dnes
Čtvrtek - zatazeno
10°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
9°C
Koupaliště Lhotka: Plány o parku se rozplynuly, slibované otevření příští rok dostává trhliny
Lhotecké koupaliště je už dlouho zavřené. Foto: Jan Puci

Koupaliště Lhotka: Plány o parku se rozplynuly, slibované otevření příští rok dostává trhliny

Radnice Prahy 4 loni před volbami slibovala, že po odkupu chátrajícího koupaliště na Lhotce od soukromé firmy oblíbený areál letos opět zprovozní. Nestalo se. V létě úřad vypustil do světa informaci, že v druhé polovině roku bude koupaliště sloužit alespoň jako park. Nebude. Navíc ani není jasné, zda se stihne příští letní sezóna.

Když letos v červnu server Pražský patriot přinesl fotoreportáž z lhoteckého koupaliště (kterou si můžete prohlédnout na konci tohoto článku), jen o pár dní později se v médiích objevila zpráva, ve které mluvčí radnice čtvrté městské části Jiří Bigas informoval o probíhajících jednáních, jak lze areál zpřístupnit alespoň jako park, aby ho mohla veřejnost využít k rekreačním aktivitám, i když zatím bez možnosti koupání.

Jelikož areál nevypadá, že by se měl ještě letos otevřít, server Pražský patriot se zeptal radnice, kde „to vázne“. „Zpřístupnění areálu nebylo možné, protože v něm probíhaly demoliční práce,“ sdělil nyní Jiří Bigas.

koupaliste-lhotka-listopad-20015-a-nahled

Na prostranství u vchodu stály donedávna šatny

V areálu šly k zemi nevyužívané stavby, což společně se základními opravami plotů a údržbou areálu stálo dva miliony. Tyto práce plánuje radnice již delší dobu, takže už v létě musela vědět, že zpřístupnění areálu jako parku je letos nereálné.

Úvahy o podzimním zpřístupnění areálu považuje za populismus opoziční zastupitel Jan Petr z TOP 09. „Jako park to nejde udělat, vždyť je to nezajištěná vodní plocha. Pro malé děti i pejskaře by to bylo nebezpečně, je tam bahno. I když je to veřejná plocha, není nyní vhodná k užívání veřejnosti,“ uvedl.V minulých letech se na koupališti v mrazivých dnech bruslilo, ani tohoto potěšení se asi Pražané minimálně letos nedočkají.

koupaliste-lhotka-lispad-2015-nahled A ti, kteří považovali otevření koupaliště alespoň příští rok na začátku léta jako „hotovku“, by možná měli své nadšení krotit. Radnice totiž ještě nemá ani projekt a do schválení pražského rozpočtu ani není jasné, jak velká investice do areálu půjde. Sice je plánováno třicet milionů, ale to se při diskusích a hádkách o rozpočet může změnit, s částkami pro jednotlivé rozpočtové kapitoly se dle priorit jednotlivých politiků a stran se každý rok dost hýbe.

„Probíhají přípravné práce na projektu a bude záležet na rychlosti vydání stavebního povolení. Po jeho získání bude vyhlášena veřejná soutěž na zhotovitele. Koupaliště tedy bude obnoveno a otevřeno v závislosti na rychlosti těchto administrativních procesů,“ sdělil mluvčí radnice Jiří Bigas.

Zchátralé a opuštěné koupaliště na Lhotce - červen 2015

„Koupaliště Lhotka je klasické předvolební téma. Nyní není pro radnici prioritou. Sezóna podkuřování voličům začne až za dva roky, takže k tomu, že se otevře koupaliště příští rok, jsem značně skeptický,“ dodal zastupitel Jan Petr.


Další články
Nahoru