dnes
Pondělí - zatazeno
4°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - polojasno
3°C
Kosmetická poradna: zbavte se vrásek, aneb co byste měli vědět o mikrojehličkách
Krk před (vlevo) a po ošetření. Foto: archiv

Kosmetická poradna: zbavte se vrásek, aneb co byste měli vědět o mikrojehličkách

Dobrý den paní primářko, ráda bych se zeptala na mikrojehličkovou frakční radiofrekvenci. Něco jsem slyšela a něco i četla, ale chci se zeptat, jestli tato metoda vyřeší můj problém, jestli bolí, jak dlouho trvá a jak dlouho trvá rekonvalescence. Je mi 30 roků a začínají se mi objevovat vrásky na krku a v dekoltu. Krémy používám kvalitní, na kosmetické ošetření chodím pravidelně. Děkuji, Eva T.

Tato technologie kombinuje 2 efektivní metody omlazení a obnovy kolagenu. Jednak desítky malých pozlacených jehliček proniknou přímo do dermis a následně cílená radiofrekvenční energie ke kolagenovým vláknům.

Cílené prohřátí kolagenních vláken v kůži má jednak okamžitý liftingový efekt, jednak dlouhodobý vedoucí ke zpevnění pokožky. V praxi to znamená, že vypíná povadlou kůži, stahuje póry, používá se ke zpevnění pleti na obličeji, krku a dekoltu, zároveň v těchto patriích zjemňuje vrásky. Používáme i na redukci strií po porodu nebo vlivem rychlého růstu a na zmírnění jizev po akné.

Doba ošetření, které nebolí, je závislá na rozsahu ošetřované plochy. Nejčastěji je to 30 minut. Ošetření nebolí, protože se před výkonem aplikuje znecitlivující krém s lidocainem. Ten je na ošetřované zóně celou hodinu před zásahem. Díky tomu je ošetření opravdu bez bolesti.

Rekonvalescence trvá 24 až 48 hodin. V podstatě není třeba žádné zvláštní zacházení. Lze se sprchovat i nalíčit. Běžně fungovat v pracovním procesu. Samozřejmě lze normálně cokoli jíst,pít a také sportovat. Pouze si kůže „říká“ o častější zvláčnění krémem.

MUDr. Mirka Pelechová, primářka Ústavu lékařství a kosmetiky. www.ulk.cz

Dotazy z oblasti péče o pleť, vzhled, zdraví a krásu posílejte na adresu redakce@prazskypatriot.cz. Odpovědi primářky Pelechové se objeví v této rubrice.


Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Alarmující zjištění: Většina lidí je při měření nemělo v pořádku, jen čtvrtina Čechů je má zdravé. Tušíte, jestli se tento zdravotní problém týká i vás?

4. prosince 2017 v 10:05

Pouze čtvrtina Čechů má zdravé cévy, zbývajícím 75 % stárnou cévy rychleji než oni sami. Lékárníci ve vybraných lékárnách po celém Česku již rok měří lidem takzvaný cévní věk – parametr, který dokáže odhalit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Speciálním přístrojem prověřili cévy už 17,5 tisícům...

Laureátka Ceny Milady Paulové 2017, prof. Jiřina Bartůňková: Je to ocenění všech mých kolegů a kolegyň

30. listopadu 2017 ve 12:06

Ve středu 29. listopadu se v prostorách Senátu Parlamentu ČR uskutečnilo slavnostní předávání cen MŠMT, udělovaných v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu za rok 2017. Jednou z cen je Cena Milady Paulové, kterou MŠMT spolupráci s NKC – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR letos udělilo...

Všichni o téhle „lejdy"slyšeli, ale jen málokdo ví, co s ní dělat. Může přijít kdykoli během života, pojí se s ní řada mýtů. Hlavně nic do pusy!

26. listopadu 2017 v 15:48

Věděli jste, že epilepsií trpí zhruba jeden ze sta lidí? Všichni o téhle „lejdy" slyšeli, ale jen málokdo ví, co je potřeba udělat, když někdo epileptický záchvat dostane.   

Jak správně pečovat o svůj mozek, jak ho nakopnout a jakým chybám se vyvarovat, radí primářka rehabilitačního ústavu

19. listopadu 2017 ve 12:02

Poznáte, kdy je váš mozek „unavený“? A jak ho nejlépe stimulovat? Či jaké vitamíny jsou nejlepší pro funkci vašich nervů? Na tyto a další otázky odpovídá primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí – MUDr. Michaela Tomanová.

Touto nemocí se u nás léčí více 900 tisíc pacientů, jejich počet každý rok narůstá. Hrozí poškození ledvin i očí. Do konce listopadu se lidé po celém Česku mohou nechat zdarma vyšetřit na příznaky, které sami nepoznají

19. listopadu 2017 v 11:37

Preventivní program Zdraví národa nabídne od 20. do 30. listopadu další bezplatné vyšetření krve. V jeho průběhu budou mít zájemci starší 18 let příležitost si na vybraných pracovištích laboratoří synlab czech ověřit, jestli netrpí cukrovkou neboli diabetem 2. typu. S touto nemocí se v České...

Další články
Nahoru