dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Lifestyle / Zdraví

Kosmetická poradna: pánové, nebojte se o vlasy

Dobrý den paní primářko, chci se zeptat, co lze udělat s vlasy. Manželovi je 36 roků a v poslední době začal plešatět a udělaly se mu velké kouty a vzadu na hlavě začíná mít kolečko. Četli jsme o různých přípravcích, ale i o chirurgických zásazích. Chci se zeptat, co si o tomto problému myslíte, co byste doporučila. Děkuji, Jana T.

Nejméně náročná cesta je aplikace blokátorů testosteronové aktivity. K tomu se používá se vlasová voda Neocapil. Aplikuje se každodenně a díky tomu se délka růstové fáze vlasu opět vrací na původní délku. Řídnutí vlasů u pánů bývá spojeno s prudkým zkrácením růstové fáze vlasu. To znamená, že folikul vlasu nezaniká, pouze „spí“. Nevýhodou je nutnost trvalého aplikování roztoků.

Řešením je i implantace

Další verzí řešení problémů vlasů je implantace vlasových folikulů. Znamená to, že z oblasti zátylku jsou mikro štěpy přeneseny do čelní zóny. Výhodou je trvalost, nevýhodou finanční náročnost. Podle mého názoru doporučuji tuto otázku konzultovat s Mudr. Peterem Hajdukem z Panacea hair clinic v Praze 3, který má s implantáty vlasů u pánů bohaté zkušenosti.

MUDr. Mirka Pelechová, primářka Ústavu lékařství a kosmetiky, www.ulk.cz

Dotazy z oblasti péče o pleť, vzhled, zdraví a krásu posílejte na adresu redakce@prazskypatriot.cz. Odpovědi primářky Pelechové se objeví v této rubrice.

 


Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup. Jak na to?

11. prosince 2017 ve 13:54

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup 

Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Alarmující zjištění: Většina lidí je při měření nemělo v pořádku, jen čtvrtina Čechů je má zdravé. Tušíte, jestli se tento zdravotní problém týká i vás?

4. prosince 2017 v 10:05

Pouze čtvrtina Čechů má zdravé cévy, zbývajícím 75 % stárnou cévy rychleji než oni sami. Lékárníci ve vybraných lékárnách po celém Česku již rok měří lidem takzvaný cévní věk – parametr, který dokáže odhalit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Speciálním přístrojem prověřili cévy už 17,5 tisícům...

Laureátka Ceny Milady Paulové 2017, prof. Jiřina Bartůňková: Je to ocenění všech mých kolegů a kolegyň

30. listopadu 2017 ve 12:06

Ve středu 29. listopadu se v prostorách Senátu Parlamentu ČR uskutečnilo slavnostní předávání cen MŠMT, udělovaných v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu za rok 2017. Jednou z cen je Cena Milady Paulové, kterou MŠMT spolupráci s NKC – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR letos udělilo...

Všichni o téhle „lejdy"slyšeli, ale jen málokdo ví, co s ní dělat. Může přijít kdykoli během života, pojí se s ní řada mýtů. Hlavně nic do pusy!

26. listopadu 2017 v 15:48

Věděli jste, že epilepsií trpí zhruba jeden ze sta lidí? Všichni o téhle „lejdy" slyšeli, ale jen málokdo ví, co je potřeba udělat, když někdo epileptický záchvat dostane.   

Jak správně pečovat o svůj mozek, jak ho nakopnout a jakým chybám se vyvarovat, radí primářka rehabilitačního ústavu

19. listopadu 2017 ve 12:02

Poznáte, kdy je váš mozek „unavený“? A jak ho nejlépe stimulovat? Či jaké vitamíny jsou nejlepší pro funkci vašich nervů? Na tyto a další otázky odpovídá primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí – MUDr. Michaela Tomanová.

Další články
Nahoru