dnes
Sobota - polojasno
3°C
zítra
Neděle - zatazeno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
Lifestyle / Zdraví

Kosmetická poradna: odstranění bradavic

Dobrý den paní primářko, dělají se mi opakovaně bradavice na rukou, ve vnitřní části dlaní. Z estetického hlediska mi to zase tak nevadí, nejsou téměř vidět, ale protože pracuji jako květinářka, občas o ně zavadím, a to je velmi bolestivé. Chci se zeptat, jak se dají odstranit trvale, jak dlouho bych po zákroku nemohla pracovat? Děkuji, Jana K.

Redukce bradavic pomocí laseru

Výskyt bradavic je spojen s určitou dispozicí imunity „ustupovat“ virovým infektům. To znamená, že Vám nikdo nemůže zaručit trvalé odstranění bradavic. Chci říci, že za pomoci laserového ošetření lze bradavice postupně redukovat. Ošetření se provádí v lokálním znecitlivění a doba hojení je během několika dnů.

Ošetření je nutno opakovat

Z praxe vím, že laserová ošetření se musí opakovat podle velikosti bradavic přibližně 3–5 krát, než se je podaří odstranit. To ovšem není zárukou, že v čase budoucím nemůže dojít k recidivě bradaviček, protože našim ošetřením řešíme následek ne příčinu – ta je v souvislosti spojena s obranyschopností organismu vůči virům.

MUDr. Mirka Pelechová, primářka Ústavu lékařství a kosmetiky. www.ulk.cz

Dotazy z oblasti péče o pleť, vzhled, zdraví a krásu posílejte na adresu redakce@prazskypatriot.cz. Odpovědi primářky Pelechové se objeví v této rubrice.Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup. Jak na to?

11. prosince 2017 ve 13:54

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup 

Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Alarmující zjištění: Většina lidí je při měření nemělo v pořádku, jen čtvrtina Čechů je má zdravé. Tušíte, jestli se tento zdravotní problém týká i vás?

4. prosince 2017 v 10:05

Pouze čtvrtina Čechů má zdravé cévy, zbývajícím 75 % stárnou cévy rychleji než oni sami. Lékárníci ve vybraných lékárnách po celém Česku již rok měří lidem takzvaný cévní věk – parametr, který dokáže odhalit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Speciálním přístrojem prověřili cévy už 17,5 tisícům...

Laureátka Ceny Milady Paulové 2017, prof. Jiřina Bartůňková: Je to ocenění všech mých kolegů a kolegyň

30. listopadu 2017 ve 12:06

Ve středu 29. listopadu se v prostorách Senátu Parlamentu ČR uskutečnilo slavnostní předávání cen MŠMT, udělovaných v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu za rok 2017. Jednou z cen je Cena Milady Paulové, kterou MŠMT spolupráci s NKC – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR letos udělilo...

Všichni o téhle „lejdy"slyšeli, ale jen málokdo ví, co s ní dělat. Může přijít kdykoli během života, pojí se s ní řada mýtů. Hlavně nic do pusy!

26. listopadu 2017 v 15:48

Věděli jste, že epilepsií trpí zhruba jeden ze sta lidí? Všichni o téhle „lejdy" slyšeli, ale jen málokdo ví, co je potřeba udělat, když někdo epileptický záchvat dostane.   

Jak správně pečovat o svůj mozek, jak ho nakopnout a jakým chybám se vyvarovat, radí primářka rehabilitačního ústavu

19. listopadu 2017 ve 12:02

Poznáte, kdy je váš mozek „unavený“? A jak ho nejlépe stimulovat? Či jaké vitamíny jsou nejlepší pro funkci vašich nervů? Na tyto a další otázky odpovídá primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí – MUDr. Michaela Tomanová.

Další články
Nahoru