Dnes Středa - zatazeno 0°C
Zítra Čtvrtek - snih 0°C
Středa 8. 12. 2021
Svátek má Květoslava
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Pražský život

Košíře: Obyvatelé oceňují bezpečnost, čistota veřejného prostoru podle nich není dobrá

Praha 5 uspořádala loni na podzim mezi obyvateli anketu zaměřenou na spokojenost s životem v této městské části. Do hlasování se během tří týdnů zapojilo bezmála 2 300 místních. Radnice nedávno zveřejnila, jak si v anketě vedly Košíře. 

Čtyřiašedesát procent obyvatel Košíř hodnotí tuto čtvrť jako kvalitní místo pro život (7 a více hvězdiček z 10). Obyvatelé Košíř oceňují bezpečnost lokality a dostupnost MHD. Naopak lokalita podle hlasujících v anketě trpí nedostatečnou občanskou vybaveností a infrastrukturou, také čistota veřejného prostoru podle nich není dobrá. 

„Stejně, jako obyvatele Košíř, i nás trápí nedostatečná infrastruktura. Bohužel za předchozích politických reprezentací byla povolena výstavba stovek bytů bez rozšíření občanské vybavenosti. Nyní je přístup zcela odlišný. V oblasti Cibulek, Šmukýřky a okolí nepovolujeme navýšení kapacit územního plánu a u konkrétních projektů v souladu s územním plánem požadujeme vybudování občanské vybavenosti," uvedl radní pro územní rozvoj Zdeněk Doležal (ODS).

„Intenzivně se zabýváme i školskými kapacitami. Připravujeme rozšíření kapacity mateřské školy u areálu Tellus a řešíme nejvhodnější místo pro navýšení kapacity základního školství. V návaznosti na nové školské kapacity považuji za nezbytnou revitalizaci systému veřejného prostranství a zlepšení podmínek pro pěší a cyklisty," dodal.

Podrobné výsledky ankety a další informace jsou na www.praha5.cz/strategie

 


Autor: red

Praha 12: Veřejnost připomínkuje Adaptační strategii

Včera v 18:58

Aktuálně je finalizována Adaptační strategie, která bude městské části v následujících letech sloužit jako zásobník opatření snižujících dopady probíhající globální klimatické změny a která umožní čerpání dotací na realizaci těchto opatření. Městská část to uvedla na...

Praha 11: Duo Naboso v Cafe Terezie

Včera ve 12:03

Ve středu 8. prosince se koná hudební večer v Cafe Terezie v Komunitní centrum Matky Terezy.

Praha 15 rozšířila místa sběru jedlých olejů a tuků

Včera v 08:25

Začátkem prosince dochází k navýšení počtu sběrných nádob určených pro odkládání jedlých olejů a tuků z domácností v Praze 15.

Díky pražským policistům dostaly děti v Klokánku mikulášskou nadílku

6. prosince 2021 v 19:28

Policisté už po několikáté navštívili dětské centrum Klokánek v Hostivicích a v neděli předali dětem mikulášskou nadílku. Informovala o tom mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Se starostkou okolo vánoční Pětky

6. prosince 2021 v 16:25

Tradiční putování se starostkou Renátou Zajíčkovou okolo Pětky tentokrát s vánočním nádechem a s malým dárkem pro každého účastníka se koná v neděli 12. prosince ve 14 hodin.

Webinář: Jak ovlivnit svoji spotřebu a ušetřit za teplo z centrálního zdroje

4. prosince 2021 v 07:45

Odpovědi najdete na webináři Pražské teplárenské, který bude zaměřen na dálkové vytápění v Praze. Zjistíte, které z informací o dálkovém vytápění jsou mýtus a které skutečná fakta.

Praha 2 pomáhá prodejcům zrušených vánočních trhů

3. prosince 2021 v 07:08

Trhovci, kteří museli kvůli koronavirovým opatřením odstrojit stánky vánočních trhů na náměstí Míru, našli zastání u městské části Praha 2. Radnice od nich odkoupila téměř 300 balíčků s drobnými dárky, vínem, vánočním cukrovím, sušenkami a rukodělnými...

Nadační fond Dvojka srdcem pomáhá s energiemi lidem ve finanční tísni

1. prosince 2021 ve 22:19

Invalidní důchodkyni, která se kvůli novým zvýšeným zálohám na energie ocitla náhle v nouzi, pomohl Nadační fond Dvojka srdcem s jejich uhrazením. Praha 2 o tom informovala v tiskové zprávě.

Další články
Nahoru