Dnes Pátek - jasno 12°C
Zítra Sobota - oblacno 13°C
Pátek 23. 4. 2021
Svátek má Vojtěch
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pražský život

Košíře: Obyvatelé oceňují bezpečnost, čistota veřejného prostoru podle nich není dobrá

Praha 5 uspořádala loni na podzim mezi obyvateli anketu zaměřenou na spokojenost s životem v této městské části. Do hlasování se během tří týdnů zapojilo bezmála 2 300 místních. Radnice nedávno zveřejnila, jak si v anketě vedly Košíře. 

Čtyřiašedesát procent obyvatel Košíř hodnotí tuto čtvrť jako kvalitní místo pro život (7 a více hvězdiček z 10). Obyvatelé Košíř oceňují bezpečnost lokality a dostupnost MHD. Naopak lokalita podle hlasujících v anketě trpí nedostatečnou občanskou vybaveností a infrastrukturou, také čistota veřejného prostoru podle nich není dobrá. 

„Stejně, jako obyvatele Košíř, i nás trápí nedostatečná infrastruktura. Bohužel za předchozích politických reprezentací byla povolena výstavba stovek bytů bez rozšíření občanské vybavenosti. Nyní je přístup zcela odlišný. V oblasti Cibulek, Šmukýřky a okolí nepovolujeme navýšení kapacit územního plánu a u konkrétních projektů v souladu s územním plánem požadujeme vybudování občanské vybavenosti," uvedl radní pro územní rozvoj Zdeněk Doležal (ODS).

„Intenzivně se zabýváme i školskými kapacitami. Připravujeme rozšíření kapacity mateřské školy u areálu Tellus a řešíme nejvhodnější místo pro navýšení kapacity základního školství. V návaznosti na nové školské kapacity považuji za nezbytnou revitalizaci systému veřejného prostranství a zlepšení podmínek pro pěší a cyklisty," dodal.

Podrobné výsledky ankety a další informace jsou na www.praha5.cz/strategie

 


Letošní Den Země slaví Praha online

Včera v 11:33

Celá planeta si dnes, 22. dubna, připomíná Den Země. Miliarda lidí znovu upozorní především na dopady chování člověka na životní prostředí a na další klíčová témata ochrany životního prostředí současnosti. 

Přemýšlíte o vlastním chovu včel? Můžete to zkusit a pronajmout si včelín

Včera v 10:02

Od května začne v ekocentru Prales fungovat nová komunitní včelnice. Máte-li zájem pustit se do včelaření, můžete si jeden z úlů se včelstvem v produkční síle pronajmout a osobně si vyzkoušet, jak taková péče o včely vypadá.

Javor rostoucí v Anenském trojúhelníku se nakonec kácet nebude

21. dubna 2021 ve 22:47

Praha 1 plánovala při úpravách takzvaného Anenského trojúhelníku (parčík u Smetanova nábřeží vedle Pachtova paláce) pokácet javor, čímž by se uvolnila cesta pro budoucí zpřístupnění takzvaného čapadla (podchod pod vozovkou). Dnes večer radnice oznámila, že od kácení...

Do soutěže Nej sestřička se lze přihlašovat do 30. dubna

21. dubna 2021 v 10:32

Zdravotnictví za poslední rok prošlo ohromnou zatěžkávací zkouškou. V boji proti koronaviru jsou aktivně nasazeny desetitisíce lékařů a sester. Aby byli nablízku všem, kteří se ocitli v ohrožení života a pomohli jim vyhrát těžký boj se zákeřnou nemocí. Zviditelnit a ocenit práci sester – to je...

PVK doporučují: Zkontrolujte vodu ve studních

20. dubna 2021 v 09:46

Voda ze soukromých studní nepodléhá žádné pravidelné kontrole, proto Pražské vodovody a kanalizace doporučují tuto vodu nejméně jednou ročně zkontrolovat.

Projekt Školní obědy pro každé dítě bude i v příštím školním roce

20. dubna 2021 v 09:23

Začátkem března letošního roku vyhlásilo Ministerstvo práce a sociálních věcí výzvu Potravinová pomoc dětem ve vážné sociální nouzi, a to v rámci Operačního programu potravinové a materiální pomoci. Praha se do tohoto programu zapojuje pravidelně již od roku 2016, a to s projekty pod názvem Školní...

Zaměstnanci pražské záchranky podpoří sbírku pro malou pacientku

19. dubna 2021 v 19:08

Na jaře v roce 2019 se rodině Černých obrátil život naruby. Jejich nejmladší dcerka Šošana tehdy málem utonula v zahradním jezírku, pod jehož hladinou byla téměř deset minut. Noční můra každého rodiče, mimořádně náročný zásah pro pražské záchranáře. Díky 1,5 hodiny dlouhé resuscitaci, kterou...

Další články
Nahoru