Dnes Sobota - zatazeno 0°C
Zítra Neděle - zatazeno 2°C
Sobota 3. 12. 2022
Svátek má Svatoslav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Zpravodajství

Košíře: Směna pozemků umožní výstavbu školní budovy

Klíčovou směnu pozemků, která umožní výstavbu nové školy v Košířích, schválili na konci ledna pražští zastupitelé. V tiskové zprávě o tom informovala Praha 5.

„Nová škola přímo na cibuleckém kopci je pro nás dlouhodobě nejlepší řešení z několika možných. První zprávy z magistrátu nebyly příznivé, museli jsme zpracovat vlastní studii proveditelnosti a postupně velkou Prahu přesvědčit, že půjde o řešení, které bude prospěšné pro všechny zúčastněné strany. Pro rodiče a budoucí školáky v blízkém okolí v prvé řadě,“ uvedla starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (ODS). 

Směna pozemků Prahy 5 s hlavním městem podle ní umožní výstavbu školní budovy na místě stávající školy pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami. Ti naopak najdou útočiště v objektu na vedlejším pozemku Prahy 5, jež v současné době využívá ZŠ Nepomucká. 

„Trvalo to poměrně dlouho a jednání byla náročná. Chtěl bych poděkovat radnímu pro oblast majetku na magistrátu, panu Chabrovi, který se na konečné dohodě významně podílel. Věřili jsme, že jde o ideální umístění nové budovy ZŠ a dopředu jsme udělali některé důležité kroky včetně přípravy studie stavby, takže další postup bude o to rychlejší,“ dodal místostarosta Prahy 5 Martin Damašek (TOP 09). 

Místostarosta Damašek už také začátkem ledna jednal se zástupci speciální školy a magistrátu přímo na Cibuleckém kopci. Snahou Prahy 5 je podle něj nejen co nejrychleji začít stavět novou školní budovu, ale také vyjít maximálně vstříc právě potřebám speciální školy.


Autor: puc

Setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5

Včera v 10:52

Poslední veřejné setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5 v tomto roce se koná 13. prosince v Komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici. Strukturální plán je významný dokument Prahy 5, který popisuje priority rozvoje jak celé městské části, tak i jednotlivých čtvrtí a konkrétních...

Otevřené dveře do zákulisí moderního strojírenství

1. prosince 2022 v 10:37

Laboratoře Fakulty strojní ČVUT jste si nemohli prohlédnout ve všední den? Nevadí! Otevřou se i v sobotu 3. prosince. Zájemci o studium i jejich rodiče mohou nahlédnout do zákulisí výuky moderního strojírenství. 

Další články
Nahoru