Dnes Pondělí - jasno 33°C
Zítra Úterý - prehanky-dest 24°C
Pondělí 27. 6. 2022
Svátek má Ladislav
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Košíře: Směna pozemků umožní výstavbu školní budovy

Klíčovou směnu pozemků, která umožní výstavbu nové školy v Košířích, schválili na konci ledna pražští zastupitelé. V tiskové zprávě o tom informovala Praha 5.

„Nová škola přímo na cibuleckém kopci je pro nás dlouhodobě nejlepší řešení z několika možných. První zprávy z magistrátu nebyly příznivé, museli jsme zpracovat vlastní studii proveditelnosti a postupně velkou Prahu přesvědčit, že půjde o řešení, které bude prospěšné pro všechny zúčastněné strany. Pro rodiče a budoucí školáky v blízkém okolí v prvé řadě,“ uvedla starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (ODS). 

Směna pozemků Prahy 5 s hlavním městem podle ní umožní výstavbu školní budovy na místě stávající školy pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami. Ti naopak najdou útočiště v objektu na vedlejším pozemku Prahy 5, jež v současné době využívá ZŠ Nepomucká. 

„Trvalo to poměrně dlouho a jednání byla náročná. Chtěl bych poděkovat radnímu pro oblast majetku na magistrátu, panu Chabrovi, který se na konečné dohodě významně podílel. Věřili jsme, že jde o ideální umístění nové budovy ZŠ a dopředu jsme udělali některé důležité kroky včetně přípravy studie stavby, takže další postup bude o to rychlejší,“ dodal místostarosta Prahy 5 Martin Damašek (TOP 09). 

Místostarosta Damašek už také začátkem ledna jednal se zástupci speciální školy a magistrátu přímo na Cibuleckém kopci. Snahou Prahy 5 je podle něj nejen co nejrychleji začít stavět novou školní budovu, ale také vyjít maximálně vstříc právě potřebám speciální školy.


Autor: puc

Šestka rozšiřuje kapacity škol

24. června 2022 v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru