dnes
Sobota - zatazeno
31°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
30°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
29°C
Koupaliště Lhotka přiláká denně stovky návštěvníků, v plánu jsou další úpravy areálu
Koupaliště Lhotka. Foto: P4

Koupaliště Lhotka přiláká denně stovky návštěvníků, v plánu jsou další úpravy areálu

Koupaliště Lhotka zaznamenalo od svého otevření rekordní návštěvnost minulý týden ve čtvrtek, kdy se přišlo vykoupat a zaplavat si v čisté vodě přírodního biotopu 1589 lidí. Areál tento nápor zvládl. Pro návštěvníky je k dispozici koupací jezero o rozloze 5570 m2 s hloubkou v plavecké části až 3,25 metru a v neplavecké části do jednoho metru.   

„Na koupališti se pro návštěvníky určitě ještě něco změní, mimo jiné v pestřejší nabídce občerstvení ve stáncích a v možnostech relaxace, určitě přibudou hřiště pro děti a sportoviště pro dospělé,“ uvedl starosta Petr Štěpánek (Trojkoalice/Zelení). V současné době probíhá mezi návštěvníky přímo na koupališti anketa, každý nám může napsat, co by si v areálu ještě přál.

Od 29. června, kdy bylo koupaliště zpřístupněno veřejnosti, se průměrná denní návštěvnost pohybuje nad číslem 700. Teplota vody v koupací nádrži je v teplých a slunečných dnech kolem 24,5 stupně Celsia a kvalita vody je stále velmi dobrá. K čištění vody se nepoužívají chemické látky. Voda se čistí mechanicky a biologicky v regeneračních nádržích simulujících čištění vody v přírodě, a biotopové čištění vody je tak vhodné i pro alergiky a lidi s citlivou pokožkou.

„Čistota vody je naší prioritou, a proto její kvalitu neustále sledujeme,“ sdělil Petr Štěpánek. „Její kvalitu kontroluje také hygienická stanice, která na koupališti bude pravidelně odebírat vzorky,“ dodal starosta.

Za celodenní vstupné zaplatí dospělí 100 korun, děti, senioři nad 65 let a držitelé průkazu ZTP 80 korun. Pokud přijdou až po jedné hodině odpoledne, zaplatí 80, respektive 60 korun. Pro děti do jednoho roku je vstup zdarma. Pro rodiny s dětmi je výhodné rodinné vstupné, za jednoho dospělého a jedno dítě se platí 130 korun, za dva dospělé a jedno dítě 260 korun a za každé další dítě 30 korun. Pro stálé návštěvníky je určeno předplatné.


Připomínky k Metropolitnímu plánu mohou lidé zasílat už jen týden

19. července 2018 v 17:19

Čas pro zasílání připomínek k Metropolitnímu plánu se krátí. Obyvatelé České republiky a městské části Prahy mají na jejich odeslání už jen sedm pracovních dní. Právě v posledním týdnu ale obvykle dochází k největšímu nárůstu doručovaných připomínek. Za první tři týdny se jich na pražském...

Zvýšení průtočnosti v úseku Vltavy na Maninách

18. července 2018 v 09:55

Rada Prahy včera vybrala nejvhodnějšího uchazeče o zakázku na zvýšení průtočnosti Vltavy na Maninách v rámci protipovodňových opatření na ochranu hl. m. Prahy. Stala se jím společnost Aquatest, a. s. s nabídkovou cenou 7 870 048,06 korun bez DPH.

Akční plán pro implementaci Územní energetické koncepce Prahy

18. července 2018 v 09:37

Hlavní město má od včerejška Akční plán pro implementaci Územní energetické koncepce hl. m. Prahy na období 2018–2022. Jde o dokument, který pro uvedené období definuje priority, opatření a projekty, které povedou k zajištění hospodárného nakládání s energií v souladu s udržitelným...

Nadační fond Kapka naděje dostane dotaci

18. července 2018 v 09:10

V rámci akce „Koně pomáhají 2018“ hlavní město Praha poskytne jednorázovou investiční dotaci ve výši 100 tisíc korun Nadačnímu fondu Kapka naděje. 

Další články
Nahoru