dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - polojasno
4°C
pozítří
Čtvrtek - prehanky-dest
6°C
Koupaliště Ládví se otevírá, Praha 8 chce do své správy získat i Stírku. Bojí se tlaku developerů
Bazény na koupališti v Ládví jsou již napuštěny, příští týden sem zavítají první návštěvníci. Foto: MČ Praha 8

Koupaliště Ládví se otevírá, Praha 8 chce do své správy získat i Stírku. Bojí se tlaku developerů

Již příští týden v úterý bude po rekonstrukci slavnostně otevřeno koupaliště Ládví, které má Praha 8 ve správě. Radnice „osmičky“ by chtělo spravovat i koupaliště Stírka. Proč o to tolik stojí? Na otázky serveru Pražský patriot odpovídal místostarosta osmé městské části Ondřej Gros (ODS).

Jaká koupaliště jsou v Praze 8 v provozu?
V současné době je na území MČ Praha 8 koupaliště Stírka, velké Aquacentrum Šutka a nově přibude naše koupaliště Ládví.

Ládví se otvírá po rekonstrukci 22. července. Jak bude probíhat slavnostní otevření?
Na místě bude kulturní program včetně hudebního vystoupení, ukázky umění krasoplavců a výtvarné dílny pro děti, kterou organizuje místostarostka Vladimíra Ludková.

ladvi-koupaliste-2014-nahled Jaké bude na koupališti vstupné?
První den, 22. července, bude vstupné symbolické, v dalším provozu by se mělo denní vstupné pohybovat okolo 100 korun, samozřejmě se slevou pro děti a seniory.

Koupaliště Stírka je ve vlastnictví státu, Praha 8 se ho snaží již několik let získat do správy. V jakém stavu je toto snažení?
S tímto úřadem je každé jednání poměrně zdlouhavé. Naše zastupitelstvo na můj návrh schválilo záměr odkupu od státu. Nyní čekáme, zda nám tento úřad vyjde vstříc.

Pokud koupaliště stát prodá, i když ho Praha 8 zaplatí, stane se majetkem Prahy, protože městské části majetek nevlastní. Dokážete i tak obyvatelům zaručit, že provoz koupaliště zůstane zachován?
Pokud ho bude platit Praha 8, bude v její správě, tak je věc dojednána s magistrátem. A nynější reprezentace „osmičky“ chce koupaliště zachovat i z toho důvodu, že je rentabilní, tedy není nijak dotováno.

Pro developery je to atraktivní místo. Nebojíte se, že by pražští zastupitelé umožnili změnu územního plánu, která by budoucí výstavbu povolila?
Především se obávám, že pokud by byl areál prodán soukromému investorovi, začne tlak na změnu územního plánu, aby se tam dalo stavět. My si nic takového nepřejeme.

Pokud dostane Praha 8 koupaliště do správy, provedla by zde nějaké zásadní investice?
To je ještě předčasné. V tuto chvíli se však domnívám, že nejsou potřeba.

gros-praha-8-nahled

Místostarosta Prahy 8 Ondřej Gros

Na závěr se zeptám k vaší osobě. Jste zkušený komunální politik a v říjnových volbách opět kandidujete. Jaký výsledek ODS v Praze 8 budete považovat za úspěch a jakými argumenty chcete lidi přesvědčovat, aby vás a vaše kolegy volili?
Úspěchem by bylo, abychom mohli pokračovat v rozdělané práci pro Prahu 8. Naším argumentem je to, co jsme dokázali za poslední léta. Určitě toho není málo. Úspěšná masivní privatizace bytového fondu, desítky dětských hřišť, již pětileté fungování oblíbených farmářských trhů v Karlíně – to je jen malá část naší práce pro „osmičku“. Mohl bych dlouho pokračovat, na to však zde nemáme prostor.


Další články
Nahoru