dnes
Neděle - skorojasno
2°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - polojasno
5°C
Pražská politika

Kos vyletěl, koalice v Praze 11 se kvůli tomu rozpadla

Na radnici Prahy 11 se rozpadla koalice Hnutí pro Prahu 11 (HPP 11), ANO a TOP 09. Důvodem je odvolání místostarosty Ladislava Kosa (HPP 11) na včerejším jednání zastupitelů městské části, a to i hlasy ANO a TOP 09. Kos byl odvolán na návrh opozičního zastupitele Petra Sýkory ze strany Jižní Město – náš domov (JM-ND). Koalice měla v 45členném zastupitelstvu většinu 32 hlasů. Praha 11 zahrnuje Jižní Město, žije v ní asi 80 000 lidí.
kos-ladislav-ing

Ladislav Kos

Pro odvolání Kose bylo 23 zastupitelů, proti 18. „Pro Jižní Město je jednoznačně výhra, že jeho neschopnost, aroganci moci a naprosté diletantství v oblasti ekonomiky nemohli již déle přehlížet ani koaliční partneři a svými hlasy rozhodli o jeho odvolání,“ okomentoval hlasování Sýkora.

Kosa kritizoval Sýkora například za to, že nevyjednal od soukromníka koupi kusu pozemku, který zasahuje do hřiště FC Háje. Radní Jakub Lepš (TOP 09) Kosovi vyčetl, že měl pochybit při vyplácení dotací nebo zabránit opozici vyjadřovat se v radničním časopise Klíč. Kos výtky odmítl, podle něj jsou výtky jen zástupným problémem. Jde o puč, řekl.

Opozice se včera pokusila odvolat rovněž starostu Jiřího Štylera a radní Šárku Zdeňkovou (oba HPP 11), bod o jejich odvolání ale zastupitelé na program jednání nezařadili.

„Ve vedení radnice je pro nás nadále nepřijatelný jak starosta Štyler, kvůli svému nevysvětlenému plánu na odtržení Jižáku od Prahy, tak i radní Zdeňková nejen kvůli její tragické neschopnosti řídit svěřený úsek správy městské zeleně, ale také kvůli neuvěřitelnému případu šikanování ředitelky mateřské školky kvůli osobní averzi a bez jakékoliv kompetence zasahovat do oblasti školství,“ dodal Sýkora.

kos-odvolan-nahled

Po odvolání nechal zastupitel průchod emocím

„Odvoláním místostarosty Kosa završily strany ANO 2011 a TOP 09 soustavné hrubé porušování koaliční smlouvy. Tímto aktem zcela jednoznačně vypověděly smlouvu, a to bez uplatnění smírčího řízení. Považujeme spojenou podporu TOP 09, ANO 2011 a opozice k tomuto bodu jako veřejnou placenou kolaboraci s Mlejnského opozicí,“ uvedlo Hnutí pro Prahu 11 v tiskovém prohlášení. Bývalý starosta jedenácté městské části za ODS Dalibor Mlejnský vede ppoziční stranu Jižní Město – náš domov.


Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru