dnes
Úterý - skorojasno
-1°C
zítra
Středa - zatazeno
-1°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
0°C
Koupaliště Lhotka přiláká denně stovky návštěvníků, v plánu jsou další úpravy areálu
Koupaliště Lhotka. Foto: P4

Koupaliště Lhotka přiláká denně stovky návštěvníků, v plánu jsou další úpravy areálu

Koupaliště Lhotka zaznamenalo od svého otevření rekordní návštěvnost minulý týden ve čtvrtek, kdy se přišlo vykoupat a zaplavat si v čisté vodě přírodního biotopu 1589 lidí. Areál tento nápor zvládl. Pro návštěvníky je k dispozici koupací jezero o rozloze 5570 m2 s hloubkou v plavecké části až 3,25 metru a v neplavecké části do jednoho metru.   

„Na koupališti se pro návštěvníky určitě ještě něco změní, mimo jiné v pestřejší nabídce občerstvení ve stáncích a v možnostech relaxace, určitě přibudou hřiště pro děti a sportoviště pro dospělé,“ uvedl starosta Petr Štěpánek (Trojkoalice/Zelení). V současné době probíhá mezi návštěvníky přímo na koupališti anketa, každý nám může napsat, co by si v areálu ještě přál.

Od 29. června, kdy bylo koupaliště zpřístupněno veřejnosti, se průměrná denní návštěvnost pohybuje nad číslem 700. Teplota vody v koupací nádrži je v teplých a slunečných dnech kolem 24,5 stupně Celsia a kvalita vody je stále velmi dobrá. K čištění vody se nepoužívají chemické látky. Voda se čistí mechanicky a biologicky v regeneračních nádržích simulujících čištění vody v přírodě, a biotopové čištění vody je tak vhodné i pro alergiky a lidi s citlivou pokožkou.

„Čistota vody je naší prioritou, a proto její kvalitu neustále sledujeme,“ sdělil Petr Štěpánek. „Její kvalitu kontroluje také hygienická stanice, která na koupališti bude pravidelně odebírat vzorky,“ dodal starosta.

Za celodenní vstupné zaplatí dospělí 100 korun, děti, senioři nad 65 let a držitelé průkazu ZTP 80 korun. Pokud přijdou až po jedné hodině odpoledne, zaplatí 80, respektive 60 korun. Pro děti do jednoho roku je vstup zdarma. Pro rodiny s dětmi je výhodné rodinné vstupné, za jednoho dospělého a jedno dítě se platí 130 korun, za dva dospělé a jedno dítě 260 korun a za každé další dítě 30 korun. Pro stálé návštěvníky je určeno předplatné.


Praha 2 vypisuje finanční podporu v sedmi oblastech. O granty lze žádat do 25. března

Včera ve 20:12

Městská část Praha 2 poskytne na celé období letošního a 1. čtvrtletí příštího roku veřejnou finanční podporu v těchto oblastech: sociální a sociálně zdravotní, sport, kultura, mimoškolní činnost dětí a mládeže, životní prostředí, prevence kriminality a dále prevence sociálně patologických jevů a...

Skleněná sobota nabídne design v Portheimce

20. ledna 2019 v 10:06

Prodejní přehlídka autorského designu, jehož vůdčím materiálem je sklo proběhne v sobotu 23. února od 10 do 18 hodin v přízemí Musea skla, v sále pro krátkodobé výstavy.

Stav muže, který se zapálil v centru, je vážný

19. ledna 2019 v 18:08

Stav muže, který se v pátek odpoledne zapálil na Václavském náměstí v Praze, je i nadále vážný. Je stále na jednotce intenzivní péče na klinice popáleninové medicíny v umělém spánku. ČTK to řekla mluvčí Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Jana Roubalová.

Další články
Nahoru