dnes
Čtvrtek - jasno
1°C
zítra
Pátek - jasno
1°C
pozítří
Sobota - skorojasno
-1°C
Pražská doprava

Korunovační ulicí opět začnou jezdit auta. Zklidní se doprava v okolí Vítězného náměstí?

V sobotu 10. prosince se po téměř půl roce otevře opravená Korunovační ulice, jejíž uzavírka komplikovala provoz hlavně v Praze 6.

„Plním slib, který jsem dal Pražanům. Korunovační ulici otevřeme v předstihu, a to v režimu předčasného užívání, nejdéle do sobotního rána 10. prosince. Přesnou hodinu otevření ale budeme schopni sdělit až v pátek, kdy bude obnoveno vodorovné dopravní značení a dodavatel začne demontovat dočasné značení,“ uvedl náměstek pro dopravu a sport Petr Dolínek (ČSSD).

„Některá dopravní opatření, která se uplatnila v průběhu rekonstrukce, se osvědčila, proto nyní prověříme jejich smysluplnost i za normálního provozu,“ dodal. Otevřením Korunovační ulice, kterou denně projede až 20 000 aut, se podle něj uleví dopravní situaci v Praze 6.

Tamní radnice je poněkud zdrženlivější. Pokud obnovený provoz neuleví dopravě v okolí Vítězného náměstí, bude po magistrátu znovu žádat možnost dočasného uzavírání výjezdu z tunelu Blanka. Zda opravená Korunovační ulice skutečně pomůže dopravě ve Svatovítské ulici a v ulici Jugoslávských partyzánů, se podle starosty Ondřeje Koláře (TOP 09) ukáže zhruba do dvou měsíců, informovala ČTK. „Pevně doufám, že se tak stane. V opačném případě budeme muset zopakovat žádost o uzavření výjezdu z Blanky," doplnil.

Vedení hlavního města v září na výzvu Prahy 6 oznámilo, že možnost dočasně uzavřít Blanku v době dopravní špičky zvažuje. Podle Koláře k němu ale zároveň nikdy nepřistoupilo.

„Dělníci v uplynulých měsících opravili povrchy Korunovační ulice. Součástí kompletní rekonstrukce byla i demolice a stavba nového mostu nad železniční tratí. Původní most byl v havarijním stavu. Rekonstrukce mostu byla navržena takovým způsobem, aby umožnila v budoucnu realizovat dvoukolejnou trať Praha – Kladno.


Praha 6: Vánoční režim pro parkování

Včera ve 12:40

Víkendy 22. – 23. prosince a 29. – 30. prosince je parkování v celé Praze 6 zdarma. V době vánočních prázdnin od 22. prosince do 2. ledna bude v Praze 6 ve smíšených – fialových – zónách omezena maximální cena parkovného na 20 – 40,– Kč/den dle cenového pásma, tedy Dejvice a Bubeneč 40 korun,...

Ze soboty na neděli bude uzavřen Bubenečský tunel

Včera v 11:08

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů bude úplně uzavřen Bubenečský tunel od soboty 15. prosince od 23 hodin do neděle 16. prosince do 5 hodin.

Těšnov – Vltavská: V sobotu nepojedou tramvaje

11. prosince 2018 v 08:03

Z důvodu studijní zatěžovací zkoušky silničního mostu přes kolejovou křižovatku Vltavská dochází od soboty 15. prosince přibližně od 4.30 hodin do neděle 16. prosince do 0.30 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Těšnov – Vltavská.

Další články
Nahoru