dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - skorojasno
2°C
Pražská politika

Koupaliště Ládví bude v létě otevřeno

Radnice Prahy 8 uzavřela smlouvu na přestavbu koupaliště Ládví. „Konečně se podařilo dovést do konce výběrové řízení, při němž nikdo nepodával nesmyslné nabídky, ani se neodvolával. Je proto reálné, že se rekonstrukce stihne na letní měsíce,“ říká zástupce starosty Ondřej Gros a dodává: „Opět se potvrdila problematičnost zákona o veřejných zakázkách. Škoda těch pár měsíců, pokud bude krásné počasí.“

Při předchozím výběrovém řízení totiž radnice měla na výběr – buď vzít nabídku nejlevnější firmy, a tudíž ze zákona jediné možné, a mít zrekonstruované koupaliště až na podzim, anebo řízení zrušit.

Radnice proto zvolila druhé řešení a vypsala další výběrové řízení, z něhož vzešla vítězná nabídka na téměř 39,5 milionů korun. Revitalizace areálu zahrne například přestavbu bazénů (stávající uspořádání je vhodné pouze pro neplavce, nově by zde měl být velký bazén 30×12,5 m a brouzdaliště), úpravu areálu s hřištěm na plážový volejbal, vybudování restaurace pro 40 osob s celoročním provozem a vybudování bytu správce.

Přípravě revitalizace předcházely roky vyjednávání, kdy radnice žádala o svěření areálu do své správy.


Další články
Nahoru