dnes
Pátek - polojasno
18°C
zítra
Sobota - skorojasno
16°C
pozítří
Neděle - polojasno
22°C
Koupaliště Petynka přejde do vlastnictví Prahy 6
Koupaliště Petynka v létě. Foto: archiv P6

Koupaliště Petynka přejde do vlastnictví Prahy 6

Koupaliště Petynka v Praze 6 letos v prosinci přejde do vlastnictví městské části. ČTK to řekl místostarosta Prahy 6 Jan Lacina. Koupaliště, které letos prochází rekonstrukcí, nyní spravuje servisní společnost SNEO. Jejím jediným akcionářem je Praha 6.

„Ocenění Petynky před převedením do majetku městské části předpokládám na konci plavecké sezóny v říjnu 2020. Chystá se tím snížit základní jmění SNEO, které je zbytečně vysoké," uvedl radní pro správu majetku, kulturu, sport a volný čas Lacina. Jak bude Praha 6 areál spravovat, městská část nyní řeší.

Na úpravy koupaliště na Petynce použije Praha 6 část výnosu z prodeje areálu Dračky, konkrétně jde o 41 milionů korun. V letošním roce bude zrekonstruováno venkovní koupaliště, šatny a sprchy. Antukové hřiště se promění na multifunkční hřiště s umělým povrchem, vyplývá z dokumentu společnosti SNEO, která opravy financuje.

Veřejnou zakázku na rekonstrukci venkovního koupaliště a na zhotovení padesátimetrové vany bazénu za téměř 27 milionů korun bez DPH vyhrála společnost Berndorf Baderbau, s.r.o. Vana bazénu by měl být hotová letos v květnu. V dlouhodobém plánu je rozšíření koupaliště o krytý bazén a saunu.

SNEO v roce 2018 prodejem pozemků a bytového projektu v ulici Na Dračkách získalo 402 milionů korun. Majetek prodalo firmě DRA development patřící do skupiny Penta. Původně dohodnutá cena 436 milionů korun byla kvůli restitučním nárokům snížena.

Trojice zastupitelů z opozičního klubu Pirátů Prahy 6 a pirátský poslanec Jan Lipavský podali kvůli slevě loni trestní oznámení na neznámého pachatele. Mezi podezřelými uvedli firmu SNEO a tehdejší členy představenstva Tomáše Jílka, Petra Macháčka a Lukáše Fiedlera. Letos v lednu policie vyšetřování prodeje pozemků odložila.

Společnost SNEO byla založena roku 2004. Hlavní náplní činnosti je správa a údržba nemovitostí, realitní činnost, inženýrská činnost v investiční výstavbě, developerské projekty, výroba a rozvod tepelné energie a správa koupaliště Petynka.


Praha 6 nakoupí respirátory a roušky

Včera ve 22:43

Radnice šesté městské části nakoupí dalších více než 6 tisíc kusů respirátorů a přes 200 tisíc kusů jednorázových roušek. Reaguje tak na prodloužení nouzového stavu do konce dubna a zároveň na možnost otevření škol a školek. Nákup dnes schválili radní.

Praha 6 rozšířila úřední hodiny agendy CzechPOINT

Včera v 07:37

Od středy 8. dubna radnice Prahy 6 rozšířila úřední hodiny agendy CzechPOINT.

Magistrát rozšiřuje úřední hodiny kontaktních míst veřejné správy Czech POINT

8. dubna 2020 v 07:45

S platností od 8. dubna zavádí Magistrát hl. m. Prahy rozšířenou provozní dobu odboru služeb pro agendy Czech POINT, ověřování, evidence vozidel taxi a hlavní podatelny ve Škodově paláci. 

Počítačovou síť radnice Prahy 3 napadl virus, úřad bude ve středu uzavřen

7. dubna 2020 ve 23:02

Virus napadl počítačovou síť radnice Prahy 3. Lidé se proto nemohli s úřadem elektronicky spojit. Radnice bude kvůli kybernetickému útoku ve středu uzavřena, technici třetí městské části stále pracují na nápravě.

Další články
Nahoru