dnes
Čtvrtek - zatazeno
30°C
zítra
Pátek - jasno
31°C
pozítří
Sobota - prehanky-dest
28°C
Pražská doprava

Korunovační ulicí opět začnou jezdit auta. Zklidní se doprava v okolí Vítězného náměstí?

V sobotu 10. prosince se po téměř půl roce otevře opravená Korunovační ulice, jejíž uzavírka komplikovala provoz hlavně v Praze 6.

„Plním slib, který jsem dal Pražanům. Korunovační ulici otevřeme v předstihu, a to v režimu předčasného užívání, nejdéle do sobotního rána 10. prosince. Přesnou hodinu otevření ale budeme schopni sdělit až v pátek, kdy bude obnoveno vodorovné dopravní značení a dodavatel začne demontovat dočasné značení,“ uvedl náměstek pro dopravu a sport Petr Dolínek (ČSSD).

„Některá dopravní opatření, která se uplatnila v průběhu rekonstrukce, se osvědčila, proto nyní prověříme jejich smysluplnost i za normálního provozu,“ dodal. Otevřením Korunovační ulice, kterou denně projede až 20 000 aut, se podle něj uleví dopravní situaci v Praze 6.

Tamní radnice je poněkud zdrženlivější. Pokud obnovený provoz neuleví dopravě v okolí Vítězného náměstí, bude po magistrátu znovu žádat možnost dočasného uzavírání výjezdu z tunelu Blanka. Zda opravená Korunovační ulice skutečně pomůže dopravě ve Svatovítské ulici a v ulici Jugoslávských partyzánů, se podle starosty Ondřeje Koláře (TOP 09) ukáže zhruba do dvou měsíců, informovala ČTK. „Pevně doufám, že se tak stane. V opačném případě budeme muset zopakovat žádost o uzavření výjezdu z Blanky," doplnil.

Vedení hlavního města v září na výzvu Prahy 6 oznámilo, že možnost dočasně uzavřít Blanku v době dopravní špičky zvažuje. Podle Koláře k němu ale zároveň nikdy nepřistoupilo.

„Dělníci v uplynulých měsících opravili povrchy Korunovační ulice. Součástí kompletní rekonstrukce byla i demolice a stavba nového mostu nad železniční tratí. Původní most byl v havarijním stavu. Rekonstrukce mostu byla navržena takovým způsobem, aby umožnila v budoucnu realizovat dvoukolejnou trať Praha – Kladno.


Pravidelná údržba uzavře tunelový komplex Blanka

Včera v 18:01

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů bude probíhat úplná noční uzavírka tunelového komplexu blanka od 15. srpna od 23 hodin do 16. srpna do 5 hodin.

Otakarova – Albertov: Během víkendu nepojedou tramvaje

14. srpna 2018 v 08:59

V sobotu 18. srpna a v neděli 19. srpna, vždy od 8:30 hodin do 17:30 hodin bude přerušen provoz tramvají v úseku Otakarova – Albertov, pouze v uvedeném směru.

Omezení provozu na Libušské

10. srpna 2018 v 10:03

Od 13. do 19. srpna bude omezen provoz na komunikaci Libušská v Praze 12 u čísla 339/146 – naproti zastávce autobusu MHD Libušská sokolovna. 

Parkovacích oprávnění v Praze 4 má zatím 14 tisíc lidí

7. srpna 2018 ve 12:29

Úřad městské části Praha 4 dosud vydal více než 14 000 parkovacích oprávnění. Zóny placeného stání zde začaly fungovat letos 1. července.

Výluka provozu tramvají v Zenklově ulici

6. srpna 2018 ve 14:28

Z důvodu pokračující rekonstrukce kanalizace, vodovodu, vozovek, chodníků a tramvajové trati v Zenklově ulici se od pátku 10. srpna od 0:30 hodin do pondělí 20. srpna do 4:30 hodin mění dopravní opatření, v úseku Palmovka – Ke Stírce bude obousměrně přerušen provoz...

Další články
Nahoru