dnes
Čtvrtek - jasno
20°C
zítra
Pátek - jasno
21°C
pozítří
Sobota - jasno
20°C
Koupaliště Lhotka přiláká denně stovky návštěvníků, v plánu jsou další úpravy areálu
Koupaliště Lhotka. Foto: P4

Koupaliště Lhotka přiláká denně stovky návštěvníků, v plánu jsou další úpravy areálu

Koupaliště Lhotka zaznamenalo od svého otevření rekordní návštěvnost minulý týden ve čtvrtek, kdy se přišlo vykoupat a zaplavat si v čisté vodě přírodního biotopu 1589 lidí. Areál tento nápor zvládl. Pro návštěvníky je k dispozici koupací jezero o rozloze 5570 m2 s hloubkou v plavecké části až 3,25 metru a v neplavecké části do jednoho metru.   

„Na koupališti se pro návštěvníky určitě ještě něco změní, mimo jiné v pestřejší nabídce občerstvení ve stáncích a v možnostech relaxace, určitě přibudou hřiště pro děti a sportoviště pro dospělé,“ uvedl starosta Petr Štěpánek (Trojkoalice/Zelení). V současné době probíhá mezi návštěvníky přímo na koupališti anketa, každý nám může napsat, co by si v areálu ještě přál.

Od 29. června, kdy bylo koupaliště zpřístupněno veřejnosti, se průměrná denní návštěvnost pohybuje nad číslem 700. Teplota vody v koupací nádrži je v teplých a slunečných dnech kolem 24,5 stupně Celsia a kvalita vody je stále velmi dobrá. K čištění vody se nepoužívají chemické látky. Voda se čistí mechanicky a biologicky v regeneračních nádržích simulujících čištění vody v přírodě, a biotopové čištění vody je tak vhodné i pro alergiky a lidi s citlivou pokožkou.

„Čistota vody je naší prioritou, a proto její kvalitu neustále sledujeme,“ sdělil Petr Štěpánek. „Její kvalitu kontroluje také hygienická stanice, která na koupališti bude pravidelně odebírat vzorky,“ dodal starosta.

Za celodenní vstupné zaplatí dospělí 100 korun, děti, senioři nad 65 let a držitelé průkazu ZTP 80 korun. Pokud přijdou až po jedné hodině odpoledne, zaplatí 80, respektive 60 korun. Pro děti do jednoho roku je vstup zdarma. Pro rodiny s dětmi je výhodné rodinné vstupné, za jednoho dospělého a jedno dítě se platí 130 korun, za dva dospělé a jedno dítě 260 korun a za každé další dítě 30 korun. Pro stálé návštěvníky je určeno předplatné.


Praha 15: Občané se poprvé mohou zapojit do participativního rozpočtu

16. dubna 2019 v 07:24

Radnice patnácté městské části včera odstartovala první ročník participativního rozpočtování. Poprvé v historii tak budou občané sami navrhovat a svým hlasováním podporovat projekty, které radnice v letošním roce zrealizuje.

Začala Anketa dobrovolní hasiči roku 2019. Skleněná helma a peníze na hasičské vybavení pro vítěze

15. dubna 2019 v 07:29

Jednotky a sbory dobrovolných hasičů z celé republiky, které přihlásí své zásahy a činnost do letošního 9. ročníku ankety Dobrovolní hasiči roku, mohou společně s oceněním za jejich práci získat novou hasičskou techniku nebo vybavení spojené s hasičskou činností. Přihlásit se mohou v termínu od...

Další články
Nahoru