dnes
Středa - zatazeno
3°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
0°C
pozítří
Pátek - mlha
0°C
Koupaliště Petynka přejde do vlastnictví Prahy 6
Koupaliště Petynka v létě. Foto: archiv P6

Koupaliště Petynka přejde do vlastnictví Prahy 6

Koupaliště Petynka v Praze 6 letos v prosinci přejde do vlastnictví městské části. ČTK to řekl místostarosta Prahy 6 Jan Lacina. Koupaliště, které letos prochází rekonstrukcí, nyní spravuje servisní společnost SNEO. Jejím jediným akcionářem je Praha 6.

„Ocenění Petynky před převedením do majetku městské části předpokládám na konci plavecké sezóny v říjnu 2020. Chystá se tím snížit základní jmění SNEO, které je zbytečně vysoké," uvedl radní pro správu majetku, kulturu, sport a volný čas Lacina. Jak bude Praha 6 areál spravovat, městská část nyní řeší.

Na úpravy koupaliště na Petynce použije Praha 6 část výnosu z prodeje areálu Dračky, konkrétně jde o 41 milionů korun. V letošním roce bude zrekonstruováno venkovní koupaliště, šatny a sprchy. Antukové hřiště se promění na multifunkční hřiště s umělým povrchem, vyplývá z dokumentu společnosti SNEO, která opravy financuje.

Veřejnou zakázku na rekonstrukci venkovního koupaliště a na zhotovení padesátimetrové vany bazénu za téměř 27 milionů korun bez DPH vyhrála společnost Berndorf Baderbau, s.r.o. Vana bazénu by měl být hotová letos v květnu. V dlouhodobém plánu je rozšíření koupaliště o krytý bazén a saunu.

SNEO v roce 2018 prodejem pozemků a bytového projektu v ulici Na Dračkách získalo 402 milionů korun. Majetek prodalo firmě DRA development patřící do skupiny Penta. Původně dohodnutá cena 436 milionů korun byla kvůli restitučním nárokům snížena.

Trojice zastupitelů z opozičního klubu Pirátů Prahy 6 a pirátský poslanec Jan Lipavský podali kvůli slevě loni trestní oznámení na neznámého pachatele. Mezi podezřelými uvedli firmu SNEO a tehdejší členy představenstva Tomáše Jílka, Petra Macháčka a Lukáše Fiedlera. Letos v lednu policie vyšetřování prodeje pozemků odložila.

Společnost SNEO byla založena roku 2004. Hlavní náplní činnosti je správa a údržba nemovitostí, realitní činnost, inženýrská činnost v investiční výstavbě, developerské projekty, výroba a rozvod tepelné energie a správa koupaliště Petynka.


Praha má koordinátora úprav dopravního terminálu Černý Most

Dnes v 07:18

Radní Prahy na pondělním zasedání jmenovali koordinátora úprav dopravního terminálu Černý Most, který je dlouhodobě v neutěšeném stavu, a to zvláště kvůli složité koordinaci veškerých aktivit a projektů.

Jak vidí děti bezpečnost na Jižním Městě

22. listopadu 2020 ve 12:09

Jižní Město se potýká s problémem společným nejen sídlištím, ale většině městských čtvrtí – množstvím veřejných prostranství, často nízké kvality. Mnohá jsou spíše zbytkovými prostory mezi budovami, které slouží nanejvýš jako zkratky pro chodce nebo...

Praha 5: Odbor dopravy bude příští týden pracovat v omezeném rozsahu

22. listopadu 2020 v 10:03

Praha 5 sdělila, že z důvodu provádění stavebních prací bude odbor dopravy v termínu od 23. listopadu do 27. listopadu pracovat pro veřejnost v omezeném rozsahu.

Další články
Nahoru