Dnes Pátek - skorojasno 15°C
Zítra Sobota - prehanky-dest 15°C
Pátek 14. 5. 2021
Svátek má Bonifác
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Koupaliště Petynka přejde do vlastnictví Prahy 6
Koupaliště Petynka v létě. Foto: archiv P6

Koupaliště Petynka přejde do vlastnictví Prahy 6

Koupaliště Petynka v Praze 6 letos v prosinci přejde do vlastnictví městské části. ČTK to řekl místostarosta Prahy 6 Jan Lacina. Koupaliště, které letos prochází rekonstrukcí, nyní spravuje servisní společnost SNEO. Jejím jediným akcionářem je Praha 6.

„Ocenění Petynky před převedením do majetku městské části předpokládám na konci plavecké sezóny v říjnu 2020. Chystá se tím snížit základní jmění SNEO, které je zbytečně vysoké," uvedl radní pro správu majetku, kulturu, sport a volný čas Lacina. Jak bude Praha 6 areál spravovat, městská část nyní řeší.

Na úpravy koupaliště na Petynce použije Praha 6 část výnosu z prodeje areálu Dračky, konkrétně jde o 41 milionů korun. V letošním roce bude zrekonstruováno venkovní koupaliště, šatny a sprchy. Antukové hřiště se promění na multifunkční hřiště s umělým povrchem, vyplývá z dokumentu společnosti SNEO, která opravy financuje.

Veřejnou zakázku na rekonstrukci venkovního koupaliště a na zhotovení padesátimetrové vany bazénu za téměř 27 milionů korun bez DPH vyhrála společnost Berndorf Baderbau, s.r.o. Vana bazénu by měl být hotová letos v květnu. V dlouhodobém plánu je rozšíření koupaliště o krytý bazén a saunu.

SNEO v roce 2018 prodejem pozemků a bytového projektu v ulici Na Dračkách získalo 402 milionů korun. Majetek prodalo firmě DRA development patřící do skupiny Penta. Původně dohodnutá cena 436 milionů korun byla kvůli restitučním nárokům snížena.

Trojice zastupitelů z opozičního klubu Pirátů Prahy 6 a pirátský poslanec Jan Lipavský podali kvůli slevě loni trestní oznámení na neznámého pachatele. Mezi podezřelými uvedli firmu SNEO a tehdejší členy představenstva Tomáše Jílka, Petra Macháčka a Lukáše Fiedlera. Letos v lednu policie vyšetřování prodeje pozemků odložila.

Společnost SNEO byla založena roku 2004. Hlavní náplní činnosti je správa a údržba nemovitostí, realitní činnost, inženýrská činnost v investiční výstavbě, developerské projekty, výroba a rozvod tepelné energie a správa koupaliště Petynka.


Praha 5: Veřejné fórum Strategie 2030+

Včera ve 13:01

Strategický dokument, který detailně popisuje rozvoj městské části v šesti klíčových oblastech, se postupně představí veřejnosti a v červnu jej čeká schvalování na zastupitelstvu.

Praha 5 opět podpoří projekt Aktivní město. Rodiče dostanou příspěvek na akce pro děti

Včera ve 12:04

Celkem 1,2 milionu korun uvolní městská část Praha 5 rodičům, kteří se rozhodnout poslat dítě na tábor, sportovní soustředění či jinou vzdělávací aktivitu. Navazuje tak na loňský pilotní program podpory volnočasových aktivit dětí, který se setkal s pozitivním ohlasem...

Praha 4 zná výsledky ankety k možnostem revitalizace Tyršova vrchu a Bohdalce

12. května 2021 v 16:55

Anketa, které se zúčastnilo 344 respondentů ukázala, že oba vrchy slouží především jako místo procházek, venčení psů a kondičního běhu obyvatel okolí. Většina respondentů žije v blízkém okolí, žádný respondent nebydlí mimo Prahu 4 nebo Prahu 10.

S online mítinky počítá radnice Prahy 5 i do budoucna

12. května 2021 ve 12:33

Během březnového lockdownu uspořádala radnice Prahy 5 hned čtyři distanční setkání s občany. Překvapila nejen účast, ale také věcnost a celková úroveň jednání.

Další články
Nahoru