dnes
Čtvrtek - jasno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
3°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Lifestyle / Zdraví

Kosmetická poradna: horká novinka Vital injektor

Dobrý den paní primářko, v poslední době jsem slyšela o metodě ošetření pleti Vital Injectorem. Chci se zeptat, kde se používá, v které části obličeje a jestli je vhodný okolo očí a okolo rtů na drobné vrásky? Dělá se v nějakém znecitlivění? S jakým preparátem se pracuje? Hodí se toto ošetření i na kůži krku a popřípadě paží? Děkuji, Eva P, Praha 8

Vital injektor je „ horká novinka „ roku 2013. Jedná se o přístroj s koncovkou ve tvaru pistole. V její hlavici je upnutá stříkačka s kyselinou hyaluronovou. Injektor má 5 mikrojehel, tenkých jako vlas. Na přístroji se naprosto přesně nastaví hloubka aplikace jehel. Možnosti jsou od několika desetin milimetru až po 5 milimetrů.

Nehrozí žádné modřiny

pred-osetrenim-vital-injectorem-nahled

Před ošetřením Vital Injectorem

Současně je volitelná i dávka materiálu, kterou uvolní každá jehlička v mikromolech. Tento systém umožní naprosto rovnoměrnou plošnou aplikaci kyseliny hyaluronové a bez vzniku modřinek s krátkou rekonvalescencí.

Ta je krátká i díky uplatnění vakuového „přisátí“ hlavice injektoru. Tím se oddálí svrchní vrstva kůže od kapilár v hlubších vrstvách kůže a ty se méně zraňují a modřinek je minimum.

Alergie nehrozí

po-osetreni-vital-injectorem-nahled

Po ošetření Vital Injectorem

Používají se materiály na bázi kyseliny hyaluronové z řady zvané skinbooster. Jsou tělu vlastní a nejsou na ně tedy alergické reakce.

Injektor se dá použít prakticky kdekoli. Samozřejmě největším hitem je oblastech, kde se jedná o hydrataci velmi jemné kůže jako je okolí očí, dekolt, krk. Velmi pěkný je efekt i okolo rtů na vylepšení drobných kuřáckých vrásek.

Tvar rtů se nezmění

Tímto systémem totiž nezvětšíme objem rtů a neměníme jejich tvar. Jako vždy při použití tělu vlastních materiálu je třeba ošetření opakovat. Interval opakování je ovlivněn věkem, rozsahem povadlosti kůže a je dobré si o všech těchto otázkách popovídat s lékařem při konzultaci. Při ní se samozřejmě dovíte také cenu. Odvíjí se od typu materiálů a jeho množství a pohybuje se od zhruba sedmi tisíc.

MUDr. Mirka Pelechová, primářka Ústavu lékařství a kosmetiky: www.ulk.cz

Dotazy z oblasti péče o pleť, vzhled, zdraví a krásu posílejte na adresu redakce@prazskypatriot.cz Odpovědi primářky Pelechové se objeví v této rubrice.

 


Tato nemoc si nevybírá: Je často spojená se studem, zranitelností, pochybnostmi o sobě a negativními myšlenkami. Snadno se tak může stát, že člověk začne nenávidět své tělo jako zdroj depresí a překážku, která mu zabraňuje žít spokojeným životem

16. ledna 2018 ve 14:01

Různým stupněm onemocní téměř každý druhý člověk starší padesáti let, většina lidí ale vůbec neví, že touto nemocí trpí. Podle Tomanové se dá rozvoji předcházet

29. prosince 2017 v 18:46

Primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí Michaela Tomanová formou otázek a odpovědí bolest nohou u dětí, bezpečné lyžování u lidí nad 65 let a jak předcházet osteoporóze, která hrozí každému druhému člověku staršímu padesáti let.

Absurdní požadavek: Vraťte mi peníze, potkala jsem totiž arabské hosty, což mne šokovalo

25. prosince 2017 v 09:08

Na odlehčení mezi svátky si přečtěte kuriozity a vtipné příhody klientů ERV Evropské pojišťovny. Některé případy jen potvrzují, že jsme někdy národem skutečně vynalézavým.

Novoroční předsevzetí tentokrát vydrží

21. prosince 2017 v 10:42

Příchod nového roku je pro většinu z nás spjat s bilancováním roku předešlého. Co se nám podařilo, v čem jsme úspěšní či naopak, co nám v životě chybí a co nám na sobě samých vadí. Zkrátka co bychom mohli změnit v roce nadcházejícím. Není tedy divu, že právě milník mezi dvěma roky je příhodný...

Jeho doporučení mohou znít až strašidelně, ale je dobré o nich vědět. Nyní jsou totiž jedním z nejohroženějších orgánů, neodborné provedení může vést ke katastrofě, ne k úspěšnému vstupu do nového roku

20. prosince 2017 v 08:17

Oslavy vánočních svátků a příchodu nového roku jsou plné radosti a veselí, mnohdy ale bohužel i úrazů. Oči jsou v tomto období jedním z nejohroženějších orgánů. I když podle statistik vedou zranění rukou a prstů, poranění očí má častěji fatální následky. Největší hrozbou jsou amatérské ohňostroje....

innogy: Odhalte včas hrozbu požáru nebo otravy oxidem uhelnatým

19. prosince 2017 ve 14:58

Jedovatý plyn CO je jako tichý zabiják. Není vidět, ani cítit. Bez detektoru oxidu uhelnatého nemají lidé ani zvířata šanci zaznamenat jeho přítomnost. Většina případů proto končí otravou, a dokonce i smrtí.

Další články
Nahoru