dnes
Středa - oblacno
30°C
zítra
Čtvrtek - jasno
30°C
pozítří
Pátek - zatazeno
29°C
Koupaliště Lhotka přiláká denně stovky návštěvníků, v plánu jsou další úpravy areálu
Koupaliště Lhotka. Foto: P4

Koupaliště Lhotka přiláká denně stovky návštěvníků, v plánu jsou další úpravy areálu

Koupaliště Lhotka zaznamenalo od svého otevření rekordní návštěvnost minulý týden ve čtvrtek, kdy se přišlo vykoupat a zaplavat si v čisté vodě přírodního biotopu 1589 lidí. Areál tento nápor zvládl. Pro návštěvníky je k dispozici koupací jezero o rozloze 5570 m2 s hloubkou v plavecké části až 3,25 metru a v neplavecké části do jednoho metru.   

„Na koupališti se pro návštěvníky určitě ještě něco změní, mimo jiné v pestřejší nabídce občerstvení ve stáncích a v možnostech relaxace, určitě přibudou hřiště pro děti a sportoviště pro dospělé,“ uvedl starosta Petr Štěpánek (Trojkoalice/Zelení). V současné době probíhá mezi návštěvníky přímo na koupališti anketa, každý nám může napsat, co by si v areálu ještě přál.

Od 29. června, kdy bylo koupaliště zpřístupněno veřejnosti, se průměrná denní návštěvnost pohybuje nad číslem 700. Teplota vody v koupací nádrži je v teplých a slunečných dnech kolem 24,5 stupně Celsia a kvalita vody je stále velmi dobrá. K čištění vody se nepoužívají chemické látky. Voda se čistí mechanicky a biologicky v regeneračních nádržích simulujících čištění vody v přírodě, a biotopové čištění vody je tak vhodné i pro alergiky a lidi s citlivou pokožkou.

„Čistota vody je naší prioritou, a proto její kvalitu neustále sledujeme,“ sdělil Petr Štěpánek. „Její kvalitu kontroluje také hygienická stanice, která na koupališti bude pravidelně odebírat vzorky,“ dodal starosta.

Za celodenní vstupné zaplatí dospělí 100 korun, děti, senioři nad 65 let a držitelé průkazu ZTP 80 korun. Pokud přijdou až po jedné hodině odpoledne, zaplatí 80, respektive 60 korun. Pro děti do jednoho roku je vstup zdarma. Pro rodiny s dětmi je výhodné rodinné vstupné, za jednoho dospělého a jedno dítě se platí 130 korun, za dva dospělé a jedno dítě 260 korun a za každé další dítě 30 korun. Pro stálé návštěvníky je určeno předplatné.


Radní Radek Lacko podpořil Národní laktační centrum

Včera v 18:17

Význam výživy v prvních 1000 dnech života byl název konference, která se dnes konala v prostorách Nové radnice Magistrátu hl. m. Prahy. Za hlavní město se jí účastnil radní pro oblast zdravotnictví Radek Lacko.

Hasiči, občané a hosté si připomněli 11. září

16. září 2018 ve 22:38

Sedmnáct let uplynulo ode dne, kdy teroristé zaútočili na Spojené státy americké. Katastrofa sledovaná celým světem si vyžádala 2997 obětí a mezi nimi 343 hasičů z dvou set newyorských jednotek. Jejich památku si stejně jako každý rok připomněli občané Prahy 1, její návštěvníci i zástupci...

Další články
Nahoru