dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Pražská kultura

Kostel Nejsvětějšího Srdce Páně je o krok dopředu v nominaci do UNESCO

Třetí městská část v těchto dnech pořádá mezinárodní odborný seminář, který je věnován mimořádné hodnotě na příkladu Plečnikova chrámu. Kolokvia se zúčastní i odborníci ze Slovinska, odkud vyšel podnět na společnou nominaci nadčasové Plečnikovy architektury do UNESCO.

Již od roku 2009 podporuje žižkovská radnice zapsání unikátního kostela Nejsvětějšího Srdce Páně na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Podle Alexandera Bellu, zástupce starostky pro oblast kultury a zahraničních vztahů, je třetí městská část ve svých snahách významně podpořit vyjednávání Ministerstva kultury se slovinským protějškem o další krok dopředu a chystá navázat spolupráci se slovinskou Lublaní.

Během semináře byla v rámci nominačního plánu představena komparativní analýza, která ukázala zúčastněným výjimečnou hodnotu kostela.

Architektonické dílo, které má od roku 2010 statut národní kulturní památky, je považováno za nejvýznamnější sakrální stavbu z 20. století. Monumentální architektura se značně převýšenou věží byla vystavěna v letech 1928–1932. Podzemní prostory s kaplí byly upraveny Ottou Rothmayerem, sochařská výzdoba interiéru pochází od autora Damiána Pešana, exteriér byl navrhnutý Bedřichem Stefanem.

 


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Další články
Nahoru