technologie a kolaudační řízení.

„Práce zpozdila koronavirová pandemie, neboť vana bazénu byla objednaná z Itálie a po uzavření hranic ji nešlo dopravit do Prahy," uvedl mluvčí Prahy 6 Ondřej Šrámek.

Rekonstrukce a modernizace venkovního plaveckého bazénu na Petynce probíhalo od letošního března. Provedlaji  společnost Berndorf Baderbau, která také zhotovila padesátimetrovou vanu bazénu za téměř 27 milionů korun.

V rámci prací došlo ke změně povrchu padesátimetrového plaveckého bazénu a dojezdového bazénu tobogánu.

Dále se měnily i nášlapné povrchy ochozů po obvodu s výjimkou prostoru mezi bazénem a provozní budovou, tam už výměna proběhla dříve. Součástí prací byla i nezbytná úprava technologických rozvodů a technologie. Při rekonstrukci firma také zmodernizovala povrch u brodítek hlavního bazénu a před vstupem na tobogán.

Pro návštěvníky jsou také připravené nové sprchy a šatny v zázemí areálu. Horní tubus tobogánu je čerstvě natřený stejně jako obložení hlavní budovy a přibyly i nové opalovací rošty.

V rámci příprav na letošní sezonu byl pořízen také nový aquazorbingový bazén, dva stoly na ping-pong, houpačku, dvě elektrické čtyřkolky a sedmnáct matrací, které udělají tuto dráhu bezpečnější. V areálu přibylo sedmnáct tújí a došlo k zatravnění antukového hřiště.


Další články
Nahoru