dnes
Čtvrtek - jasno
19°C
zítra
Pátek - jasno
19°C
pozítří
Sobota - skorojasno
15°C
Pražská doprava

Korunovační ulicí opět začnou jezdit auta. Zklidní se doprava v okolí Vítězného náměstí?

V sobotu 10. prosince se po téměř půl roce otevře opravená Korunovační ulice, jejíž uzavírka komplikovala provoz hlavně v Praze 6.

„Plním slib, který jsem dal Pražanům. Korunovační ulici otevřeme v předstihu, a to v režimu předčasného užívání, nejdéle do sobotního rána 10. prosince. Přesnou hodinu otevření ale budeme schopni sdělit až v pátek, kdy bude obnoveno vodorovné dopravní značení a dodavatel začne demontovat dočasné značení,“ uvedl náměstek pro dopravu a sport Petr Dolínek (ČSSD).

„Některá dopravní opatření, která se uplatnila v průběhu rekonstrukce, se osvědčila, proto nyní prověříme jejich smysluplnost i za normálního provozu,“ dodal. Otevřením Korunovační ulice, kterou denně projede až 20 000 aut, se podle něj uleví dopravní situaci v Praze 6.

Tamní radnice je poněkud zdrženlivější. Pokud obnovený provoz neuleví dopravě v okolí Vítězného náměstí, bude po magistrátu znovu žádat možnost dočasného uzavírání výjezdu z tunelu Blanka. Zda opravená Korunovační ulice skutečně pomůže dopravě ve Svatovítské ulici a v ulici Jugoslávských partyzánů, se podle starosty Ondřeje Koláře (TOP 09) ukáže zhruba do dvou měsíců, informovala ČTK. „Pevně doufám, že se tak stane. V opačném případě budeme muset zopakovat žádost o uzavření výjezdu z Blanky," doplnil.

Vedení hlavního města v září na výzvu Prahy 6 oznámilo, že možnost dočasně uzavřít Blanku v době dopravní špičky zvažuje. Podle Koláře k němu ale zároveň nikdy nepřistoupilo.

„Dělníci v uplynulých měsících opravili povrchy Korunovační ulice. Součástí kompletní rekonstrukce byla i demolice a stavba nového mostu nad železniční tratí. Původní most byl v havarijním stavu. Rekonstrukce mostu byla navržena takovým způsobem, aby umožnila v budoucnu realizovat dvoukolejnou trať Praha – Kladno.


Dopravní omezení v Podbabské a Papírenské v Praze 6

Včera ve 14:01

Z důvodu budování hradidlové komory u břehu Vltavy, která do budoucna zabrání zaplavování nejníže položené části komunikace pod mostem, probíhají v úseku stavební práce. Jsou zde umístěny dočasné semafory, které řídí dopravu. 

Čtyři noci bude uzavřen Letenský tunel

15. října 2018 ve 22:39

Z důvodu údržby a mytí tunelu bude uzavřen Letenský tunel od 17. října do 21. října vždy v noci od 23 hodin do 5 hodin.

Nepojedou tramvaje křižovatkou Lazarská a Spálená

14. října 2018 v 07:41

Z důvodu opravy tramvajové trati na křižovatce ulic Lazarská a Spálená dochází od čtvrtka 18. října od 4:30 hodin do pondělí 29. října do 4:30 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Lazarská–Jindřišská.

Do srpna bude uzavřen vstup do metra z Karlova náměstí

9. října 2018 v 11:30

Ode dneška je kvůli výměně eskalátorů a dalším opravám uzavřen vstup do metra z Karlova náměstí. Cestující musí pro vstup i výstup do a ze stanice používat vestibul z Palackého náměstí.

Dopravní opatření v Povltavské ulici

8. října 2018 v 16:23

Zítra začnou stavební práce na rozšíření nájezdové rampy na most Barikádníků v ulici Povltavská v Praze 8. Práce skončí v neděli 18. listopadu. 

Víkend: Noční uzavření tunelů Brusnického a Dejvického

8. října 2018 v 10:15

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů budou Brusnický a Dejvický od 13. října od 23 hodin do 14. října do 5 hodin uzavřeny.

Svezte se historickým trolejbusem Škoda 8Tr

8. října 2018 v 08:22

V neděli 14. října, plánované časy odjezdů z Kundratky: 10:00, 11:00, 13:00, 14:00 a 15:00 hodin. Jízdenky za 35 korun budou prodávány přímo ve voze – nástup bude umožněn zadními dveřmi. Kapacita jízdy je 40 cestujících.

Oprava vozovky ulice K Barrandovu ve směru z centra pokračuje

7. října 2018 v 19:12

V termínu od 9. října do 25. listopadu bude pokračovat oprava vozovky v ulici K Barrandovu ve směru z centra v úseku K Holyni po Pražský okruh. Technická správa komunikací hl. m. Prahy zde kompletně vymění povrch vozovky. Oprava povrchu vozovky směrem do centra proběhla o letních prázdninách...

Další články
Nahoru