dnes
Středa - obcasny-dest
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pátek - snih-dest
4°C
Korec: Před prázdninami bude historicky ideální doba pro pořízení hypotéky
Ilustrační foto: archiv

Korec: Před prázdninami bude historicky ideální doba pro pořízení hypotéky

Podle Českého statistického úřadu činila meziroční míra inflace v ČR v březnu 0,2 procenta. Jedná se o stejné meziroční tempo jako v únoru i v lednu letošního roku. V porovnání s únorem pak březnová míra inflace nezaznamenala žádnou změnu.

„Nízký růst cen a hrozba deflace nutí centrální banku udržovat extrémně nízké úrokové sazby, případně podnikat další opatření, třeba v podobě intervence za oslabení koruny. Tyto kroky vedou ke zlevňování úvěrů, včetně těch hypotéčních. Již několik měsíců – a zejména po listopadové intervenci ČNB – říkáme, že úrokové sazby běžně dostupných hypoték v průměru zamíří opět pod tři procenta,“ upozorňuje Evžen Korec, generální ředitel a předseda představenstva developerské společnosti EKOSPOL.

„Pokud tomu tak už není, při pokračující velice nízké, téměř nulové, inflaci tomu tak jistě velice brzy bude. Loňské rekordní minimum může být pokořeno,“ pokračuje.

Loni v červnu spadla průměrná výše hypotéky – dle údajů Hypoindexu – na svoji dosud nejnižší úroveň, když se ocitla na 2,95 procenta. V druhé polovině roku stoupla nad procenta tři, ale nyní opět klesá – v únoru dosahovala průměrná výše hypotéky 3,01 procenta.

„Je dost dobře možné, že průměrná výše hypotéky bude kopírovat loňský vývoj, tedy klesat až do června, do předprázdninového období, a pak začne pozvolna růst,“ uzavírá Korec. V takovém případě by podle něj mohly být letošní předprázdninové měsíce historicky ideální dobou pro pořízení hypotéky nebo refinancování stávajícího úvěru na bydlení.


Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup. Jak na to?

11. prosince 2017 ve 13:54

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup 

Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Alarmující zjištění: Většina lidí je při měření nemělo v pořádku, jen čtvrtina Čechů je má zdravé. Tušíte, jestli se tento zdravotní problém týká i vás?

4. prosince 2017 v 10:05

Pouze čtvrtina Čechů má zdravé cévy, zbývajícím 75 % stárnou cévy rychleji než oni sami. Lékárníci ve vybraných lékárnách po celém Česku již rok měří lidem takzvaný cévní věk – parametr, který dokáže odhalit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Speciálním přístrojem prověřili cévy už 17,5 tisícům...

Laureátka Ceny Milady Paulové 2017, prof. Jiřina Bartůňková: Je to ocenění všech mých kolegů a kolegyň

30. listopadu 2017 ve 12:06

Ve středu 29. listopadu se v prostorách Senátu Parlamentu ČR uskutečnilo slavnostní předávání cen MŠMT, udělovaných v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu za rok 2017. Jednou z cen je Cena Milady Paulové, kterou MŠMT spolupráci s NKC – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR letos udělilo...

Všichni o téhle „lejdy"slyšeli, ale jen málokdo ví, co s ní dělat. Může přijít kdykoli během života, pojí se s ní řada mýtů. Hlavně nic do pusy!

26. listopadu 2017 v 15:48

Věděli jste, že epilepsií trpí zhruba jeden ze sta lidí? Všichni o téhle „lejdy" slyšeli, ale jen málokdo ví, co je potřeba udělat, když někdo epileptický záchvat dostane.   

Jak správně pečovat o svůj mozek, jak ho nakopnout a jakým chybám se vyvarovat, radí primářka rehabilitačního ústavu

19. listopadu 2017 ve 12:02

Poznáte, kdy je váš mozek „unavený“? A jak ho nejlépe stimulovat? Či jaké vitamíny jsou nejlepší pro funkci vašich nervů? Na tyto a další otázky odpovídá primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí – MUDr. Michaela Tomanová.

Další články
Nahoru